Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik wykańczania Analieny - komentarze


Recommended Posts

Ja mam 1,5 komory! Franke czarny MRG 651! troche kanciasty ale i tak sie bardzo dobrze myje! w poprzednim mieszkaniu miałam jasny i juz po miesiącu żałowałam :) Ja jestem za 1,5 komory, ponieważ nie mam w zwyczaju myć garnków i patelni w zmywarce, a tak przynajmniej tam sobie schną:)

 

Nie bardzo rozumiem, schną w tej małej komorze? Wydawało mi się że do doschnięcia używa się ociekacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 725
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam wątpliwości z następujących powodów:

 

Zlew 1,5 komory:

- duża komora jest mniejsza niż w zlewach typowo jednokomorowych, w mieszkaniu miałam okrągły Ikeowy i finał zmywania w nim patelni i dużego garnka (nie mieściły się w zmywarce) jest taki że blat spuchł od nadmiaru wychlapywanej wody... Zastanawiam się po prostu czy ta duża komora w zlewie 1,5 komorowym jest wystarczająco duża by nie chlapać wszędzie do okoła, zwłaszcza że zlew mam przy oknie...

- ta mniejsza komora jest jak dla mnie za mała żeby coś w niej myć (znaczy coś z naczyń) pewnie wykorzystuje się ją do mycia owoców, odkładania owoców do obcieknięcia, no i tutaj wydaje mi się że z powodzeniem sprawdzi się ta nakładka "sitko"

 

Zlew 1 - komorowy:

- duża wygodna komora na umycie dużych naczyń

- nakładka która zastępuje tą małą komorę, no i tu właśnie mam problem bo nie wiem czy we wszystkich sytuacjach i potrzebach zastąpi. Po prostu nie bardzo jestem wstanie wyobrazić sobie wszystkie sytuacje w jakich używa się tej mniejeszej komory.

Liczę na opinie użytkowników którzy mogą podzielić sie doświadczeniem.

 

Słuszna uwaga, że może nie można mieć jednej komory i młynka.

 

Nie chciałabym podjąć złej decyzji z uwagi na brak wiedzy i później jej żałować. I to mam na myśli decyzje w dwie strony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Majki, co u Ciebie? ( :( byłam w dzienniku, trzymaj się, dasz radę ! )

 

Widziałam fotki kuchni - przepiękna :D.

 

Wstyd się przyznać ale dzwoniłam do Pana polecanego przez Ciebie i mialam się umówić na spotkanie ale przez przeprowadzkę nie było czasu... Muszę się odezwać. Może znajdzie czas przed końcem roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pierwszego i w dodatku tak odkrywczo udanego weekendu!!! :D :D :D

Obserwuję Twoje zmagania z betonem i cały czas mam nadzieję, że skończy się wszystko dobrze. :) Teraz, przy pękaniu to absolutnie wykonawca musi się stawić na miejscu i to ocenić, a wtedy za fraki go! Producent odpowiada za skład, ale wykonawca za cały proces wykonawczy i wystarczy, że dolał czegoś za mało, za późno... źle wymieszał, nie ubił/zwibrował/, źle zatarł...:rolleyes:

A co do zlewów... to teraz kiedy cały czas nie mam młynka i chyba nie będę miała, pluję sobie w brodę, że nie kupiłam jednej dużej komory, tylko 1,5.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam już z wykonawcą - podobno takie mikropęknięcia mogą sie pojawiac ale nie powinny "wyjść" na powierzchnię... Nie znam się więc nie wiem jak się na to stwierdzenie zapatrywać...

 

Może bedziemy sami próbować impregnatem jaki stosowała u siebie Malgosza - Starwax. Pisała mi że jest nadal zadowolona tylko musi go raz na pół roku odnawiać. Podobno nałożenie go nie jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na scyńści na zdrowie

na to Boże Narodzyni

Cobyście byli zdrowi weseli

jako w niebie janieli

Cobyście mieli pełno gosci

jako na gałonzce łości

Cobyście mieli łobory pełne pudła

coby wom gospodyni przy piecu nie schudła

Coby się Wom darzyło kopiło

dyślem do stodoły łobruciło

Tak Wom Boze dej

HEJ HEJ HEJ

lasche

http://i1.fmix.pl/fmi1641/6909f5e0001610c84d121f70/zdjecie.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika996
witam i oglądam z zainteresowaniem etapy wykańczania domu.. oraz czytam także. jestem na etapie poszukiwania wykonawcy plyt cementowych, my chcemy na ścianę . czy mogłabyś mi podać namiary na tę krakowską firmę. ja jestem z Krakowa, miałabym blisko. podaję maila [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam już z wykonawcą - podobno takie mikropęknięcia mogą sie pojawiac ale nie powinny "wyjść" na powierzchnię... Nie znam się więc nie wiem jak się na to stwierdzenie zapatrywać...

 

Może bedziemy sami próbować impregnatem jaki stosowała u siebie Malgosza - Starwax. Pisała mi że jest nadal zadowolona tylko musi go raz na pół roku odnawiać. Podobno nałożenie go nie jest problemem.

 

Mikropekniecia, czyli pekniecia widoczne tylko z bardzo bliska albo na mokro to norma, ten impregnat to dobry pomysl. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgoś, a stosowałaś go też u siebie?

 

Nasza podłoga jest chyba jakaś strasznie problemowa. Nawet magicy i znawcy tematu z Webera nie mają pomysłu, co może wydawać się śmieszne, choć nam nie za bardzo do śmiechu....

 

Jeszcze nie, ale mam taki zamiar. U mnie tez rozne rzeczy wyniknely, m.in. w niektore pekniecia wdarl sie tluszcz i to juz jest katastrofa, ale wykonawca zadeklarowal, ze przyjedzie jeszcze raz szlifnac posadzke i zalakierowac poliuretanem. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy żywicą? Pisałaś mi kiedyś żeby nie stosować żywicy bo to juz później kaplica...

 

PS: Podłogę robiła nam chyba ta sama firma ;)

 

Nie, nie zywica, lakierem. Zywica to kaplica na calej linii, bo sie sciera i rysuje. Jak ta sama to cisnij, zeby Ci poprawili, jak Ci cos nie odpowiada, chyba mozna sie z nimi dogadac ;). A jaki masz ten impregnat teraz, pamietasz nazwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...