Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uszczelenie/docieplenie granulatem


sylwesters

Recommended Posts

Witam,

mam taki problem - sufit podwieszany (oddzielający piętro od poddasza nieużytkowego) ocieplony jest wełną 5/10cm. Wełna jest rozłożona

nierównomiernie i niedokładnie - myślałem o uszczelnieniu i dociepleniu. Na karton-gipsie nie ma położonej paroizolacji. Zastanawiam się nad rozprowadzeniem warstwy ocieplenia w granulacie - ekofiber lub granulat wełny (granrock). Nie chciałbym ściągać rozłożonej wełny bo dostęp jest kiepski.

 

poddasze.jpg

 

Czy można na wełnę nałożyć warstwę ekofiberu ? (czy można mieszać ocieplenia o różnych właściwościach ? celuloza/wełna)

Czy lepszy do tego będzie granulat wełny ?

 

Za radę z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom okropne braki w izolacja.

docieplanie tego sufitu (dociazanie) nie jest wskazane do czasu jego poprawnego (dokladniejszego) wykonania.

zalecalbym stelaz krzyzowy nie jak teraz okladzine.

na fotce z tego co widze to, zostaly zastosowane zle prety wieszaka obrotowego. niedbale ustalone wzgledem profili.

luzne prety oznaczaja ze sufit wisi tylko na wieszakach naprezonych.

bede musiał zareklamować wykonanie :( szczerze mówiąc miałem tylko wykorzystać przestrzeń nad garderobą, a przy okazji docieplić trochę sufit

 

 

istniejaca folie zdeontowac a wykonac prawodlowa paroizolacje i nie tam gdzie jest obecnie ta folia.

jednym slowem demolka tego co jest :D

piszesz tutaj o foli przymocowanej do krokwi na zszywki ? (nie ma paroizolacji pod wełną..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe, ze wszystkie sufity zostaly wykonane w ten sam sposob.

Dosyć podobnie - na pewno w żadnym pomieszczeniu nie ma stelaża krzyżowego ... Obawiam się też, że gęstość zawieszek jest nieodpowiednia - ale to jeszcze muszę sprawdzić na stronie producenta...

 

folia na "stryszku" jest do zerwania i nie dlatego, ze zostala zle zamontowana, nie zakladaj jej tam ponownie.

paroizolacje wykonaj pod warstwa izolacji cieplnej sufitow.

Obawiam się, że folia pełni tutaj rolę podtrzymującą wełnę pomiędzy krokwiami - czy to jest zgodne ze sztuką budowlaną ? Mam wrażenie, że z czasem folia zamocowana zszywkami puści. Z tego co czytałem na forum: to mocowanie powinno być raczej zrobione na gwoździe(wbite w krokwie) i sznurek(rozciągnięty pomiędzy gwoździami).

DSC00386.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Polecam Pana Waldemara Komorowskiego 100% satysfakcji u mnie przerobił też zle zrobione poddasze i z tego co widziałem to powinno to całkiem inaczej wyglądać, Więc jeśli chcemy zrobić sami a się nie znamy albo bierzemy ekipę za 30zł m2 to taki mamy finał niestety za te pieniądze wykonawca niema czasu na dokładność a nieraz nawet myśli że świetna robota i niestety najgorsze że kosztem inwestora ludziki lepiej zapłacić raz a dobrze i mieć dobrze na xxx lat Polecam kontakt mail [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...