Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OŚWIĘCIM i OKOLICE - Biała i czarna lista wykonawców i sprzedawców


mylas

Recommended Posts

dopiero zaczęliśmy budowę, ale już na czarną listę wykonawców zdecydowanie wpisuję firmę kresbud z chełmka, a przede wszystkim jej właściciela P. Jacka Szyjkę.

Po przekazaniu projektu do wyceny musieliśmy się prosić o jej dokonanie, aż w końcu zrezygnowaliśmy i powstał kolejny problem zwrot projektu.

Wielki prezes nie odbiera telefonów, jest opryskliwy i chamski. Skoro nie miał czasu na wycenę mógł od razu powiedzieć, a nie zgrywać cwaniaka, przez którego straciliśmy dwa tygodnie, bo obiecywać to on ładnie potrafi, ale realizacja....................

Ktoś kto nie ma czasu na wycenę projektu na pewno nie będzie miał czasu na wykonanie usługi.

Wielka firma, ale jak tak to ma wyglądać to nie wróżymy jej nic dobrego, a zwłaszcza mając takiego szefa, któremu wydaje się że jest pępkiem świata i wszystko kręci się wokół niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 287
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Czytam już długo ten temat, czas ma moją listę (na razie początek):

 

Biała lista:

Firma Handzlik Transport z Wadowic – kupowałam od nich kamienie do ogrodu, piasek, a wcześniej mąż zamawiał tam pustaki szałunkowe, zaprawy murarskie, gładzie, gipsy. I jeszcze jakieś inne rzeczy, ale już nie pamiętam dokładnie. Generalnie, nie było z nimi żadnego problemu, szybki i sprawnie dostaliśmy wszystko. Nawet jak nam się pomyliła ilość gładzi, to bez problemu mogliśmy dokonać zwrotu. Polecam. Kontakt tutaj:

http://www.handzliktransport.pl/5-kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako, że sprawa domu zakończona mogę polecić:

Inst co , wod- kan i kominek - Pan Każmierski 505 658 983 - profesjonalne doradztwo i wykonanie, mogę polecić z czystym sumieniem,

Panele: Firma Kronodom z Pszczyny, duży wybór , za panele z montażem zapłaciliśmy mniej niż za te same z marketu bez montażu. Dobry kontakt

Płytki i ceramika sanit- Firma SOLID z Bierunia- ceny bardzo dobre- szybkie oferty, bez problemu wymiana błędnie przezemnie zamówionych dekorów (100 za szt :)

Drzwi zewnętrzne i brama garażowa - Ekspert- Kęty

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny post odnośnie ostatnio wykonywanych prac w moim nowym domu:

Moja czarna lista:

pan Sikora z Brzeszcz – robił mi drewniane drzwi wejściowe i okazały się straszną fuszerą. Chciałam kołatkę na środku, a była z boku, Drzwi są pokryte drewnianym fornirem zlepianym nieładnie w kilku miejscach, widać, że gdzieś mu brakło 5 cm kwadratowych i dolepił inny kawałek – wygląda to strasznie! I się rozłażą zimą te drzwi. Linku nie podaję, bo odradzam.

 

Moja biała lista:

Kancelaria Expert-Nieruchomości z Wadowic – robili mi Certyfikat Energetyczny dla domu i wszystko poszło bez zarzutów. Miły kontakt, sprawne wykonanie usługi, cena ok, nie zawyżona, jak porównywałam. Wiadomo, taniocha to nie jest, ale boję się brać firmy z najniższej półki, bo nie wiadomo co ci zrobią. Expert-Nieruchomości wyglądał mi wiarygodnie i faktycznie się nie rozczarowałam. Tutaj link: http://www.expert-nieruchomosci.com/certyfikat-energetyczny

 

Tyle na razie, za jakiś czas opisze kolejne firmy, bo dużo doświadczeń udało mi się ostatnim roku zebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

CZARNA LISTA !!!!!!!

Meble Płonka z Wieprza koło Andrychowa Temu Panu chyba poprzewracało się w głowie od nadmiaru klientów. Zresztą sam go tutaj polecałem :D

Jak była do zrobienia kuchnia, meble łazienkowe i szafy w zabudowie to sie mu bardzo chciało. Została do zrobienia spiżarka w zabudowie i tak czekam rok dwa trzy :D a telefonu nie chce się mu odebrać. Do spiżarki podchodził trzy razy, za każdym razem jak robił coś z polecenia u znajomych czy rodziny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a czym się jeszcze pochwalę – pomalowaliśmy sobie grzejniki na czerwono! Efekt oszałamiający! Zrobiła nam to firma z Kęt SKY CNC i mogę ich polecić: http://www.sky-cnc.pl/oferta-i-uslugi/malowanie-proszkowe

Szybka i sprawna robota, bez fuszery. Grzejniki bardzo dokładnie mi pomalowali, metodą proszkową.

 

Nie polecam z kolei sieciówki Media Expert, zamawiałam u nich (w Oświęcimiu na Królowej Jadwigi), AGD kuchenne do zabudowy i to był totalny dramat! Musieliśmy strasznie długo czekać, nie poinformowali nas, ze sprzętu już są, a jak już po nie pojechaliśmy to okazało się, że jest nie to co chcieliśmy. W końcu i tak kupiliśmy już to AGD u nich, ale boję się co będzię, jak coś się zepsuje! Obsługa klianta fatalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała lista:

 

Kolejna warta polecenia firma – MarSeb z Andrychowa. Wzięliśmy, bo przekonali nas nowoczesnością swojej oferty, są takie nowoczesne rozwiązania właśnie nas interesowały. Poszaleliśmy z mężem i zainstalowaliśmy (a właściwie pan Marusz i Sebastian z marsebu nam nainstalowali) rekuperator i odkurzacz centralny – bomba! I robota też bomba! Fajnie, miło, sprawnie i skuutecznie, miło współpracować z takimi fachowcami. I co mnie urzekło – bardzo chętnie opowiadali nam o tych technologiach, wszystko tłumaczyli i cierpliwie wyjaśniali poco i dlaczego to wszystko ma sens. WIELKIE BRAWA ZA CIERPLIWOŚĆ do mnie samej;) A jestem szczególnie wymagająca i dociekliwa kobieta;)

Acha, jeszcze adres, bo warto polecić: http://www.marseb.com.pl/oferta

 

Dom otynkowaliśmy tynkiem sylikonowym ST-one http://www.st-one.pl/produkty/tynk-silikonowy-st-one. Kupiliśmy większą ilość w Drewpolu w Andrychowie – tam nam polecili tego producenta. W sumie nie znałam go wcześniej, w telewizji reklam nie widziałam, ale jak fachowcy ze sklepu polecają i mówią że super produkt, nie gorszy od tych ze znanych bardziej marek, a nawet lepszy, bo nowoczesniejszy, to daliśmy się skusić. I super! Dom wygląda pięknie, firma, która go tynkowała mówiła, że faktycznie dobry tynk (tez go wczesniej nie znali), dobrze się nakłada i ładnie wyszedł finalnie. Elegancko, polecam – „ST-one” na opakowaniach pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to ja też zacznę tu pisać swoją listę.

BIAŁA STRONA: http://www.zgoda-wieprz.pl/

Kotły od producenta Zgoda Wieprz – mam od nich model Iskra, działa bez zarzutu. Przyznam Państwu, że obawiałem się tego zakupu, bo generalnie kotły to duży wydatek. Ale poczytałem trochę opinii w internecie i dałem się przekonać do kotła Zgody. Jak na razie działa idealnie, dużo mniej mi schodzi węgla i dobrze chodzą zawiasy w drzwiach. Montaż też klasa – przyjechali, zamontowali, posprzątali po sobie i dowidzenia, gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niedługo chcemy zaczynać budowę w Brzeszczach, czy ktoś mógłby polecić dobrą i sprawdzoną "ekipę" która zajmie się stanem surowym i ewentualnie dachem? Dobrze by było żeby budowała w nowoczesnych technologiach, bo dom będzie na płycie fundamentowej, ściany z silikatów łączonych na klej, a nie zaprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dach, to nie mogę pomóc, bo sam robiłem go 15 lat temu. Z resztą robiła te jedna ekipa z żywca, nazwy już nie pamiętam, ale nie mógłbym ich z czystym sercem polecić.

 

Za to rok temu robiłem remont gruntowny, bo instalowałem pompę ciepła. Robiła mi to ekipa z andrychowa marseb, tu znalazłem kontakt: http://www.marseb.com.pl/kontakt

 

opowiadali mi o innych rzeczach które robią, stąd pisze o nich tobie – xkordix

 

robią całą hydraulikę, c.o., cwu, grzejniki, systemy rekuperacji, kolektory słoneczne, systemy odkurzania centralnego – słowem wszystko co trzeba do domu w stanie surowym oraz co potrzeba nowoczesnym i ekologicznym domom. Sam żałuję, ze za moich czasów budowy nie było takich sprytnych rowiązań. Teraz szkoda mi pieniędzy na takie gruntowne remonty i tylko na tę pompę ciepła się skusiłem bo zaoszczędza dużo pieniędzy.

 

 

A z Brzeszcz to znam ekipę https://www.facebook.com/superemont?pnref=friends.search

 

robią ciekawe wykończenia ścian – można na fb pooglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Ostatnio na tapecie było u nas wykończenie łazienki.

Płytki na podłodze i ścianach robiła dla nas ekipa pana Piotra Młyńskiego (790-726-306) – polecam bardzo! Sprawnie i elegancko nam te łazienkę wykonali. Codziennie po sobie sprzątali! Eleganckie chłopaki:)

Polecę też firmę Rusin Glass z Kalwarii Zebrzydowskiej – pan Sebastian z kolegami zamontował mi cudowne dekory szklane wokół i wanny i metrowej wielkości obraz marylin monroe z małych płytek szklanych – to na gołej ścianie naprzeciwko okna, pięknie odbija światło! Kocham Marylin;)

Acha, tutaj ją widać i tu zamówiłam: http://www.rusinglass.pl/sklep/oferta/plytki-szklane !!! <3 <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam, z racji, iż budowa domu już za nami, to mogę podzielić się moimi opiniami

 

BIAŁA LISTA:

 

Kominek - p. Radek 517-072-071. Zaczęło się od darmowej wyceny na budowie, wizualizację aż po wykończenie kominka. Kominek zrobiony w błyskawicznym czasie, bez żadnych zastrzeżeń. Ceny bardzo przystępne. Otrzymaliśmy duży upust na wkład kominkowy.

 

n-system.com.pl - tynki. Jak najbardziej polecam. Sprawnie.

 

domoterm.pl - izolacja pianką. Szybka realizacja, Dobry kontakt, cena przystępna.

 

meblelux.com.pl - ładne, tanie meble. Dość długi czas realizacji, ale ogólnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mogę polecić firmę budowlaną PROGALBUD z Oświęcimia i p. Sebastiana Gałuszka. Bardzo dokładny projekt domu, do tego wszystkie papiery i formalności załatwione na czas, bez problemów przy realizacji założeń z projektu. Właściciel ma wszystkie uprawnienia budowlane - kierownik budowy, inspektor nadzoru. Pomógł nam wyprostować błędy w projekcie po innym "specjaliście". Budują też dom mojemu koledze i jest zadowolony. Edytowane przez Patryk Strzała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...
Mogę z czystym sumieniem dodać do BIAŁEJ LISTY WYKONAWCÓW firmę MAXMONTER z Chrzanowa zajmującą się stolarką okienną i drzwiową. Kupiłem u nich okna (Petecki), drzwi zewnętrzne (Wikęd) i wewnętrzne (Agmar) i montowali mi rolety zewnętrzne, jestem zadowolony. Dużym plusem jest to, iż właściciel Pan Piotr, na standardowo pojawiające się na budowie problemy reaguje szybko i jest pomocny w ich rozwiązaniu (nawet jeśli powstają zupełnie bez jego winy i naprawia po innych wykonawcach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam,

My konczymy kolejny etap budowy.

I BIALA LISTA na pierwszym miejscu TYNKI WOJCIECH PARA I JEGO EKIPA tel.: 693379681 - bardzo dokladnie, solidnie, fachowcy!. Idealne wykończenia (szpalety, ramki, katowniki). Polecamy!

OKNA-Expert Kęty. Expres wycena, dokladny montaz. Doradztwo i fachowość. Dobre ceny! Wlasnie sie decydujemy na bramy wisniowskiego i drzwi wejsciowe od nich. Wycena [email protected]

 

Pozdrawiam - Krystian.

Edytowane przez Moon_86
namoary na polecane firmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...