Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

na rynku dostępna jest ekologiczna wełna mineralna firmy Knauf Insulation produkowana w technologii ECOSE. Produkt nie zawiera takich substancji jak formaldehyd, akryl oraz fenol. Łatwiejsza jest także w montażu, ponieważ nie pyli się, nie mamy uczucia swędzenia oraz jest bezzapachowa. Cena produktu jest bardzo przystępna i rynkowa. Oczywiście wszystkie zalety potwierdzone są otrzymanymi certyfikatami.

Dzięki dobrej wentylacji oraz ułożeniu wełny w systemie dwuwarstwowym może Pan zyskać nawet do 30% energii.

Chętnie odpowiem na inne pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
ja mam pytane, ile mnie energii zużywa zakład produkcyjny wełny ECOSE, w porównaniu do konkurencji ??

 

w waszej ulotce marketingowej tylko puste frazesy i brak szczegółów technicznych

 

Panie mpoplaw wełna produkowana jest zgodnie z zasadami rozwoju zrównoważonego.

Produkt posiada także certyfikat Keymark, który zastępuje wszelkie dodatkowe narodowe certyfikaty. Gwarantuje pewność, że wszystkie wymagania norm europejskich związane z bezpieczeństwem, zdrowiem i ochroną środowiska zostały spełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wełna w technologii ECOSE posiada certyfikat na najwyższym poziomie i jako jedyna na świecie Eurofins GOLD ( reaguje w 0,000% z powietrzem w pomieszczeniu). Oprócz tego deklarację środowiskową III typu „EPD” ISO 14025- która uwzględnia cały cykl życia produktu – od produkcji po utylizację.

Wełna ma naturalny brązowy kolor i charakteryzuję się brakiem nieprzyjemnego zapachu, dzięki braku substancji które wcześniej wymieniłem. Na rynku nie znajdzie Pan raczej wełny, która jest bardziej ekologiczna a przy tym mająca tego potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
Nieprawda. Można zbudować dom naprawdę ekologiczny (tj. z odnawialnych materiałów i energooszczędny) z gliny i słomy znacznie taniej, niż tradycyjny...

 

 

Można jeszcze taniej granulatem poliuretanowym http://forum.muratordom.pl/showthread.php?179981-Ekstremalnie-tani-ciepły-dom&p=4742787&viewfull=1#post4742787

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam różne informacje na temat słomy i jej zastosowania w budownictwie.

To jak przy "ekologicznej" (chroniącej środowisko) jak już wełnie mineralnej nazwać słomę.

Dzięki Muratorowi dowiedziałem się w ogóle że słoma się do takich rzeczy nadaje, a i gdzie i co robią z tej słomy; dokładnie chodziło o S-Haus.

Właśnie przetłumaczyłem sobie 115 stron wstępu zanim ten budynek powstał w roku 2002.

Szukam na Polskich stronach podobnych technik, nie wiem może nie u mnie szukać?

Jak na razie jest tego mało?

Widzę i słyszę nie raz uprzedzenia do termoizolacji w ogóle a co dopiero słomą jak słomą ?

to myszy? to jest kot, to się pali ---> nie pali się są na to badania. a może wilgoć? no jasne dla tych co nie wiedzą co to jest paro izolacja to klęska!

Właśnie nieznajomość zasad dyfuzji pary wodnej przez przegrody budowlane.

Dla tego jestem wrogiem tynkowania słomy od środka i od zewnątrz nie dając od środka pod tynk paroizolacji ! szczelnej paroizolacji.

Dość mocno się zagłębiam w ten temat ponieważ na mitomanów trzeba mieć wór argumentów;

kiedy zaczną zadawać przekorne pytania.

Dla tego też nie może nowe domy budowane ze słomy, ale budynki istniejące wspaniale nadają się na termomodernizację właśnie słomą !

http://www.baubiologie.at/revitalisierung.html

ta strona to wierzchołek góry lodowej tego tematu, certyfikaty itp. budynki w europie itp.

Bardzo mnie ten temat wciągną; tym bardziej kiedy tyle kamiennych świątyń stoi i spala 4 i więcej ton węgla tylko dla tego że ludzie żyją mitami.

http://www.s-house.at/cgi-bin/news.pl od tego się zaraziłem i dzięki muratorowi że o tym coś napisał.

z tych parametrów wynika że słoma sobie nie źle w porywach lambda 0,038 :) do obliczeń wedle badań z Austrii można przyjąć 0,0456

co daje przy 70cm i murze 42,5 opór =17 a u poniżej 0,06wata na metr razy 1 st

no teraz to pojechałem aż tyle?

A co mi szkodzi tylko okap nie jest przygotowany na więcej, kto mi zabroni dać i metr na stropie? co już da 0,05 wata na metr :D

prawda że od walone:D

 

tak samo jak kaloryfery pod oknami i 4 tony węgla w do pieca :D

Zwłaszcza że był czas kiedy słoma powszechnie była palona na polach i jest niekiedy i dalej tylko UE się boją ci co dopłaty biorą.

Kija w mrowisko producentów EPS'ów i kamiennej waty wbiłem ostro, nie mówiąc już o tych mistrzach marketingu co pompę ciepła dla jednego domu proponują za kwotę 50 kzł i więcej :D taka pompa ciepła ma sens ale na 10 tak dobrze ocieplonych domów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś sądzi, że słoma się pali, to niech zrobi eksperyment. Niech wrzuci kostkę słomy do ogniska i zobaczy, ile czasu zajmie jej spalenie się.

 

Ale! Trzeba najpierw związać ją drutem. Bo jak jest związana sznurkiem, to sznurek się przepala, kostka się "rozsuwa" i od razu się zaczyna szybciej palić. Takie warunki w ścianie jednak nie wystąpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tak, w normach PN nie ma pojęcia kostek słomy ! tylko są maty słomiane czy trzcinowe!

Kolejny dowód jak jesteśmy w tyle w tym temacie.

Już to obczaiłem że słoma się nie pali.

a jakie to troszkę błędów? oprócz lambda słomy w kostkach jest wedle badań z Austrii 0,0456

do obliczeń bo i wyszło mniej jak 0,04.

Wiem sam na początku przeliczałem słomę po 0,08 niestety jest to błąd.

a i proszę opisz co Ci tam nie gra jeszcze chętnie moje skróty myślowe na prostuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...