Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 509
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj a z jaką instalacją macie problem?

Mamy już zaadoptowany projekt + szambo + wlz energetyczny+ charakterystykę energetyczną i o pinię geotechniczną. Jutro składam wniosek o pozwolenie na budowę. Szukamy ekipy do fundamentów i chcą 5-6tyś za robotę. Ile Was kosztowały fundamenty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spotkało nas to, co na budowie niestety się zdarza. Mamy zarówno piec węglowy jak i piec gazowy, trochę podłogówki i trzeba było to wszystko ogarnąć. Pierwszy wykonawca mówi, że przyjdzie w poniedziałek, potem przekłada na środę, nie odbiera telefonów, w piątek tez czekanie na próżno i tak ... pięć tygodni. Drugi, zdawałoby się wybawienie, mówi, że wszystko zrobi i dopiero przypadek sprawia, że jego brak wiedzy zostaje zdemaskowany :( Na szczęście człowiek, który oglądał dziś naszą instalację C.O. i C.W.U. pocieszył nas, że można ją jeszcze poprawić. Uffff! Trudno określić ile kosztowały same fundamenty, bo robociznę murarz policzył nam po całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dołączam do grona budujących :)

Jesteśmy już na etapie ścian, za chwilę wieniec i dach. Również usunęliśmy z domu garaż na rzecz garderoby i pralni/suszarni.

Nie podnosimy ścian i nie robimy nic na górze.

Dołączę następnym razem kilka bieżących fotek.

Do Ejdaj - ja płaciłem za fundamenty i ściany fundamentowe dokładnie 6 tys. za robociznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam do Ciebie pytanie. Na jaką kwotę końcową (pod klucz) wycenisz robociznę + materiały

Pozdrawiam

 

 

Witam .

 

Przedstawiam parę fotek z 3 i 4 etapu mojej budowy. Mury są już zakończone. Koszt do tego etapu materiały + robocizna

to 62.350 PLN[ATTACH=CONFIG]130406[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]130407[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]130408[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]130409[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam kilka zdjęć. Mury już praktycznie na ukończeniu.

Tak jak pisałem wcześniej zrezygnowaliśmy z garażu, w to miejsce pokój (garderoba) i pralnia.

Okno w salonie powiększone, a zmniejszone to w najmniejszym pokoju.

 

20120803420.jpg20120803421.jpg20120803424.jpg20120803425.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejdiaj koszty samych materiałów do poziomu zero to 26 tys. + 9 tys. robocizna. Tak jest w moim przypadku. To już łącznie z chudziakiem i hydrauliką w środku. Zszedłbym około 5-6 tys. niżej, ale z uwagi na różnice poziomów działki musiałem kupić dużo więcej betonitów i poszła ogromna góra piachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejdiaj koszty samych materiałów do poziomu zero to 26 tys. + 9 tys. robocizna. Tak jest w moim przypadku. To już łącznie z chudziakiem i hydrauliką w środku. Zszedłbym około 5-6 tys. niżej, ale z uwagi na różnice poziomów działki musiałem kupić dużo więcej betonitów i poszła ogromna góra piachu.

 

A zapytam ile warstw bloczków poszło Ci na fundamenty? ja planuje dać 7-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...