Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik wykańczania Analieny - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 725
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Świetnie wyszła ta firanka. W ogóle klimatyczna sypialnia:)

Ja też właśnie oglądałam stoły z MD :D Chciałabym stół na 10 osób, ale boję się, że będzie wyglądał jak konferencyjny i że źle się będzie przy takim jadało w 4 osoby... Więc może 8 osobowy z możliwością rozkładania? Czy te modele z MD się w ogóle rozkładają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że podoba się Wam moja sypialnia :). Zależało mi aby wykorzystując stare Ikeowe meble z mieszkania stworzyć zupełnie inny klimat :) Myślę, że idę w dobrym kierunku :D

 

Trochę jeszcze chce pomyśleć nad wykończeniem detali - wymieniłabym lampę sufitową, myślę tez nad koncepcją zagospodarowanie ściany nad łóżkiem. Jest niestety trochę asymetrycznie - łóżko stoi bliżej okien, karnisz firanki jest zawieszony nad połową ramy łóżka i z prawej strony jest trochę większa powierzchnia ściany... Myślałam o fotkach w sepii tylko na razie nie wiem jak je powiesić, żeby było proporcjonalnie... Małż mówi coś o jakimś obrazie (?)

 

PS: Może rzeczywiście do samej ziemii było by lepiej... ? Tylko wątpię żeby firanka nie prowokowała kota... Mogła by długo nie powisieć... ;)

Edytowane przez Analiena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula, stołu z MD mają możliwość rozkładania / dostawek. Manu możesz nawet obejrzeć na stronie MD - znaczy jak się rozkłada.

 

Myślę, że stół na 8 osób z możliwością rozkładania jest lepszą opcją. My idziemy właśnie w tę stronę. Wielkość stołu mocno determinuje mi jadalnia. Długość 210 jest optymalna dla naszej jadalnianej wnęki na co dzień :). Może powinnaś zrobić próbę i ustawić np styropian zobaczysz wtedy czy nie wygląda zbyt pokracznie... U nas mamy możliwość przy stole tej wielkości już jeść (we trójkę). Jest dobrze - nie musimy do siebie krzyczeć ale też każdy może swobodnie operowac sztućcami :)

 

PS: A liczysz 8 miejsc przy stole wliczając miejsca na szczycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Havena, w drzwiach do wiatrołapu i spiżarni mamy zasłonki - takie zwyczajne zasłony do okien, kupione w Ikei w promocji. Miały być to zasłonki spełniające funkcję kotar, "śluz" na zimne powietrze, czyli musiały być ciężkie. Dlatego nie wchodziła opcja kawałka materiału, takiego jak mamy w łazience. Zasłony zdecydowanie pomagają nam zatrzymać zimne powietrze w wiatrołapie czy w spiżarni.

 

Jeśli u Ciebie zasłonki mają pełnić tylko funkcję wydzielenia pomieszczenia, to możesz spokojnie kupić kawałek zwykłego materiału i powiesić na żabkach. My go nawet nie obszywaliśmy, może gdyby miało to być na dłużej to bym to zrobiła - teraz po prostu wiszą sobie u krawędzi niteczki ;)

 

U nas zasłony wiszą na linkach - 2 haczyki w ścianie, 2 zaciski i linka :)

 

PS: A jak tam idzie u Ciebie? Dawno wieści nie widziałam nowych...

Edytowane przez Analiena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do oczyszczalni, to dobrze, że wszystko w porządku.

U nas zamontowali w grudniu ale nie napełnili, bo był za duży mróz.

Teraz mąż rozkręcił zbiornik i okazało się, że jest woda wewnątrz. Dzwonił do montażysty i podobno nie powinno tak być. Ma przyjechać i sprawdzić. Prawdopodobnie to cofka, ale lepiej niech sam popatrzy.

 

Beta, i jak tam, był już ktoś w sprawie Waszej oczyszczalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wlasnie kiedyś takie rowiązanie w pokojach w których sa tylko polaciowe rzucilo gdzieś w oczy i nawet na dysku sobie zapisalam co by nie zapomnieć. Co prawda tam chyba byl drążek też na ścianie (u mnie koronka).

 

Jeśli nie masz kota to możesz zrobić firanke do samej podlogi - może wyglądać jeszcze lepiej :)

 

Na podłodze mamy wykladzinę z leroy merlin - jest mięciutko bo mamy pod nią pianomat. Polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analieno, dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :) Zastanawialam sie nad takim rozwiazaniem (zaslona przysznicowa) tymczasowo do kotlowni/pralni, w ktorej mam zainstalowany wc. Tylko maz nie pozwala robic dziurek w tynkach... Pewnie damy jakis drazek rozporowy.

U nas teraz klada gladzie, wiec jest brudno niemilosiernie. Postaram sie dac troche nowych fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...