Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OŚWIĘCIM i OKOLICE - Biała i czarna lista wykonawców i sprzedawców


mylas

Recommended Posts

PRZESTRZEGAM!!

Przed betoniarnią INŻBET - Oświęcim, Bieruń.

Miałam nie przyjemność zamawiać u nich beton na strop teriva,

Podczas rozmowy ustaliliśmy ze kruszywo od 02 do 08, godzina 17:00 ( ustalona ekipa na budowie )

W dniu zalewania wydzwaniali do mnie co 30 minut że Oni chcą przyjechać wcześniej bo odpadła im robota i nie mają co robić, oczywiście za każdym razem cierpliwie tłumaczyłam że nie mam wcześniej ekipy i nie dam rady wcześniej, wydzwaniali do mnie jakieś 10 razy, podczas ostatniej rozmowy powiedziałam że albo bedą o 17 albo w takim razie wogóle ( miałam ich już dość)

Ku mojemu zaskoczeniu pompa przyjechała już o 15:45, po czym dwie gruszki o 16 ( na budowie byłam tylko ja i mąż) pytałam dlaczego tak przyjechali ale powiedzieli że sobie "poczekają' kiedy już doszło do zalewania, Panowie mieli tak gęsty beton że nie chciał "wyjść" z gruszki więc zaczęli mieszkać go z wodą..

Kilka dni póżniej kiedy przyszło do zapłaty rzeczywistość okazała się jeszcze ciekawsza

Kierownik, sekretarka i jakiś facet od gruszki zaczęli wmawiać mi że zgodziłam się na godzine 15! po czym uparcie próbowali wmówić mi że już 2 tygodnie temu tak własnie się z nimi umawiałam co jest kompletną bzdurą, Pani sekretarka w związku z tym stwierdziła że JA mam zapąłcić im 200 zł więcej za postój gruszki nie z ich winy!! na specyfikacji okazało się ze kruszywo to od 02 do 16!! po czym własciciel stwierdził że Oni innego nie maja!! i musiałam zle zrozumieć,dodam że upewniałam się 2 razy, wychodzi na to że mówią to co klient chce usłyszeć a nie to co jest faktem, następnie okazało się ze mam zapłącić za beton więcej niż się umawialiśmy! cena umowna tydzień jak i dzień wcześniej to 210 zł za kubik, w dniu płatności okazało się ze to 220 zł bo Pani stwierdziła że tak ma być i musiałam żle zrozzumieć!! Oszukują na każdym kroku! kłamią i próbują zrobić z człowieka wariata!

Szczerze NIE POLECAM!!! :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dlatego nie warto kominować, betoniarnia wadowice i wszystko ok, i beton i kontakt i operatorzy pompy i cena :) chociaż trzy razy bralismy od olvika i też nie narzekam (pisałem wcześniej) i coś ode mnie jeszcze:

na biało:

- mój kierownik budowy i architekt Pan Bartosz Janik, bardzo równy gość, jeśli ktoś buduje z ekipą polecam na 100% my budujemy sami i też wszystko ok

- zaopatrujemy się głównie w hurtowni Metalbud (kostki, kominy itp), Ceny ok, jeśli chodzi o dostawę to bardzo dobrze, ugadana godzina, transport jest

- strop terive i kilka pierdołek braliśmy w Budgipsie, też polecam, miła i rzeczowa obsługa, transporty i poźniejszy kontakt też na plus

obecnie to tyle :)

Okna najtaniej wyszły nam w firmie Pagen, ale montaż w sierpniu dopiero więc pełną usługę ocenie dopiero po.

Dach na dniach robi nam firma Fajmar-Dach, też po usłudze ocenie, aczkolwiek po kilku spotkaniach z Panem Marcinem (właściciel) perspektywa jest pozytywna :)

 

I pytanie na koniec, robił ktoś ocieplenie poddasza pianą ?? Jesteśmy zdecydowani na to rozwiazanie, ktoś kogoś poleci ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

No to lecimy dalej, na szczescie dalej na biało :)

- ekipa od dachu, Fajmar-Dach Marcin Fajferek. Może troszkę przydługawo to trwało,(min przez pogode ale i przez dokładność Pana Marcina co trzeba uznac za zalete) jakość wykonania dachu bardzo dobra. Mimo to po ulewnych deszczach okazało się że na dachu jest jeden mały chochlik, telefon do Pana Macina o godzinie 8, godzina po 14 tego samego dnia Pan Marcin na dachu i błąd naprawia. Błędy zdarzają się każdemu, całkowicie to rozumiem, reakcja firmy na zgloszenie problemu na 6. Szczerze polecam, bardzo dobry i dokladny fachowiec, służący dobrą radą a przy tym na prawdę sympatyczny facet.

- brama garazowa Wiśniowski - Waldemar Serafin z Zaborza, bardzo fajna cena, wszystko zgodnie z umową, i montaż i towar.

- okna z Pagena z Oświęcimia - okna ładne, cena bardzo dobra ( sporo taniej od innych wycen w Osw) , wygłądają na solidne, montaż też ok. Jak się spiszą, zweryfikujemy jak już się wprowadzimy

Tyle :)

 

Mam pytanie, ktoś coś, wylewki maszynowe na podłogówkę ?? cena/jakość ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

ODRADZAM firmę DEKARSKĄ z Wadowic, kryjącą się pod numerami telefonów 534 574 113 oraz 793 392 213.

Człowiek umawia się na prostą robotę, podaje cenę w dwóch wariantach wykonania, mocno sugeruje pracę bez umowy (dla mnie to oznacza również bez gwarancji), później przekłada o kolejne tygodnie z niejasnych przyczyn.

Ostatecznie pyskuje w sprawie ceny, którą wcześniej ustaliliśmy, jest arogancki i kończy rozmowę pokrzykując, że on tej roboty się nie podejmuje i rzuca słuchawką. Bezczelny.

Przez typa straciłem 4 tygodnie w oczekiwaniu, zamiast zlecić robotę innej, porządnej firmie i mieć z głowy.

NIE POLECAM !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODRADZAM firmę DEKARSKĄ z Wadowic, kryjącą się pod numerami telefonów 534 574 113 oraz 793 392 213.

Człowiek umawia się na prostą robotę, podaje cenę w dwóch wariantach wykonania, mocno sugeruje pracę bez umowy (dla mnie to oznacza również bez gwarancji), później przekłada o kolejne tygodnie z niejasnych przyczyn.

Ostatecznie pyskuje w sprawie ceny, którą wcześniej ustaliliśmy, jest arogancki i kończy rozmowę pokrzykując, że on tej roboty się nie podejmuje i rzuca słuchawką. Bezczelny.

Przez typa straciłem 4 tygodnie w oczekiwaniu, zamiast zlecić robotę innej, porządnej firmie i mieć z głowy.

NIE POLECAM !!!!!

 

Dziękujemy za przestrogę ! Cenne takie posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 5 months później...

Witam,

poszukuję firmy od suchej zabudowy. Do zrobienia całe poddasze, bez udziwnień.

Ma być ładnie zrobione i przede wszystkim ma nic nie pękać :)

 

Macie jakieś namiary?

 

poszukuję też firmy od kominków.... zabudowa w stylu nowoczesnym.

 

Jaka firmę od kominków polecacie?

 

Z góry bardzo dziękuję!

WW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję firmy od suchej zabudowy. Do zrobienia całe poddasze, bez udziwnień.

Ma być ładnie zrobione i przede wszystkim ma nic nie pękać :)

 

Macie jakieś namiary?

 

poszukuję też firmy od kominków.... zabudowa w stylu nowoczesnym.

 

Jaka firmę od kominków polecacie?

 

Z góry bardzo dziękuję!

WW

 

Jeśli chodzi o kominki polecam Tim Kominki z Trzebini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Do białej listy:

 

 

 

- Tynki
- ekipa Wojciecha Pary (tel. 693 379 681) - sprawnie, dokładnie i zgodnie ze sztuką budowlaną. Wykonywali u mnie tynki cementowo-wapienne. Robią też suche zabudowy.

 

 

 

 

- Elewacja -
Sławek (tel. 508 732 319) - ekipa wykonała u mnie ocieplenie styropianem z tynkiem silikonowym. Wszystko porządnie wyprowadzone, prosto jak od linijki. Dbają o materiał i porządek, szanują pracę innych, uważając by nie zniszczyć. Widząc jakość pracy umówiliśmy się też na sufity podwieszane, ocieplenie poddasza i stropu nad garażem, gładzie i kładzenie płytek. Wszystko wykonane tak jak trzeba, w dobrej jakości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...

- Tynki
- ekipa Wojciecha Pary (tel. 693 379 681) - sprawnie, dokładnie i zgodnie ze sztuką budowlaną. Wykonywali u mnie tynki cementowo-wapienne. Robią też suche zabudowy.

 

Potwierdzam. U mnie tynki cementowo-wapienne i gipsowe. Ekipa Pana Wojtka jak najbardziej na plus. Pan Wojtek jednak czasami uparty jak typowy góral :D

 

Kilka rzeczy było do poprawy w czasie wykonywania tynków, namarudził się, że on wie lepiej, że nie trzeba tego tak robić jak chcemy ale ostatecznie wszystko zostało zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Do białej listy:

 

- Tynki
- ekipa Wojciecha Pary (tel. 693 379 681) - sprawnie, dokładnie i zgodnie ze sztuką budowlaną. Wykonywali u mnie tynki cementowo-wapienne. Robią też suche zabudowy.

 

- Elewacja -
Sławek (tel. 508 732 319) - ekipa wykonała u mnie ocieplenie styropianem z tynkiem silikonowym. Wszystko porządnie wyprowadzone, prosto jak od linijki. Dbają o materiał i porządek, szanują pracę innych, uważając by nie zniszczyć. Widząc jakość pracy umówiliśmy się też na sufity podwieszane, ocieplenie poddasza i stropu nad garażem, gładzie i kładzenie płytek. Wszystko wykonane tak jak trzeba, w dobrej jakości.

 

 

 

Zwykła perfidna reklama zalogowałes się aby to napisac ?

 

Ekipa pary u mnie na czarna listę mieli tynkować jesienią lecz nie dotrzymali terminu i przesuwali ponad 2 miesiące , wkoncu przyszla zima i podziękowałem.gniazdek nie osadzają i dość drogo ponad 32 zł knauf diamant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła perfidna reklama zalogowałes się aby to napisac ?

 

Ekipa pary u mnie na czarna listę mieli tynkować jesienią lecz nie dotrzymali terminu i przesuwali ponad 2 miesiące , wkoncu przyszla zima i podziękowałem.gniazdek nie osadzają i dość drogo ponad 32 zł knauf diamant.

 

Jeśli chodzi o przekładanie terminu to potwierdzam, u mnie też tak było. Już nie pamiętam ale chyba około miesiąc później. Co do ceny też wzrosła biorąc pod uwagę rok wcześniej.

 

U mnie na ścianach tynki cementowo-wapienne Baumit + na to gładź wapienna Kreisel. Gotowe pod malowanie. Kto tylko to widzi twierdzi, że super i że dużo lepsze od oklepanych tynków gipsowych. Cena u mnie z 28 na 30zł. Niestety na sufitach nie było wyboru i musiałem brać tynki gipsowe Dolina Nidy cena 27zł za metr.

 

Generalnie takie czasy, że każdy ma Cię w dupie! Bo jeśli nie przyjdzie do Ciebie to ma na Twoje miejsce 10 innych chętnych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Aktualnie szukam wykonawcy od elewacji , Poleci ktos kogos ? w zamian polecę dobrego fachurę i taniego do SSO działa tylko w obrębie Będzina oraz hydraulika

 

Waldek Góral 30 lat doświadczenia z 3-4 pomocnikami zna sie na rzeczy wszystko idealnie słowny i nie naciąga na materiał gdyż samemu wszystko najlepiej załatwiać.Robi tylko w okolicach Będzina Sląskie 888 569 868 można powiedzieć ze od Kamila będzie wiedział.

 

Hydraulik Jarek Sląskie dobry fachowiec robi głownie z polecenia nigdzie się nie ogłasza 501 168 880

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Polecam Firmę z Dankowic Artura Rydza. Kierownik nie mógł wyjść z podziwu, że tak porządne firmy jeszcze istnieją. Nie było problemu z niczym

 

Witam wszystkich.

Pan Artur Rydz z Dankowic budował dom koledze ostatnio i niestety opinia kompletnie odmienna. To dorobkiewicz i kombinator. Materiały byle taniej, robota byle szybciej. Nic nie zostało wykonane należycie. Liczne problemy jakościowe i kompletny brak profesjonalizmu. Amatorka całkowita. Zresztą to żaden budowlaniec ani fachowiec... Podstawowe błędy, za arogancja i bezczelność. Radzę omijać szerokim łukiem. Odradzam wszystkim którzy chcą by ich dom był należycie zbudowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...