Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik wykańczania Analieny - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 725
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rewelacyjne schody! Barierki! I beton połączony z drewnem!!! Mniaaam! :lol: No i kąty!!! Cudo! :lol:

 

Rasia, pięknie dziękuję i cieszę się na te słowa uznania od Ciebie, bo ja się Twoim domem zachwycałam nie raz :).

 

Ostatnio to mocno wzdychałam, z resztą razem z małżem, do Twojego płotu... A w szczególności do wykorzystanych krawężników betonowych. Zastanawiamy się mocno czy nie zrobić też tak u siebie, jeśli oczywiście pozwolisz zerżnąć pomysł ;).

Myśleliśmy o połączeniu betonowych krawężników z drewnianymi deskami w poziomie. Więcej drewna niż krawężników.

 

Jedyna rzecz to kolor - elewacja miała być złamana biel, więc nie wiem czy elementy przy płocie nie powinny być w tym samym kolorze.... Jak myślisz?

Edytowane przez Analiena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt końcowy ---> Boski!!! Drewno na podłodze, barierki, schody, górny hol wszystko razem rewelacja!!!

 

Iwek, dziękuję CI ślicznie :D. Niby dom budujemy dla siebie i sowjej najbliższej rodzina, ale miło słyszeć jak się podoba innym :D.

 

Przy okazji zapytam - jak tam sezon grzewczy? Mocno grzejecie?

 

Miałam obawy co do tych drążków przy schodach, ale wyglądają super - jeszcze tylko zdjąć te ochronne taśmy na dole...

Naprawdę ładny dom:)

 

(nie chcę sie po przedmówcach powtarzać, ale super! :)

 

Ja też w pewnym momencie miałam wątpliwości...ale chyba nie słusznie ;). Zastanawiam się tylko czy te ostatnie pręty na samym dole nie będą się za bardzo wyginać. Od np. skręcania na ostatnim stopniu w stronę kuchnii i trzymaniu przy tym za drążek... No ale zobaczymy w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że udało Ci się przeprowadzić.

A jak woda?

Zdjęcia pewnie nie oddają tego jak to wygląda naprawdę, a już na fotkach widać, że wyszło to super.

 

Zjęcia zdecydowanie nie za dobre - używam aparatu rodziców i nie za bardzo się jeszcze w nim orientuję. Poza tym jakoś nie miałam szczęścia być w domu za dnia i wszystkie foty cykałam wieczorem...

 

Woda? No cóż, wodę raz na tydzień trzeba przywieść. Na szczęście przed wczoraj nam się udało i są pełne zbiorniki. Jutro mamy mieć zamontowany tymczasowy podgrzewacz wody. Piszę "mamy mieć" bo miał już być w zeszłym tygodniu w piątek, później okazało się że uszkodzony, więc padła propozycja montażu tymczasowego we wtorek, z wtorku zrobił się piątek - czyli jutro...

 

W końcu będzie można wziąć prysznic :D. Tylko wcześniej łazience należy się czyszczenie...

 

Dobrze by było wziąć jakieś wolne - jak na razie to nie jestem w pracy ale czasu na sprzątanie też nie ma - młoda mocno wymiotowała w nocy. Chyba coś jej usiadło na żołądku bo teraz jest już ok. Nawet zjadła kanapkę z masełkiem :D.

 

Ach te dzieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory tylko podglądałam i cieszyłam oczy oglądając Twój piękny dom .

Ujawniam się bo mam pytanie dot. zlewu. Co to za jeden? Mam na myśli markę i model.

 

Witam serdecznie, dziękuję za podglądanie i cieszy mnie ujawnienie :)

 

Wybrany przez nas zlew to Franke, model MTG 611 lub MTG 651.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś argumenty ;) ?

 

mam i uważam, że jest wygodny (chociaż nie do końca komory są symetryczne). mogę na przykład równocześnie w jednej studzić garnek z budyniem, a w drugiej odcedzić makaron. dzięki temu, że komory są niesymetryczne, w tej większej mieści mi się największy sagan na rosół, jak go czasami trzeba tam wstawić.

 

a dokladnie to taki mam: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S69847459

Edytowane przez Tatarak
dodanie linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiena, super efekt - drewno pięknie się komponuje z betonem. Schody też fajne, na pewno bardzo oryginalne.

Zlew mam w zamyśle 1.5 komorowy, bo chcę młynek, a poza tym myślę, że zawsze się przyda więcej miejsca wokół zlewu - coś opłukać, odłożyć, wrzucić rzecz, której nie da się włożyć do zmywarki (np. mam takie noże), ALE na tych Twoich zdjęciach to niewielka różnica między 1 a 1.5, więc sama nie wiem. Nie wiem czy w ogóle młynek można zamontować w 1 komorowym, chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,5 komory! Franke czarny MRG 651! troche kanciasty ale i tak sie bardzo dobrze myje! w poprzednim mieszkaniu miałam jasny i juz po miesiącu żałowałam :) Ja jestem za 1,5 komory, ponieważ nie mam w zwyczaju myć garnków i patelni w zmywarce, a tak przynajmniej tam sobie schną:)

A miejsce na kran trzeba sobie samemu wykuć (jest takie specjalne wyżlobione kółko) ale pan od kuchni powiedział, że on tego nie zrobi! To mój G rączką od śróbokręta i młotkiem sam puknął:) stresujące to było, tym bardziej, że to był już drugi zlew (pierwszy przyjechał pękniety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...