Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wilgoć na ścianie


ewkast

Recommended Posts

Mam problem z wilgocią w pomieszczeniu pod schodami, w garażu i w wiatrołapie. Wilgoć na ścianę od dołu wchodzi gdy bardzo mocno pada deszcz i gdy jest bardzo gorąco? Jak myślicie od czego ta wilgoć w tych pomieszczeniach moze byc? Dom jest w srodku wytynkowany od 3 miesiecy. Pomieszczenie pod schodami dodatkowo oprocz tynku cemetowo-wapiennego ma juz gipsowkę. Reszta bedzie pozniej. Izolacja jest taka: sciana fund. pomalowana dysperbitem, potem przyklejony styropian i na to klej i siatka. pod bloczkami fundamentowymi i nad jest papa. Widać to na poniższym zdjęciu. Dziwne jest to, że dzieje się tak tylko w schowku pod schodami, w wiatrołapie i w garażu. Reszta jest suchutka. Co by tu zrobić, żeby pozbyć się tej wilgoci? Czy przed wylaniem posadzek w tym przypadku lepiej polozyc jest folię czy jednak papę pod styropian? Co o tym myślicie?

sciany1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłeś trzy pomieszczenia w których potencjalnie możesz mieć problem z wentylacją

 

W pomieszczeniu pod schodami powinien być kanał wentylacyjny, w garażu też, nie wiem jak to w wiatrołapie ale akurat u mnie jest tak że wiatrołap sąsiaduje z kotłownią w któej jest wentylacja.

 

Generalnie myślę że problem z wentylacją, chyba że jest to stojąca woda

 

michalsiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jeśli uważasz, że powodem są nie wyschnięte ściany polecam budowlane osuszacze powietrza. Również uważam, że to wina mostków parowych.

Powracając do osuszaczy, jeśli chcesz mam kontakt do firmy z którą długo współpracuje i mój znajomy również.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...