Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

II strop betonowy


Recommended Posts

Budujemy domek wg projektu ANNOPOL oczywiście z małymi zmianami. Największa z nich jest wprowadzenie lanego stropu betonowego na poddaszu.

no i oczywiscie problem :/ szanowny murarz stwierdził, ze nie bardzo ma pojęcie jak ma to zaszalować i zbroic nasz mały bunkierek, po prostu rece opadaja-projekt mial od jesieni zeszlego roku i wtedy wiedzial ale teraz to ma chyba zaniki pamieci -wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr kierownik budowy rownie nie bardzo w temacie. maz w delegacji- czyli ogolna panika z mojej strony!!!

drodzy forumowicze szukam informacji na ten temat, rad osob, ktore maja takie rowiazanie u siebie, na co zwrócić uwagę i czego dopilnować.

nie mam zamiaru nikogo uczyc, ale chcialabym miec ogolne pojecie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalunki z desek lub osb, dużo prętów na zbrojenie, stemple, beton. Parę osób na forum ma zdjęcia. Czy koniecznie musi być lany ? terriva wychodzi porównywalnie cenowo a może nawet taniej a łatwiej murarzom zrobić. pozdr adam

 

tylko, że tak mi się szczęśliwie w życiu złożyło, że nie płacę za beton :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy pozostałe koszty wykorzystnia darmowego betonu nie przedrożą całej inwestycji. Osb tania nie jest, stal poszła mocno w górę i roboty masa. pozdr adam

 

Po co OSB, ja wykorzystałam deski z poprzedniego stropu. Robocizna przy GK i wełnie podobna w cenie (przynajmniej u mnie), a możliwość popełnienia błędów dużo większa.

katienkaaa jeśli jesteś jeszcze zainteresowana szczegółami napisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...