Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OŚWIĘCIM i OKOLICE - Biała i czarna lista wykonawców i sprzedawców


mylas

Recommended Posts

Witam - jestem po tynkach i wylewkach - robionych przez tą samą firmę - Bud Max - z Przecieszyna, Czesław Tobiasz. Początkowo wydawało się, po tynkach, że wszystko jest o.k. i daletego wzięłam ich do wylewki. Niestety, upłynęło trochę czasu i tynki w kilku miejscach są odparzone. Wylewki robione na dwie raty. Pierwsza rata o.k. - druga- fatalnie, nie pozacierane, krzywizny - ciekawe ile kleju mi mójdzie dodatkowo do płytek, żeby to wyrównać. Zniszczone klamki przy oknach - wyżarte przez wapno. Zatynkowany kabel od instalacji alarmowej, chociaż na początku szczególnie na to uczulałam. Raz potem przysłał syna żeby odszukał ten kabel, ten nie znalazł i poprostu poszedł sobie. Zaufałam facetowi i zapłaciłam - bo obiecał, że przyjdzie poprawić, potrąciłam sobie tylko za zniszczone klamki - i tyle go widziałam. Telefonów od trzech tygodni nie odbiera - podobno wyjechał gdzieś daleko do pracy. OSTRZEGAM !!! I tak na przyszłość co do wszystkich, nawet najlepszych firm. NIGDY NIE PŁAĆCIE, DOPÓKI NIE JESTEŚCIE NA 100 % PEWNI, ŻE WSZYSTKO JEST O.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 287
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czarna lista:

Na pierwszym miejscu Pan Wojciech Knycz (Oświęcim) - architekt który adaptował nasz projekt i wprowadzał w nim zmiany. Zdecydowanie nie polecam. Bardzo długo czekaliśmy na uzyskanie pozwolenia, zmiany naniesione na projekt wyglądają jakby zrobił to amator a nie ktoś kto wziął za to duże pieniądze. Błędy w projekcie odbijają się czkawką do dziś...

 

Firma "Mar-go" ze Skawiny - my wszystko uzgadnialiśmy z Panem Michałem D. Po prostu zostaliśmy wystawieni pomimo podpisania umowy. Musieliśmy w sądzie dochodzić wypłacenia kwoty zapisanej w umowie w przypadku nie wywiązania się z niej którejś ze stron.

 

Pan Zbigniew Węgrzyn - pełni funkcję kierownika budowy. Ostrzegam każdego przed tym panem. Opisując go mogę użyć tylko niecenzuralnych słów.

 

Pan Marek Bernaś - elektryk z Przeciszowa. Po prostu próbował nas oszukać. Uzgodniona cena za całą pracę do wykonania, łącznie z wykonaniem przyłącza. Nie została ustalona tylko cena materiału - przewodu ziemnego. Pan Marek B. przedstawił fakturę na której przewód ziemny kosztował 42zł za mb. Po sprawdzeniu okazało się, że taki kabel kosztuje 20zł, a że potrzebowaliśmy go 20m... Po konfrontacji Pan B. przyznał się, że chciał w ten sposób sobie dorobić naszym kosztem. Nie polecam.

 

Firma "Da-..." z Chełmka. Efektem współpracy z tą firmą była konieczność dwukrotnego zasypywania fundamentów. Oczywiście pieniędzy wydanych na materiał i pracę koparki nie odzyskaliśmy. Po pierwszym zasypaniu (przed zimą) na wiosnę wyszło, że trzeba wszystko wybrać i zasypać jeszcze raz pospółą. Dodam że za pierwszym razem fundament był zasypany "piaskiem zamółkowym" ze żwirowni w Rajsku - nie polecam. Materiał ten nie ma nic wspólnego z piaskiem.

 

Pan Kazimierz T. - geodeta. Tak wytyczył budynek, że konieczne było zrobienie tego jeszcze raz.

 

Szara lista

Tartak "Tra..." z Tokarni - zamawialiśmy drzewo dwa razy bo brakło krokwi. Przy drugim zamówieniu po pierwsze był problem z dowiezieniem. Kiedy krokwie zostały przywiezione (kilka sztuk) okazało się że jednej braku. Może to tylko jedna sztuka ale jej cena = 80zł... Drzewo było bardzo ładne - opinia cieśli i nie tylko.

 

Pan Robert Janosz - meble kuchenne. Niby wszystko było ustalone. Blat miał dochodzić do okna, zamiast parapetu. Więc oczywistym było dla nas, że będzie w całości. Ale niestety nie, kawałek przy oknie docinany i doklejany do reszty blatu żeby obniżyć koszty. Problem pojawił się również w narożnikach wewnętrznych gdzie zostały zamontowane tańsze fronty, także dla obniżenia kosztów. W efekcie fronty nie były w jednym kolorze. Nie dotrzymany termin w jakim kuchnia miała być gotowa - o miesiąc.

 

Biała lista

Zdecydowanie Pan Ryszard Ryguła - geodeta. Bardzo profesjonalne podejście do tego co robi.

 

Pan Stanisław Żebrak z Grojca - firma transportowa/usługi koparką.

 

Firma Sewera - tutaj miałem wątpliwości głównie dlatego, że gdy czegoś brakło (większość materiałów kupowaliśmy w Sewerze) często nie było na stanie i musieliśmy zamawiać w innym miejscu. Ale podejście do klienta przez Pana Piotra Stańczyka po prostu rewelacja. Przygotowuje/wylicza zestawienie materiałów i zawsze można na niego liczyć. Gorąco polecam.

 

Pan Paweł Kwarciak - wylewki. Gorąco polecam. Praca wykonana terminowo, jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

Pan Jan Jarzyna - instalacje CO, wod-kan. Super ekipa, robota świetnie wykonana, bardzo dobra cena. Gorąco polecam.

 

Pan Jerzy Sapyta - projekt przyłącza wod -kan, gorąco polecam.

 

Pan Henryk (Lędziny) - montaż drzwi garażowych, świetny fachowiec.

Edytowane przez marcin.s44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W związku z zakończeniem SSO chciałem dodać moje opinie na temat firm:

 

Czarna lista:

Na pierwszym miejscu Pan Wojciech K. (Ośw) - architekt który adaptował nasz projekt i wprowadzał w nim zmiany. Zdecydowanie nie polecam. Bardzo długo czekaliśmy na uzyskanie pozwolenia, zmiany naniesione na projekt wyglądają jakby zrobił to amator a nie ktoś kto wziął za to duże pieniądze. Błędy w projekcie odbijają się czkawką do dziś...

 

Firma "Mar..." ze Skawiny, my wszystko uzgadnialiśmy z Panem Michałem D. Po prostu zostaliśmy wystawieni pomimo podpisania umowy. Musieliśmy w sądzie dochodzić wypłacenia kwoty zapisanej w umowie w przypadku nie wywiązania się z niej którejś ze stron.

 

Firma "Da-..." z Chełmka. Efektem współpracy z tą firmą była konieczność dwukrotnego zasypywania fundamentów. Oczywiście pieniędzy wydanych na materiał i pracę koparki nie odzyskaliśmy. Po pierwszym zasypaniu (przed zimą) na wiosnę wyszło, że trzeba wszystko wybrać i zasypać jeszcze raz pospółą. Dodam że za pierwszym razem fundament był zasypany "piaskiem zamółkowym" ze żwirowni w Rajsku - nie polecam. Materiał ten nie ma nic wspólnego z piaskiem.

 

Pan Kazimierz T. - geodeta. Tak wytyczył budynek, że konieczne było zrobienie tego jeszcze raz.

 

Szara lista

Tartak "Tra..." z Tokarni - zamawialiśmy drzewo dwa razy bo brakło krokwi. Przy drugim zamówieniu po pierwsze był problem z dowiezieniem. Kiedy krokwie zostały przywiezione (kilka sztuk) okazało się że jednej braku. Może to tylko jedna sztuka ale jej cena = 80zł... Drzewo było bardzo ładne - opinia cieśli i nie tylko.

 

Biała lista

Zdecydowanie Pan Ryszard R. - geodeta. Bardzo profesjonalne podejście do tego co robi.

 

Pan Stanisław Ż. z Grojca - firma transportowa/usługi koparką.

 

Firma Sewera - tutaj miałem wątpliwości głównie dlatego, że gdy czegoś brakło (większość materiałów kupowaliśmy w Sewerze) często nie było na stanie i musieliśmy zamawiać w innym miejscu. Ale podejście do klienta przez Pana Piotra S. po prostu rewelacja. Przygotowuje/wylicza zestawienie materiałów i zawsze można na niego liczyć. Gorąco polecam.

 

dlaczego nie napisałeś pełnych nazw? przecież po to jest ta lista żeby każdy widział czarno na białym anie domyślał się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam, jako nowy na tym forum chciałem się przywitać i na wstępie powiedzieć że przeglądając ten wątek już widzę że jest ono bardzo pomocne. Już sprecyzowałem na 90% gdzie kupię np. stal.

Z innej beczki mogę powiedzieć, że z żoną wybraliśmy projekt o dźwięcznej nazwie "Dom w żarnowcach" i jesteśmy na etapie papierologii. Budowa będzie w Osieku.

Na temat firm z których usług będziemy korzystać podzielimy sie na forum. Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

No to czas na mnie:

biała lista:

1. Tynki, ekipa Pana Pary, dokładnie jego syn,

2. wylewki, Pan Kwarciak, polecony przez mojego kierownika budowy, robi tylko wylewki,

3. pompa ciepła, wod-kan, podłogówka - Prometeus z Bielska, stwierdziłem że skoro pompa ma współgrać z wod-kanem i podłogówką to niech robi to jedna firma, jestem w pełni zadowolony.

4. Elektryka - Pan Gąsiorek,

5. Więźba i dach - Krzysztofiak,

6. No i na końcu, choć powinni być na początku, Pan Julian Zawada z Kóz, to jego ekipa przeprowadziła cały remont domku, od fundamentów po ściany kolankowe. Byliśmy umówieni że oni zamawiają wszystko co im potrzeba w mrówce, ja jeździłem co tydzień i płaciłem. Z ekipy jestem bardzo, bardzo zadowolony. Pracowali przy domku od kwietnia do października i nigdy nie znalazłem na budowie śladów po dopalaczach. Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
No to czas na mnie:

biała lista:

1. Tynki, ekipa Pana Pary, dokładnie jego syn,

2. wylewki, Pan Kwarciak, polecony przez mojego kierownika budowy, robi tylko wylewki,

3. pompa ciepła, wod-kan, podłogówka - Prometeus z Bielska, stwierdziłem że skoro pompa ma współgrać z wod-kanem i podłogówką to niech robi to jedna firma, jestem w pełni zadowolony.

4. Elektryka - Pan Gąsiorek,

5. Więźba i dach - Krzysztofiak,

6. No i na końcu, choć powinni być na początku, Pan Julian Zawada z Kóz, to jego ekipa przeprowadziła cały remont domku, od fundamentów po ściany kolankowe. Byliśmy umówieni że oni zamawiają wszystko co im potrzeba w mrówce, ja jeździłem co tydzień i płaciłem. Z ekipy jestem bardzo, bardzo zadowolony. Pracowali przy domku od kwietnia do października i nigdy nie znalazłem na budowie śladów po dopalaczach. Gorąco polecam.

 

 

 

Witam!

 

Mogę prosić o numery kontaktowe do fachowców do tynków i wylewek?

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd mamy tylko BIAŁĄ listę:

 

1. Ryszard Wolanin tel. 784325833

Budowa domu od podstaw do stanu surowego. Solidni, terminowi, godni zaufania. Cena zadowalająca. Dojeżdżają z Tomic.

 

2. Andrzej Wojtaszek tel. 888678194

Kierownik budowy. Rewelacyjna współpraca.

 

3. Dachówka i materiał na cały dach najtaniej, najsolidniej http://www.padon.pl/

 

4. Marek Bernaś tel. 600106465

Elektryk z uprawnieniami. Szybki, solidny, terminowy. Pomoże załatwić przyłącze w energetyce

 

5. Stanisław Włodarz tel. 600280264

Woda, gaz, centralne, kolektory słoneczne. Świetny fachowiec, solidny.

 

6. Beton Wadowice tel. 338731123

Świetna współpraca, beton jakościowo bardzo dobry

 

7. Witold Figura tel. 660746638

Koparka, samochód ciężarowy.

 

8. Tynki maszynowe Rycerz, tel. 503129084

Szybko, solidnie i równo.

Tynki gipsowe i cementowo-wapienne

 

 

POLECAM!

Edytowane przez Artur_exe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rownież prosze o namiary na ekipę od wylewek.

Ja w zeszłym tygodniu robiłem wylewki.

Polecany również na forum Pan Paweł Kwarciak tel: 667-188-757. Na tą chwilę po mojej ocenie jest OK wszystko szybko, sprawnie i rzeczowo. Wiadomo, że prawdziwa ocena przyjdzie przy kładzeniu płytek ale to dopiero za kilka miesięcy. Na razie schną.

Co do tynków to Pan Andrzej Para i więcej nie piszę bo było już o nich sporo na forum, nie chcę się powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...