Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Tatarakowego Dziennika


Recommended Posts

Tatarak, od Twojego ostatniego wpisu noszę się z zamiarem napisania - jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich rachunków! Napisz mi proszę, jak to robisz. Średni rachunek za prąd (wliczając CO i CW) masz niższy o 19 zł niż mój średni tylko za prąd. WOW! Zazdraszczam i gratuluję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję :) Nie wiem, z czego to wynika - myślę, że po pierwsze mamy bardzo dobre warunki dolnego źródła pompy, bo pokazuje wysoką temp. wejściową glikolu z odwiertów. Więc pompa nie pracuje w długich cyklach. Po drugie, dom jest dobrze* zaizolowany, więc nie traci ciepła i pompa włącza się ok 4 razy dziennie (z moich obserwacji: 2 razy grzeje cwu i bufor podłogówki, a pozostałe dwa razy sam bufor). AGD mamy "zwykłej" klasy A, ale wszystkie świetlówki energooszczędne, a przy schodach, w lampce biurkowej i nad blatem w kuchni ledowe. Pralka chodzi ok. 3 razy w tygodniu, zmywarka codziennie. Komputer pracuje przez większą część dnia, rekuperator non stop, telewizor sporadycznie. Ostatni rachunek miałam na 470 zł za 2 m-ce i był to rachunek prognozowy (coś inkasent nie może do nas dojść), ale jak sprawdziłam na liczniku, to prognoza była zawyżona w stosunku do faktycznego zużycia.

 

* Chodzi mi nie tylko o grubość, ale też precyzję wykonania - styro na fundamentach i podłodze robiliśmy sami, a przy ocieplaniu elewacji A. wziął urlop i pilnował ekipy bardzo drobiazgowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kuchnia kształtem przypomina moją -mam to samo okno narożne :)na razie nie ma mebelków ale widok zapiera dech w piersiach.

Domek masz piękny -najbardziej zachwycona jestem elewacją. A jak Afron zachowuje sie w uzytkowaniu-to jest grafit? Podpytuje bo stoje przed zakupem kafli Ermes Aurelia Fumo i chcialabym polozyc je do salonu kuchni i wiatrołap;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...