Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zakupiłem działkę sprzedawca nic nie mówił o bagnie co robić ?


Recommended Posts

Zakupiłem działkę fajnie miejsce ładny teren i tylko duże ale...

Krajobrazowo teren pierwsza liga i cena niestety była dosyć wysoka

Zabrakło mi wyobraźni i nie sprawdziłem geologicznie wcześniej terenu i tu klops

Teren jest bagienny bo jak wjechałem koparką aby coś podziałać

koparka się zakopuje bo jest mokro

Tam gdzie koparka porobiła dziury zrobiło się jeziorko i woda bez przerwy stoi lato/zima

Aby było jeszcze ciekawiej zaczeły rosnąc piękne roślinki takie bagienne a to może znaczyć torf (chyba)

obawiam się, że w tym terenie może być kłopot w ogóle z wybudowaniem domu albo to niemożliwe wcale

Doszły mnie słuchy, że poprzedni właściciel własnie dlatego pozbył się terenu bo budowanie na tym terenie jest albo niemożliwe albo koszty spore

Cóż polak mądry po szkodzie ale działka kupiona i jest już moja :(

Pytanie czy jest możliwość aby sądownie dochodzić rekompensaty od poprzedniego właściciela za wprowadzenie w błąd ?

Poprzedni własciciel oświadczał, że dziaka jest bez wad itp.

Fakt można powiedzieć "widziały gały co brały" ale jak to faktycznie z tym jest ?

 

Niby można zmeliorować bo jest gdzie tylko czy to pomoże - przecież poprzedni właściciel chyba znalazł jelenia bo pewnie koszty i trudnosc spora

 

Macie dośwaidczenie w tego typu sprawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to po tych podtopieniach i takiej pogodzie połowa działek, które były suche są teraz mokre. Jest bardzo wysoki poziom wód gruntowych. Ja to bym jednak zrobiła te badania geologiczne i potraktowała ich wynik jako dowód w sprawie, gdyby okazało sią z tych badań, że jest to teren bagienny (torfowy). A potem z wynikami geologicznymi do jakiegoś speca od konstrukcji domów z zapytaniem, czy da się cokolwiek zbudować na tej działce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na działce niedawno wyglądało podobnie a wiemy że bagna nie mamy, najpierw całą zimę tony śniegu leżały a jaka zima była każdy wie, potem lało przez miesiąc, teraz zaczyna przesychać ale jeszcze tydzień temu koparka się topiła. Rok temu nie było żadnego problemu. Poczekaj jeszcze 2-3 tyg, może przeschnie ale badania to swoją drogą proponuję zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy rośliny bagienne. Wrzuć jakąś fote.

 

Teraz jak ktoś wyżej pisał jest bardzo mokro. Mokro było zeszłej wiosny i lata, dużo śniegu w zimie i wiosna znowu cholernie mokra.

Gdybym miała teraz dom budować to na 100% w wykopie pod fundament stałaby woda. U mnie jak były robione badania geologiczne 3-2 lata temu (lata suche) to woda była na głębokości 1.4m - w porze mokrej (wiosenne roztopy). A teraz prawie lato a lustro wody jest na głębokości 1m -1.2 m.

 

A jeśli chodzi o rośliny to one bardzo dużo mówią. Co masz na działce trzcinie, wielkie kaczeńce, wierzby?? Bo jak mech, koniczynkę i trawę łąkową to nie świadczy o stanowisku bagiennym/podmokłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz odstąpić od umowy kupna ( nawat notarialnej),powołując sie na wady ukryte, o których sprzedawca zapomniał Ci nadmienić.Trochę to skomplikowane i czasochłonne ale nie niewykonalne.Mozesz równiez domagac sie zwrotu części zapłaconej kwoty.Jezeli faktycznie pod spodem jest torf to warto powalczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy rośliny bagienne. Wrzuć jakąś fote.

 

Teraz jak ktoś wyżej pisał jest bardzo mokro. Mokro było zeszłej wiosny i lata, dużo śniegu w zimie i wiosna znowu cholernie mokra.

Gdybym miała teraz dom budować to na 100% w wykopie pod fundament stałaby woda. U mnie jak były robione badania geologiczne 3-2 lata temu (lata suche) to woda była na głębokości 1.4m - w porze mokrej (wiosenne roztopy). A teraz prawie lato a lustro wody jest na głębokości 1m -1.2 m.

 

A jeśli chodzi o rośliny to one bardzo dużo mówią. Co masz na działce trzcinie, wielkie kaczeńce, wierzby?? Bo jak mech, koniczynkę i trawę łąkową to nie świadczy o stanowisku bagiennym/podmokłym.

 

Wydaje mi sie ze to moze byc sit rozpierzchly

tak najbardziej mi to pasuje ze zdjec przegladanych w internecie tak na 90 procent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid88,

 

mi również próbowano wcisnąć taką działkę (torfowisko). przy tej okazji udało mi się dowiedzieć, że da się budować - ALE :

- albo wymiana gruntu - było tutaj do wywalenia 1.5-2.5 m ziemi spod domu (nie znam kosztów)

- albo mikropalowanie, które wstępnie wyceniono na 44 tys. PLN (jesień 2009)

zatem, teoretycznie na wszystkim da się budować. kwestia kosztów, które trzeba doliczyć.

 

a co Ci powiedział geolog ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty byś zrobił na jego miejscu?

 

Podał gnojka do sądu. Albo żądał odstapienia od umowy albo obnizenia ceny o koszt zwiększonych wydatków na fundamenty i zagospodarowanie działki.

Wiesz, mam taką rzadką przypadłość że:

- nie przekręcam liczników w sprzedawanych samochdach,

- nie znoszę oszukaństwa,

- pożyczone rzeczy oddaje

- nie kradnę.

 

Takie tam, niektórym obce cechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podał gnojka do sądu. Albo żądał odstapienia od umowy albo obnizenia ceny o koszt zwiększonych wydatków na fundamenty i zagospodarowanie działki.

Wiesz, mam taką rzadką przypadłość że:

- nie przekręcam liczników w sprzedawanych samochdach,

- nie znoszę oszukaństwa,

- pożyczone rzeczy oddaje

- nie kradnę.

 

Takie tam, niektórym obce cechy.

 

Samochód też kupisz bez sprawdzania?

Tyle razy było powtarzane żeby działkę sprawdzić przed kupieniem: popytac sąsiadów, zrobić badania, sprawdzić KW. Przecież sprzedający chyba tego nie bronił.

Na każdej działce można budować, kwestia kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Dawid88 nie zapytał wprost (i najlepiej na papierze) czy teren jest bagienny a sprzedawca wprost nie odpowiedział (najlepiej pisemnie) że jest suchy to żaden normalny sąd nie podejmie się nawet takiej rozprawy bo wina stoi ewidentnie po stronie nierozważnego kupującego który kupił kota w worku.

Takie niestety życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podał gnojka do sądu. Albo żądał odstapienia od umowy albo obnizenia ceny o koszt zwiększonych wydatków na fundamenty i zagospodarowanie działki.

Wiesz, mam taką rzadką przypadłość że:

- nie przekręcam liczników w sprzedawanych samochdach,

- nie znoszę oszukaństwa,

- pożyczone rzeczy oddaje

- nie kradnę.

 

Takie tam, niektórym obce cechy.

 

Ale o co ty w sądzie chcesz walczyć, skoro polskie prawo jest zoptymalizowane dla oszustów? Sprzedać, a jak to już jego sumienie nie nasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód też kupisz bez sprawdzania?

 

Nie

. A jak mi się zdażyło że ktos mnie z samochodem raz zrobił w .... narząd to ja ten samochód sprzedałem następnemu jako niesprawny i powiedziałem co mu dolega. Oczywiście starciłem troche kasy ale mam czyste sumienie.

 

Bo nie rozmawiamy o tym czy kupujący ta działkę sprawdził czy nie, tylko o tym że kolega Dawid taką działkę ma i nie wie co z nią zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Dawid88 nie zapytał wprost (i najlepiej na papierze) czy teren jest bagienny a sprzedawca wprost nie odpowiedział (najlepiej pisemnie) że jest suchy to żaden normalny sąd nie podejmie się nawet takiej rozprawy bo wina stoi ewidentnie po stronie nierozważnego kupującego który kupił kota w worku.

Takie niestety życie.

 

Ale o co ty w sądzie chcesz walczyć, skoro polskie prawo jest zoptymalizowane dla oszustów? Sprzedać, a jak to już jego sumienie nie nasze.

 

 

Zastanawiam się skad się biorą takie pokłady uczciwości w narodzie.

I pokłady ignorancji jesli chodzi o prawo.

http://forum.prawnikow.pl/dzialka-budowlana-z-wada-t54058.html&pid=228182

http://prawo.money.pl/porady-prawne/porady/prawo-cywilne/artykul/wada;fizyczna;zakupionego;domu,100,0,341604.html

Edytowane przez coulignon
było za mło obelg pod adresem adwersarzy. dopisałem kilka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...