Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OŚWIĘCIM i OKOLICE - Biała i czarna lista wykonawców i sprzedawców


mylas

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 287
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

CZARNA LISTA - OLWIK BIELANY

zdecydowanie nie polecam, z rozmów z innymi wynika, że inni też nie polecają. Facet obsługujący pompę gada w trakcie lania betonu przez telefon, patrzy w innym kierunku a beton się leje w stożek :) Po zgłoszeniu tego Pani z sugestią, że ktoś inny będzie lał następnym razem beton, która podobnie jak od kogoś już tutaj wcześniej wymagała gotówki, mimo że wcześniejsza umowa była inna, odpowiada, cyt. "ale nikt się na niego jeszcze nie skarżył". Chudziak wylali takiej jakości, że od pocierania butem powstaje dziura. Słyszałem, że nie tylko u mnie. Już ich nie zamówię.

Na BIAŁĄ LISTĘ betoniarnia z Wadowic - rabaty, terminowość, beton takiej jakości i koloru, że aż oko cieszy jak się na niego patrzy.

 

NA BIAŁĄ LISTĘ - ja sam - murowanie SSO, szalunki, zbrojenia (to już razem z żoną), kanaliza, albowiem wszystko co nie mega ciężkie robimy sami :D i jest nam z tym bardzo dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Gorąco polecam:

Ekipa tynkarska p.Pary- chłopaki pracowite, dokładne i do tego sympatyczne (ale to jedynie kolejna cegiełka do listy zadowolonych z ich usług)

Bramy Garażowe-Mona- dobra cena, sprawny montaż, szybkie załatwienie reklamacji silniczka.

Projekty przyłącza wody- p. Węgrzyn (który potem również dokonuje odbioru sieci)cena normal- wiele wytłumaczy, poleci dobrą ekipę do przyłącza.tel. 693-285-346

Przyłącza wodociągowe-p.Kawa- dobra cena, z PWIK sam temat załatwia.512-530-797

Wkłady kominkowe- firma Rymar z Żywca-brałam wkłąd z firmy Kratki-dali rewelacyjną cenę, transport-tj. kurier gratis, realizacja zamówienia 1 dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Biała lista:

Centralne ogrzewanie, wod-kan-Łukasz Rokita- sprawnie, terminowo, profesjonalnie,bardzo dobra cena

Docieplenie(póki co jeszcze nie elewacja)-ekipa pod szyldem Bartka Pary

 

Czarna lista-choć wpisanie tej firmy nic nie da-bo robią w ramach monopolu-p.Kołaczek-wykonawca przyłączy dla Tauronu.Dramat-1,5 mca po terminie nadal nie mamy prądu na budowie, niesłowni, wkopali słup-potem okazało się, że nie ten co trzeba i musieli go wykopywać.Żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Odradzam współpracę z Panem Andrzejem Łukasikiem występującym na forum jako Ghost 34. Firma miała niegdyś świetną renomę jednak ich „wyczyny” w moim domu jej zdecydowanie przeczą.

 

Zamówiłem deski dębowe olejowane fazowane z 2 stron. Pan Andrzej zapomniał o tym szczególe i jego ekipa (sam już nie układa) bardzo szybko ułożyła mi prawie całe piętro w desce fazowanej z 4 stron. Jakość wykonania od początku pozostawiała wiele do życzenia. Kilkanaście desek kazałem od razu wymienić. Czasem kładli nawet deski uszkodzone. Niestety to również świadczy o źródle i klasie materiału. Zapewne jest bardzo tani. Sam Pan Andrzej w mojej obecności kazał kierowcy, który dowiózł deski wręczyć kilka sztuk desek fatalnej jakości producentowi. To podobno firma, w której Ghost zaopatruje się od lat. Po roku od położenia wypadło już kilka sęków, a z jednej deski zaczęły się obrywać drzazgi.

 

Po konsternacji dotycżacdej 4 faz zamiast 2, zgodziłem się aby na piętrze deski z 4 stronną fazą zostały na podłodze, ale na parterze miały być już z fazą 2-stornną i ułożone idealnie. Pan Andrzej zgodził się i napomknął tylko, że będzie musiał w takim razie ściągnąć cykliniarkę. Niestety żadnej cykliniarki nie było. Panowie szlifowali łączenia desek małymi ręcznymi szlifierkami. Jak się potem okazało niezbyt dokładnie. Są istotne różnice między poziomem sąsiadujących desek. Ponadto, między wieloma deskami mam dziury szerokości do 2 mm! Recepta Pana Andrzeja na takie „drobiazgi” to kit do parkietu.

 

Wykończenie wokół grzejnika podłogowego zostało zrobione tak, że koryto został ściśnięte i nie mieściła się kratka. Panowie niby poprawili obróbkę, ale w końcu sam musiałem doszlifować kratkę.

 

W ramach zakresu prac było też klejenie listew przypodłogowych z mdf i tu pokazali już mistrzostwo w niechlujstwie. 70% listew musiałem wymienić, a i to nie dało rezultatu bo okazało się, że miejscami deski nie dochodzą do ścian i gdy przykleić listwę przy ścianie to powstaje szpara, więc listwa powinna odstawać o prawie 1 cm od ściany! Pan Andrzej zwrócił mi co prawda za nowe listwy, ale robociznę płaciłem sam 2 raz. Ponieważ deski nie są w jednej płaszczyźnie między nimi a listą są przerwy różnej szerokości. Efekt raczej żałosny.

 

Z uwagi na bardzo napięty harmonogram tej wybitnej ekipy zostałem poproszony o odbiór podłogi bez możliwości wejścia na nią, bo była świeżo olejowana. Pan Andrzej ręczył, że wszystko jest ok., a w razie potrzeby wróci i poprawi najdrobniejszy szczegół. Głupi zgodziłem się. Poza tragicznym stanem listew, szparami, niedoszlifowanymi łączeniami desek, różnicy w poziomach między deskami dochodzącej do 1,5 mm (!), również olej jest miejscami źle położony – są np. zaschnięte krople między deskami albo nie wtarte plamy. Deski były kładzione bez przebierania więc np. na środku pokoju dziennego mam deski z wielkimi sękami i bielą, a pod kanapami (mówiłem gdzie będą) ładne deski.

 

Panowie nie byli też przygotowani (mimo umowy) na wykonanie łączenia schodów z deskami i musiałem kilka miesięcy czekać na dołożenie tam kątownika z desek. Przy okazji brudasy o mało nie zniszczyły mi kamiennego podestu przed domem – wmietli pył drzewny w szpary miedzy płytami kamienia co po deszczu przebarwiło płyty. Na chemię do wywabienia plan wydałem kilkaset złotych.

 

Co do kątownika, to partacze wykonali go tak, że miał rysy od szlifowania i faktura wyraźnie różnił się od desek. Reklamowałem go podobnie jak deskę, z której wychodziły drzazgi. Pan Duch sam wyznaczył termin naprawy, po czym nigdy się nie pojawił. Gdy dodzwoniłem się oświadczył, że miał zepsuty samochód (choć podobno przebywał w Warszawie i mogłem go nawet sam podwieźć, gdyby tylko zadzwonił i wyraził gotowość do naprawy) a obecnie przebywa na urlopie.

 

Zdecydowanie odradzam! Ghost, Duch, Andrzej Łukasik to nie jest firma godna plecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Polecam :

- betoniarnia GŁUC z Wadowic - bez najmniejszych problemów, beton bez zastrzeżeń, punktualnie, otwarci na negocjacje cen

- stal - Kraftbud Polanka, dają najlepsze ceny w okolicy

- żwir i piasek - żwirownia Tęcza w Bielanach

- pustaki szalunkowe i kominy - betoniarnia PREBET Bielany, świetna obsługa klienta, dobre ceny i upusty, materiał bez zastrzeżeń co do jakości

- deski szalunkowe - tartak Harmęże

- koparka Figura z Polanki 660746638, pełny profesjonalizm,a do tego szybko i sprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

BIAŁA LISTA :

1. Beton z betoniarni Głuc z Wadowic ,

2. FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA MONTEX PAWEŁ ŻAK Nowa Wieś Instalacja wodno - kanalizacyjna i C.O

3. Firma AKPOL z Nowej Wsi - elewacja zewnętrzna i wykończenie całego środka ( płytki, sufity podwieszane )

4. Sordyl Kęty - panele

5. P.H. CERAMIKA ELŻBIETA SOCHA SUŁKOWICE - płytki

6. USŁUGI KOPARKO - ŁADOWARKĄ p. Górkiewicz Bielany

7.Okna/rolety/drzwi zewnętrzne wewnętrzne/ brama garażowa firma TMT Kęty ul. Kościuszki

8. Wylewki - p. Marszałek Staszek Zasole Bielańskie

9. Tomala - elektryk

10. Mero Bielany

11. Patek Osiek

 

CZARNA LISTA:

p. Bartuś z Kęt - tynki wewnętrzne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna lista Monbud w Chrzanowie z czymś takim to się nie spotkałem chyba że w dawnej komunie. Pan sprzedawca który się podaje za szefa chociaż nim nie jest, głupkowaty uśmieszek przy każdym pytaniu i łaska jeżeli udzielił odpowiedzi, człowiek czuje się jak za starych niekoniecznie dobrych czasów. Trochę się zdziwiłem gdyż był to skład polecany przez jedną osobę na forum i jako pierwszy z tego powodu odwiedzony. Lepiej na wstępie się sparzyć niż na końcu budowy :) jedynie żal iż mi osobiście pasował z uwagi na bliską odległość od budowy.

 

Potwierdzam. Myśleliśmy, że współpraca na dłużej, bo ceny pewnych materiałów korzystne, dość blisko i co ważne akceptowane zwroty. Niestety do tego ostatniego nie doszło. 3 dni wcześniej umówiony transport zwrotny w godzinach przedpołudniowych. Do godz 15 nikt nie przyjechał. Po 6godz czekania telefon do sklepu, a p. właściciel wyparł się by jakikolwiek transport był ustalany. Bezczelnie wyparł się wszystkiego, a z nas zrobił debili. Na poranne pytanie, czy kierowca będzie miał dla mnie pieniądze, czy jakieś potwierdzenie mi wypisze, to zarzucił nam, że za złodziei ich mamy, a oni są solidną firmą, a jeśli nam zależy tak koniecznie na pokwitowaniu to na jakieś kartce spisać z kierowcą. A myśleliśmy, że takie rzeczy wymagają dokumentu księgowego z pieczątką firmy. Początek współpracy miły, ale koniec beznadziejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Czarna lista

 

zgadzam się odnośnie składu drewna PRYZMA. Kontakt telefoniczny okropny, miałem wrażenie że nie chcą ze mną rozmawiać. Zrezygnowałem i zadzwoniłem w inne miejsce

 

Biała lista

 

zadzwoniłem do składu w Kętach Legrand - Wood. Telefonicznie praktycznie wszystkiego się dowiedziałem o drewnie potrzebnym na schody wiszące. Wybrałem się tam z wykonawcą. Wybraliśmy pakiet dęba w grubości 52. Szerokości były różne, gdyż był to materiał nieobrzynany. Dobra rzecz która jest na składzie to to że każdy pakiet jest opisany nie trzeba przebierać, żeby coś fajnego znaleźć. Co do cen też się miło zdziwiłem, można się dogadać, nie jest to sztywna cena z cennika. Polecam

 

Polecam również skład na krakowskiej Gabryś Sikora. Znajdziecie tam wszystko co jest potrzebne do budowy domu od początku do końca. Obsługa również jest dobra. Panie które tam pracują w biurze pomogą w wyborze, rabaty też mają. Naprawde duży pozytyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Czarna lista Firma budowlana z Choczni Józef Warpacha, Sławomir Cinal, Kamiński. Przychodzą do pracy głównie po to żeby się napić. Firma budowała mi dom, większość rzeczy wymagała poprawki ze strony innych fachowców. Parę rzeczy zniknęło z budowy podczas prac ww. Panów.

 

Nie Polecam!!!

Edytowane przez mateusz54b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam potrzebuję namiary na firmę która zrobiła by mi przyłącz wody macie może jakieś namiary i jakieś ceny takiego przyłącza ?

Projekty przyłącza wody- p. Węgrzyn (który potem również dokonuje odbioru sieci)cena normal- wiele wytłumaczy, poleci dobrą ekipę do przyłącza.tel. 693-285-346 Przyłącza wodociągowe-p.Kawa- dobra cena, z PWIK sam temat załatwia.512-530-797 .Druga firma dobra do przyłączy to firma pana Ganobisa z Przeciszowa(brałam pierwszą, bo miała szybszy termin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...