Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OŚWIĘCIM i OKOLICE - Biała i czarna lista wykonawców i sprzedawców


mylas

Recommended Posts

dlatego dopytuję bo to ważne czy do obsługi miał pretensje czy do jakosci zastrzeżenia

wydaje się to kluczowe w tym wypadku, a z Twojego postu raczej skłaniałem się ku temu że coś z jakością było nie tak

 

PS ja załatwiałem z P. Bury (kierowniczka) i wszystko było tip-top

 

dzieki za sprostowanie - ulżyło mi :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wtrącę moje doświadczenia z contractor: brałem już trzy razy, zamawiałem na telefon z panią kierowniczką, wszystko na czas i zgodnie z ustaleniami przed załadunkiem gruchy dzwoni żeby się upewnić czy nic się nie zmieniło, przed każdym laniem zamawiam trochę mniej i ustalam że ostatnia grucha będzie ładowana po podaniu brakującej ilości tak przynajmniej nie martwię się że przeszacuję o kilka kubików (prawdopodobnie w innych betoniarniach to również standard ale piszę jak jest). Co do niedopowiedzianej jakości to z każdą dostawą przychodzi WZ z deklaracją zgodności, a po 21 dniach jeżeli klient sobie życzy może zażądać wynik badania laboratoryjnego. Z każdej dostawy mają obowiązek wysłać próbki do badania. Ostatnio zamawiałem B15 na chudy beton, był straszny upał i spóźniłem się z podlewaniem o jakąś godzinę bo po dwóch zaczynały się robić rysy, tak że raczej oszukany nie jest, na drugi dzień ekipa chodziła już po nim i bloczki rozkładała do murowania.

W porównaniu z traktowaniem klienta wu Kościelnika i w Nowej Wsi to niebo a ziemia, przy okazji to w nowej wsi chyba najdrożej. Ale dość tego zachwalania, każdy decyduje sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rónież uważam że euromar na czarną listę!!

Niemiła obsługa, nieterminowe dostawy, różne ceny na półkach inne przy kasie inne, chciałam wymienić towar i rozmawiałam z jakąś anką przedstawiła się kierowniczką- była niegrzeczna i arogancka

już tam nie zrobie nigdy zakupów -----------------odradzam wszystkim

 

biała lista dobromir

wszystko na czas obsługa ok i wszystko się da załatwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę nie lubie takich postów

wygląda jak działanie konkurencji

założyć konto (dzisiaj) zaraz po tym napisać posta, nakrzyczec i już sie więcej nie pokazać :(

mało wiarygodne

 

PS Anusia a Ty gdzie budujesz?

wpadaj do tematu ogólnego i pochwal sie projektem :)

 

------------------------

 

w Contractorze moje załatwianie wyglądało dokładnie tak jak u Mylasa - jota w jotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rónież uważam że euromar na czarną listę!!

Niemiła obsługa, nieterminowe dostawy, różne ceny na półkach inne przy kasie inne, chciałam wymienić towar i rozmawiałam z jakąś anką przedstawiła się kierowniczką- była niegrzeczna i arogancka

już tam nie zrobie nigdy zakupów -----------------odradzam wszystkim

Co do obsługi nie powiem na nich złego słowa,zawsze miło nas przyjmowano,a co do cen to nie pomyślałaś że na półkach są inne a po skasowaniu inne bo dostaje się rabat i cena się zmniejsza.Co do terminów dostawy to pierwsza dostawa była na umówiony termin a bałagan się zrobił z przywozem materiałów których nie mieli w magazynie.Też mi to wtgląda na działanie konkurencji i tak jak Cola0760 zapraszam do wątku budujących oświęcimiaków,przedstaw się anusia1 i pochwal gdzie i co budujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mogę wpisać :

Biała lista:

-wbrew niektórym Kościelnik - a dokładnie pan operator koparki-jest świetny, dokładny, sprawny, solidny, był już u nas dwukrotnie i na pewno będzie kopał fundamenty

- Usługi Projektowe Ryszard Bogacki- również baaardzo polecam, projekt ze zmianami, kupnem i uzyskaniem PnB załatwił w trzy miesiące i kilka dni

- Transport Górka - dobra cena

 

Czarna lista póki co:

- operator koparki od Górki (nie Marcin!) - chłopak nie ma pojęcia co i jak robić, co prawda dopiero się uczy ale to już nie mój kłopot, ja płacę za godzinę

 

I ktoś pisał o Radwanie z Grojca, nie twierdzę że jest niedobry, ale za transport z Libiąża zaśpiewał nam 70zł drożej niż Kościelnik. Doradzam sprawdzić cenę.

 

na razie tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZARA LISTA

Radwan u mnie trafia na szara listę

 

za pierwszym razem transport liczył mi 80 zł /1h

teraz się podniósł na 75 zł od kursu (chciał 80zł od kursu)

twierdzi że mu się nie opłaca, bo pali mu fura 40 litrów i kierowce trzeba zapłacic itd.... policzyłem to paliwo ktróre spalił i wyszło że 260 zł spalił a w sumie Mu wyszło 1080 zł (za pierwszym razem przy tych niskich stawkach) więc chyba się zatrudnię na kierowcę u Niego skoro tak dobrze mozna zarobic, że gosc dołożył do interesu :D (tak twierdził)

 

nie lubię takich zagrywek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj potwierdzam wpis na białą listę dla HERMING skład ze stalą z Nidku. Potrzebowałem stal na gwałt bo brakło mi na strop, nie dużo nie mało 36 prętów. Zadzwoniłem na numer podany na form, bez problemu stal miałem za 2 godziny u siebie na budowie. Cena najniższa w okolicznych składach również w tych podanych na forum, transport o dziwo w cenie.

fi 12 - 2650zł/T

fi16 - 2500 zł/T.

Dzięki za namiar i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj potwierdzam wpis na białą listę dla HERMING skład ze stalą z Nidku. Potrzebowałem stal na gwałt bo brakło mi na strop, nie dużo nie mało 36 prętów. Zadzwoniłem na numer podany na form, bez problemu stal miałem za 2 godziny u siebie na budowie. Cena najniższa w okolicznych składach również w tych podanych na forum, transport o dziwo w cenie.

fi 12 - 2650zł/T

fi16 - 2500 zł/T.

Dzięki za namiar i polecam.

 

Nie ma sprawy. Warto polecać tych którzy na to zasługują !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mera schody (http://www.mera.pl ) - czyli jak naciągamy klienta na 7 tys.

Po wieeelu tygodniach rozmów z kilkoma firmami robiącymi schody wreszcie zapadła decyzja.

Schody na podstawie oględzin, konsltacji, wstepnych pomiarów i precyzyjnych wizualizacji przygotowanych przeze mnie zostały wycenione na 12.300 zł

Podpisałem umowę – zamówienie z firmą Mera Schody S.A. 25 maja i wpłaciłem zaliczkę 3.700 zł.

Po miesiącu dostaje e-maila że cena schodów zostaje podwyższona o 7 tys

 

Wiedzieli że zależy mi na czasie. Dwa tygodnie dopraszałem się o zwrot zaliczki. Myślicie że ktoś powiedział przepraszamy? Dzięki firmie Mera Schody wprowadzę się do domu 2-3 miesiące później, bo przecież nie wprowadzę się do domu bez chodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRZEBA NAMIARY POPRAWIĆ NA TĄ STAL W nIDKU BO OD WCZORAJ DZWONIE I "NIE MA TAKIEGO NUMERU" :(

znalazłem na necie numer stacjonarny ale nikt nie odbiera :(

 

W przyszlym tygodniu bede zwoził wczesniej kupioną stal, więc wstawie aktualne namiary do pana Mariusza, a pan Edek to też spoko gość. U pana Mariusza wybierałem, przebierałem, zamawiałem i dogadywałem cene, a u Ediego płaciłem ( taki księgowy :) ) Obaj baardzo w porządku, jak widac po wpisach warto było o nich wspomnieć na Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zgodnie z obietnicą w grupie oświęcimskiej dodaję do białej listy:

- firma specjalizująca się w ogrodzeniach z Jankowic BROMAT - jesteśmy strasznie zadowoleni z ich pracy, może i mieli poślizg w terminie ale prawdą jest że jak nie ma pogody to są opóźnienia, za to pracują solidnie, rzetelnie i Pan Szef naprawdę potrafi doradzić i można z nim ponegocjować, polecam wszystkim a oto link do ich strony http://www.bromat.slask.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Na podstawie swoich ostatnich burzliwych doświadczeń chciałbym potwierdzić lokalizacje Euromar (Mrówka ) na czarnej liście .

Trafiłem tam na przemiłego Pana Czesia (kierownik działu sprzedaży hurtowej) który zaproponował całkiem niezłe ceny, był bardzo miły i pomocny. Niestety nie przekłada sie to na solidność. Za każdym razem jak się dzwoni słyszy się ze jest super i na pewno dostawa będzie, ale jednak nie ma. Mi towar nie dojechał pomimo zamówienia go 3 tyg wcześniej i wielokrotnych monitów. Jutro potrzebuje go wykorzystać a zostałem na lodzie. Dodam iż dziś o 8 i 13 usłyszałem że będzie na 100%.

O 14 dowiedziałem się iż nie ma mojej papy i dostane inną o 100zl droższą, ale podobno lepsza. Pytanie w czym jest lepsza wywołało konsternację i w końcu odpowiedź że jest bardziej wytrzymała. (Sprawdziłem dane techniczne i okazało sie to kłamstwem.) Pomimo to zgodziłem sie na dostawę. O 19:30 Pan zadzwonił i powiedział że nie dowiezie towaru bo "nie może otworzyć samochodu"...

 

Jutro rano jadę szukać gdzieś indziej.

 

 

Żeby nie było że tylko narzekam to chciałbym polecić geodetę Pana Ryszarda Ryguła z Grojca. Też jest bardzo miły i do tego solidny. Wszystko zrobione szybko sprawnie i w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kętach w PSB Gabryś-Sikora nie mam żednych problemów. Dostawy ustalam 2 tyg. wcześniej i jest wszystko na czas. Ostatnio z dnia na dzień potrzebowałem 6 palet maxa i przywieźli na drugi dzień tak się starają !!! Wszystkimi dostawami zajmuje się jeden z szefów - konkretny człowiek. Dlatego właśnie sa u mnie na super białej liście.

Potrzebowałem dachówki boczne z Brassa z większymi wcinkami bo mam na garazu mały kąt dachu i sprowadzili specjalnie po 16 lewych i 16 prawych. Bez łaski i proszenia się. Ja Wam współczuje jak wasze sklady was tak traktuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...