Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewaie podłogowe (pompa ciepła) a podłoga drewniana


Moni 69

Recommended Posts

Czytałam na tan temat bardzo dużo, wiem: odpowiedni gatunek drewna, małe i nie grubsze niż 15mm. klepki, najlepiej trójwarstwowo klejone, dwa razy suszona wylewka (pierwszy raz-21 dni, drugi 7), odpowiednio pomalowana powierzchnia drewna........Ale, czy ktoś to zastosował w praktyce i jakie ma doświadczenia??? Może opcją jest parkiet przemysłowy - tylko cienki??? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Jestem zdecydowana na ogrzewanie podłogowe a nie wyobrażam sobie swojego salonu w kaflach - to nie dla mnie.......NIE WIEM CO ROBIĆ??? POMOCY!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam na tan temat bardzo dużo, wiem: odpowiedni gatunek drewna, małe i nie grubsze niż 15mm. klepki, najlepiej trójwarstwowo klejone, dwa razy suszona wylewka (pierwszy raz-21 dni, drugi 7), odpowiednio pomalowana powierzchnia drewna........Ale, czy ktoś to zastosował w praktyce i jakie ma doświadczenia??? Może opcją jest parkiet przemysłowy - tylko cienki??? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Jestem zdecydowana na ogrzewanie podłogowe a nie wyobrażam sobie swojego salonu w kaflach - to nie dla mnie.......NIE WIEM CO ROBIĆ??? POMOCY!!!!

Podłogi z drewna na ogrzewaniu podłogowym to trudny temat, gdzie zależności techniczne wynikające z właściwości drewna należy umiejętnie pogodzić z oczekiwaną optyką podłogi. Zajrzyj na moje www tam w poradach znajdziesz temat podłóg ogrzewanych. Będąc bliżej tego tematu łatwiej będzie pisać o szczegółach, odpowiadając na konkretne pytania.

Cienki parkiet przemysłowy jest technicznie najlepszym rozwiązaniem, jeśli odpowiada Ci wygląd takiej podłogi, to odpowiedż dotyczącą wyboru "masz od ręki". Pozostaje sprawa wykonawstwa w tym zastosowania odpowiednich materiałów , nawet przy ogrzewaniu pompą ciepła, które jest najbezpieczniejszym ogrzewaniem w przypadku podłóg drewnianych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...