Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MEBLE DO SYPIALNI - pomysły, firmy, opinie, inspiracje, zdjęcia


akinom

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 335
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
  • 1 month później...
Witam, chciałem zapytać czy ktoś się spotkał lub posiada mebelki do sypialni, chodzi mi o dużą szafę + łoże w kolorze białym w stylu klasikus.pl ? Tylko w niższej cenie :-) ? Szukam na necie, ale wszystkie są za bardzo nowoczesne a potrzebuję coś troszkę antycznego takie właśnie jak robi brw tylko po innych cenach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie do polecienia jakies "solidne drewniane" łóżko?? ;) Przeglądałam całe mnóstwo ofert i nie wiem z której firmy mam wybrać :(

 

Też takie chcieliśmy, więc zrobiliśmy je sobie z mężem sami. Miejscem zakupu komponentów była Castorama. Już prawie rok śpimy na tym łóżku i jest rewelacyjne - nic nie skrzypi ani się nie rozłazi. W tym wątku opisałam co zrobiliśmy i wrzuciłam zdjęcia łoża:

http://forum.muratordom.pl/post3817495.htm?highlight=#3817495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, nareszcie trafiłam do odpowiedniego tematu :)

Materac zamówiony, teraz mętlik w głowie przy wyborze łóżka, mam na oku takie http://www.mebleforever.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=11&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=48&vmcchk=1&Itemid=48 czy ktoś zna meble tej firmy (meble Forever)? No i dają do tego łóżka stelaże sosnowe a ja chciałam pod materac porządne stelaże z MK Foam http://materace.sklep.pl/product_info.php?products_id=136 i nie wiem czy zostawić te sosnowe czy zamówić bez stelaży, dopłacić i mieć lepsze, ktoś coś może doradzić? Proszę bo głowa mi pęka już od tego wybierania a materac będzie we wtorek najpóźniej :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelaż który znalazłaś pasuje idealnie do konstrukcji materaca Venus, ale zobacz jeszcze na model select classic z Hildinga. 1- "firma" ; 2- cena niższa. Z doświadczenia wiem, że drewno lipowe, brzozowe, olchowe ( miękkie liściaste) to ulubione potrawy dla naszych domowych "korników"BEZZ BEZZ BEZZ :D :D :D Z wieloletniego doświadczenia konserwatora przedmiotów drewnianych :o wiem, że meble wykonane z sosny ( i to nie wszystkie jej odmiany) i dębu są najbardziej długowieczne. Jeżeli nie szukasz łóżka do pensjonatu to kup ładne, solidne sosnowe łóżko i po kłopocie. Stelaż i materac masz idealny a rama to tylko " kwiatek do kożucha". Jeżeli materac zbyt mało wystaje ponad ramę to podczas siadania czy wstawania z łóżka rama będzie się wgniatała w uda. Powierzchnia materaca powinna być na wysokości siedziska krzesła- 47 cm. Optymalna wysokośc do wygodnego wstawania. Amerykańskie łóżka SEALY mają wysokość nawet 82 cm ( to 9 cm. wyżej niż biurko 73 cm. :D Pozdrawiam Czarną M 8) Edytowane przez milus66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelaż który znalazłaś pasuje idealnie do konstrukcji materaca Venus, ale zebacz jeszcze na model select classic z Hildinga. 1- "firma" ; 2- cena niższa. Z doświadczenia wiem, że drewno lipowe, brzozowe, olchowe ( miękkie liściaste) to ulubione potrawy dla naszych domowych "korników"BEZZ BEZZ BEZZ :D :D :D Z wieloletniego doświadczenia konserwatora przedmiotów drewnianych :o wiem, że meble wykonane z sosny ( i to nie wszystkie jej odmiany) i dębu są najbardziej długowieczne. Jeżeli nie szukasz łóżka do pensjonatu to kup ładne, solidne sosnowe łóżko i po kłopocie. Stelaż i materac masz idealny a rama to tylko " kwiatek do kożucha". Jeżeli materac zbyt mało wystaje ponad ramę to podczas siadania czy wstawania z łóżka rama będzie się wgniatała w uda. Powierzchnia materaca powinna być na wysokości siedziska krzesła- 47 cm. Optymalna wysokośc do wygodnego wstawania. Amerykańskie łóżka SEALY mają wysokość nawet 82 cm ( to 9 cm. wyżej niż biurko 73 cm. :D Pozdrawiam Czarną M 8)

 

milus66 dziękuję ponownie za wszystkie porady :) ale zdecydowałam dzisiaj przed Twoją odpowiedzią na rozwiązanie ekonomiczne; zamówiłam powyższe łóżko ze stelażem Twinpack Koło, niech się dzieje ;) za około 3 tygodnie napiszę co i jak :) ale jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za zaangażowanie, pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

nie wiem czy o tym już było, ale nie umiem poruszać się po nowym forum ;) mam nadzieję, że ktoś będzie znał odpowiedź na moje pytanie:

 

szukam łóżka (materac 140) wysokiego. To znaczy nie chodzi mi o żadne piętrowe, tylko normalne wyrko, tyle że marzę aby stało z pół metra nad podłogą (minimum!!). Kiedyś to był standard, a teraz wszystkie łóżka mają wysokość ok 30 cm od podłogi. Jak dla mnie za nisko. Anyone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy oparcie jest pod takim kątem, że wygodnie można się oprzeć czytając czy oglądając tv? Wpadło mi w oko i widzę, że u nas w kilku sklepach mają te łóżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...