Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 509
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do kosztów to jeszcze do końca nie mogę powiedzieć. Bo właśnie robią mi ocieplenie.

Co do materiałów to belki są grubości 16 cm ja dałem 2 * 15 cz wełny i deskowanie od strony poddasza.

Koleżanka Kaziuta2 pewnie powie Ci więcej bo są bardziej zaawansowani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belki stropowe kosztowały mnie jakieś 1600 zł , nadciągi 2 koło 1000 na oko

 

dojdą jeszcze regipsy na stelażu koło 4000

 

Ocieplenia nie ma nic do tego , bo przypadku każdego stropu należy je zrobić. Ja buduje energooszczędny dom , i bede dawał około 0,5 m wełny w granulacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze belki mają 14cm, wełna grubość 25cm. Poddasze (podłoga na suficie) wyłożone jest płytami MPF (12mm) na odeskowaniu. Płyty MPF mają podobne parametry do OSB, ale koszt jest mniejszy. Jeszcze nie mamy skończonego sufitu. Robione mamy stelaże pod karton gips. Profile, ocieplenie 10cm i położenie karton gipsu pan, na dzień dobry, wycenił na 90zł/m z materiałami. A podłoga na stropie z ociepleniem wełną 15cm i odeskowaniem - robocizna i materiały ok. 6tyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących ja mam trochę budowy za sobą. Nie bardzo mam czas ale, może komuś coś podpowiem. Mieszkam niedaleko kaziuty i byłem widzialem bardzo mi pomogły mi niektóre pomysły jej Męża pozdrawiam, budowę zaczolem w kwietniu dokładnie dwie budowy i dobry plan i pogoda pozwoli mi na zakończenie prac w przyzwoitym terminie dodaje foty100_6975.jpg100_6979.jpg100_7029.jpg100_7055.jpg100_7096.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam

 

Planuję zakupić projekt JZ, jednakże wcześniej chciałbym zerknąć jakie są dokładne wymiary rzutu pomieszczeń. Chciałbym prosić kogoś z szacownych forumowiczów o skan lub też zdjęcie z rzutu pomieszczeń. Proszę wysłać na [email protected]

 

I jeszcze jeśli można to skan/zdjęcie z rzutu podciągu tego który biegnie od ścian salonu do narożnego filara na tarasie (chyba 6 m dł.). Ten podciąg jest z drewna czy żelbet ?

 

Ja będę na 99.9 % budować wg tego projektu, w rejonie Włodawy / Lubelskie

 

Tak w ogóle to najlepiej byłoby obejrzeć ten domek na żywo u kogoś z forumowiczów z lubelskiego.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kgracjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...