Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 509
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do Marcusa 123 napisałeś wcześniej ze budujesz jesienna zadumkę w okolicach Konina możesz zdradzić dokładnie w jakiej okolicy. pozdrawiam...

 

Cześć. Ja buduję swoją JZ w Sławsku k/Konina. Na razie są mury i dach. Okna zamówione, elektryk i hydraulik umówieni.

Pozdrawiam wszystkich forowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do marcusa 123 - dzięki za odpowiedz...my okolice Goliny. Mam prośbę interesują nas bardzo koszty z montażem całej stolarki oraz elektryk i hydraulik -jakich cen możemy się spodziewać. W wolnej chwili proszę napisz jak to się ma cenowo... Pozdrawiam

 

Koszty stolarki: brama segmentowe wiśniowski z napędem, okna na profilu veka 5 - cio komórkowe, 2 szybowe, kolor złoty dąb, rolety nadstawne na wszystkich oknach, napęd tylko na dużym oknie w salonie, reszta ręcznie. Drzwi zewn. KMT + zewn do kotłowni. Jak widzisz bez szaleństwa. Razem z montażem 19800 płn.

Elektryk szwagier, więc tylko materiał i "flaszkę" z szwagrem :-). Hydraulika : woda użytkowa + kanaliza + na części podłogówka (wiatrołap, kuchnia, łazienka, wc, korytarz), kocioł na ekogroszek - zapomniałem producenta. Podgrzewacz - bojler itd. Razem 20000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponieważ pierwszy raz jestem na tym forum

Przymierzamy się do projektu JESIENNA ZADUMA (z małymi zmianami) i chcielibyśmy zacząć prace jeszcze w tym roku o ile oczywiście przebrniemy przez biurokrację, mamy taką prośbę- przed rozpoczęciem inwestycji chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda JESIENNA ZADUMA w rzeczywistości więc może ma ktoś już wybudowany taki domek na Podkarpaciu albo gdzieś w pobliżu i zechciałby podzielić się z nami swoimi wrażeniami :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dariusz_79 - bardzo ładna łazienka. My w tym roku przyłączyliśmy wodę, wstawiliśmy okna, wykonali elektrykę i zrobili tynki. Hydraulik juz szykuje narzędzia. Mam do Was pytanie czy dawaliście styropian pod wylewkę w kotłowni i garażu?? jaką macie wysokość bramy garażowej??

 

Pozdrawiam ejdiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz_79 - bardzo ładna łazienka. My w tym roku przyłączyliśmy wodę, wstawiliśmy okna, wykonali elektrykę i zrobili tynki. Hydraulik juz szykuje narzędzia. Mam do Was pytanie czy dawaliście styropian pod wylewkę w kotłowni i garażu?? jaką macie wysokość bramy garażowej??

 

Pozdrawiam ejdiaj

 

ejdiaj - ja Dawałem styropian i w garażu i w kotłowni z wyłączeniem miejsca pod Piec C.O.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dlugiej przerwie.Widać że budowy idą do przodu pełną parą.Dariusz_79 łazieneczkę masz super,bardzo mi się podoba.My zasypujemy piachem,robimy kanalizację i będziemy zalewać w związku z tym odpowiedzcie,proszę na jakiej głębokości wyprowadzaliście z domu kanalizację bo w projekcie jest pod ławą fundamentową ale to chyba przesada,mamy zamiar wyprowadzić na głębokości ok 40 cm pod ziemią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dlugiej przerwie.Widać że budowy idą do przodu pełną parą.Dariusz_79 łazieneczkę masz super,bardzo mi się podoba.My zasypujemy piachem,robimy kanalizację i będziemy zalewać w związku z tym odpowiedzcie,proszę na jakiej głębokości wyprowadzaliście z domu kanalizację bo w projekcie jest pod ławą fundamentową ale to chyba przesada,mamy zamiar wyprowadzić na głębokości ok 40 cm pod ziemią.

 

 

Witaj,

My odpływ z kanalizacji mamy na ławie. Podczas murowania bloczków zmurowany został taki kołnierz do którego później nawiązałem się z odpływem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Piękne te Wasze domki :) ja waham się właśnie między Jesienną zadumą a Słoneczną polaną. Wydaje mi się, że w Jesiennej zadumie garaż może być trochę za mały... Próbuję myśleć praktycznie i zastanawiam się bo przecież trzeba mieć gdzieś schować np. kosiarkę, grilla, narzędzia, łopaty i tym podobne graty :p jak Wy to rozwiązaliście?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Piękne te Wasze domki :) ja waham się właśnie między Jesienną zadumą a Słoneczną polaną. Wydaje mi się, że w Jesiennej zadumie garaż może być trochę za mały... Próbuję myśleć praktycznie i zastanawiam się bo przecież trzeba mieć gdzieś schować np. kosiarkę, grilla, narzędzia, łopaty i tym podobne graty :p jak Wy to rozwiązaliście?

Pozdrawiam

 

Witaj,

Staliśmy z żoną przed takim samym wyborem. Przed zakupem projektu mieliśmy przyjemność być w jednym i drugim domu (oczywiście w trakcie budowy) i oboje jednogłośnie wybraliśmy Jesienną Zadumę.

W Słonecznej Polanie nie ma efektu tej "wolnej ściany" w salonie, tylko po prostu przechodzi się do części nocnej.

My poszerzyliśmy cały budynek o 40 cm i garaż ma 370 szerokości. Graty typu kosiarka, łopata itp będą w blaszaku w rogu działki.

 

Pozdrawiam i zachęcam do wyboru Jesiennej Zadumiy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...