Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplenie domu drewnianego


groszek29

Recommended Posts

"drzewa" może i tak ale drewna juz raczej nie. "wszystko co stykać będzie się z ścianami domu spowoduje prędzej czy później butwienie drzewa" a widział Kolega Szanowny może takie cudo jak strop drewniany ze ślepym pułapem w środku polepa od spodu tynk czesto na trzcinie i gdy jest sucho nie ma przecieków lub nie masz pod spodem sauny deski nawet po 80 latach są ok. No oczywiście wykluczam sytuacje, że szkodniki typu kornik, spuszczel etc. się o tym dowiedziały. Wszystko zależy od lokalnej sytuacji ciężko coś powiedziec jesli się nie widzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak drewno jest ok jak do tej pory nie znalazłem nic zbutwiałego a 2lata temu robiłem generalny remont wew domku i miałem właśnie taki strop jak opisuje v8zj czyli tynk na trzcinie zerwałem go i były zdrowe deski więc chyba ściany zew też są zdrowe. czyli chyba mogę bezpośrednio na tynk kleić styropian tylko podpowiedzcie mi jeszcze czy mam kołkować i jeśli tak to jakimi i czy są jakieś specjalne do drewna. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w skrócie napisałem jak poprawnie czytaj książkowo wykonuje się ocieplenie ścian domu z DREWNA co kiedyś było DRZEWEM.

a widział Kolega Szanowny może takie cudo jak strop drewniany ze ślepym pułapem w środku polepa od spodu tynk czesto na trzcinie i gdy jest sucho nie ma przecieków lub nie masz pod spodem sauny deski nawet po 80 latach są ok.

tak widziałem i tego typu strop a i zwykły potynkowany zawsze był mniej lub bardziej pobutwiały nad kuchnią ,łazienką jeśli takowa była a i w pomieszczeniach gdzie trzymano zwierzęta choć tam raczej nie tynkowali powały.

Tak jak kolega słusznie zauważył deski stropowe są zdrowe nielicząca szkodników ,dziwy to to nie są ponieważ para wodna przenika przez taką powałę i szybko

odparowuje ku GÓRZE niema też przemarzania i szronienia więc wilgoć nie kisi się aż tak bardzo.Przykład stropu jest nietrafiony bo nijak się ma do ścian domu strop to deski ściany to belki coś na wzór "drewna,drzewa" strop jest poziomy ściany pionowe strop oddycha a ściany gdy zostaną zaklejone styropianem nie . Więc kolega szanowny może odpowiedzieć sobie a i mnie bom też ciekaw co z wilgocią która będzie w takich ścianach choćby ze stopki termicznej gdzie ona ma odparowywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt tu masz rację maciej74 ale jeśli założyć ze są to obecne czasy i istnieje wentylacja to wilgoć dość skutecznie jest usuwana poza tym zauważ ze nie ma zawilgacania z zewnątrz ocieplenie odpowiednio grube eliminuje na ścianie punkt rosy więc tak na prawdę sądzę ze ta pozostająca para nie jest w stanie doprowadzic do rozkładu biologicznego drewna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...