Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy. My również zastanawiamy się nad budową domu wg tego projektu. Moniczko33 - czy moglibyśmy również prosić o podanie kosztu zrealizowanego etapu? Twój domek prezentuje się pięknie. Dach ma chyba większy kąt? Jakie zmiany wprowadziłaś do projektu?

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 509
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam! Cieszę się ze podoba wam się nasza jesienna zadumka....Jak widać na zdjęciu wprowadziliśmy trochę zmian. Filary przed domem i przy tarasie zrobiliśmy sobie z klinkieru( 40x40), Poza tym mamy strop teriva, i dachówkę Nelskamp Nibra F10. W środku w kuchni zrezygnowałam ze spiżarni. W kuchni wydzieliłam sobie wnękę na 1m kosztem przedsionku. W sypialni zrezygnowaliśmy z okna tarasowego , mamy normalne jak w pozostałych pokojach. Mam jeszcze jedną zmianę - z sypialni wydzieliłam sobie garderobę z pokoju obok. Bardzo się z niej cieszę bo nie jestem zwolennikiem dużej ilości mebli a gdzieś trzeba zasób ciuchów.. ulokować. Poza tym w tym pokoju który pomniejszyłam kosztem garderoby też sobie zrobiłam wnękę w tej mojej garderobie od strony okna i mam już miejsce na szafę. Z małej ubikacji wydzieliliśmy jeszcze kosztem kotłowni miejsce na prysznic.Jak będę miała zdjęcia wrzucę na forum jak to wygląda w rzeczywistości. Jeżeli chodzi o koszt tego etapu - to wszystko łącznie z papirologią, nadzorem, oraz murarzem na tym etapie ok 145 0000 w tym:

 

stan zero - 30000,00zł ( fundamenty robiliśmy na 7 bloczków, bardzo dużo piachu weszło do ich zasypania)

mury, strop teriva, kominy gotowe, nadproża , klinkier na kolumny - ok 45000,00zł

dach

drewno konstrukcyjne 9720,00zł( 720 za kubik )

dachówka 22700,00zł( w tym rynny Marleya, 2 wyłazy veluxa )

wykonanie 12936,00zł

murarz- 21500,00zł

I tak to wygląda, jeśli chcecie więcej informacji pytajcie służę pomocą... pozdrawiam

Ogólnie jestem zadowolona z układu pomieszczeń i ich wielkości. Fajne jest to , że część dzienna oddzielona jest od nocnej.

Edytowane przez moniczka33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniczko33 - twoje zmiany są bardzo interesujące. Jeśli zdecydujemy się na ten projekt - też zrobimy taki dach i ulokujemy prysznic w wc kosztem kotłowni. Ja wstępnie planowałam pozostawienie spiżarni, by wpakować tam butlę z gazem, pralkę, wiadro, zapas proszku i tym podobne historie..... a może nawet jakąś suszareczkę na pranko.... Będziemy mieć piec na ekogroszek, więc kotłownia będzie "brudna" i musi być przeznaczona tylko na ten cel. Czy mały pokój po zmniejszeniu okna tarasowego nie jest zbyt ciemny? Cały czas łamię sobie głowę, jak w tym projekcie sensownie i ergonomicznie rozplanować kuchnię i łazienkę, by się nie zagracić a jednocześnie upakować wszystkie zabawki. Moniczko33 - czy byłaby możliwość obejrzenia twojego domku w realu zanim zabijesz okna dechami na zimę? Obiecujemy, że brudu nie naniesiemy, ani parkietów nie porysujemy ; ))))))) Potrzebujemy takiego impulsu, by podjąć ostateczną decyzję w sprawie wyboru projektu.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniczko33,odpowiedz proszę czy przy kącie nachylenia dachu 27 stopni jest możliwość zrobienia na poddaszu dwóch pokoi i jaka tak orientacyjnie może być tam wysokość.

 

Witajcie,

U Nas w projekcie było 26 stopni i szczerze mówiąc to trudno mi sobie wyobrazić tam pomieszczenie do mieszkania. Natomiast jako strych jest rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając 250 tysięcy jest sens startować z budową? Działkę uzbrojoną już posiadam.

 

Uważam, że trochę Ci braknie. Chyba, że materiały z najniższej półki, skromne instalacje i własnymi rękami. Tylko czy jest sens... narobić się i nie mieć tego czego się chce tylko to co wyszło. Myślę, że za 300 tyś mając działkę już można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myslałam,ejdiaj,że będzie tam mało miejsca więc zostajemy na parterze:).Po zrobieniu fundamentów znów zmieniliśmy układ pomieszczeń.Mamy wersję lustrzaną,więc po lewej stronie od wejścia,zamiast garażu będzie kotłownia,następnie pokój gościnny,za pokojem łazienka,następnie w połowie od zewnętrznej strony garderoba z wejściem z sypialni a od strony korytarza z wejściem z korytarza będzie spiżarka,na końcu sypialnia a po drugiej stronie zrobimy dwa równe metrażowo pokoje dziecięce.Kuchnia bez spiżarki.Opisuję szczegółowo,może komuś się to przyda a może ktoś ma inny pomysł:rolleyes:Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Kowalki -odnośnie zagospodarowania poddasza nie ma sensu ok 2 metrów wysokości tylko będziesz miała do dyspozycji. Podobają mi się twoje zmiany -ciekawe. Pozdrawiam wszystkich budujących i zaczynających budowę...My czekamy do lata....Jeśli ma ktoś zdjęcia z zagospodarowania wnętrza to może się pochwali pomysłami..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam, Mieszkam od sierpnia tego roku i wszystko mi pasuje. Zmiany jakie dokonaliśmy: likwidacja spiżarki i okna, w tym miejscu mam rząd szafek - szuflad z indukcją pośrodku, okno wysokie do blatu, kuchnia półotwarta na salon (całkowita zabudowa w miejscu kominka na szerokość 1,5 metra, reszta murek oddzielający kuchnię od salonu. Instalacja pod kominek przygotowana ale w planach na przyszłość. Garaż zaadoptowany na pokój, klatka schodowa między kotłownią a tymże pokojem (w pierwotnych planach miała tu powstać spiżarka ale będą schody na poddasze). Łazienka poszerzona o 30 cm (kosztem pokoju) analogicznie po drugiej stronie pokój. Kosmetyczne przesunięcia w oknach, powiększone okno w dawnym garażu. Drzwi do łazienki otwierane do wewnątrz. Wysokość 2,70 - niektórzy się boją tej wysokości a teraz zdecydowałabym się na 10 cm wyżej, mimo że sufity podwieszane tylko w łazience, WC i pierwszym korytarzu. Dom jest przestrzenny i funkcjonalny. Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

U Nas w projekcie było 26 stopni i szczerze mówiąc to trudno mi sobie wyobrazić tam pomieszczenie do mieszkania. Natomiast jako strych jest rewelacyjne.

 

Mam kąt dachu 30 stopni - poddasze wychodzi przepiękne, aż szkoda nie wykorzystać. Ok 60 m2 powierzchni. Wysokość w skosach przy ścianach 150 cm ! Nie wiem ile jest w najwyższym punkcie sufit ale ok 3 metry. Można pięknie zagospodarować: salon, mała łazienka, pokój i stryszek. Mogę podesłać foty na maila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jeden wpis odnośnie kosztów, u nas wyglądało to tak:

 

Stan deweloperski zamknął się w kwocie ok 250 tys. Dom budowany przez firmy zewnętrzne (region podkarpacie). W skrócie użyte materiały: fundament tradycyjny, pustak max, tynk cementowo wapienny gotowy z worka, strop gęstożebrowy (stąd niewielka ilość podwieszanych sufitów), dach - blacha trapezowa, ogrzewanie podłogowe na całości, elewacja styropian 15cm, strop ocieplany styropianem 5-8cm, wełna 20cm. Cena obejmuje wentylację mechaniczną z rekuperatorem 15500 tys.

 

Życzę powodzenia w realizacji domu swoich marzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja_moni.

Twoje zadowolenie z mieszkania w zadumce,jeszcze bardziej utwierdza w trafności wyboru projektu.Znów wróce do poddasza,fajnie że jest taka możliwość przy tym kącie nachylenia dachu.My też chcieliśmy zmienić kąt nachylenia ale projektant odradził nam twierdząc że dom straci swój urok,powiedz proszę jak Ty to widzisz patrząc na swój domek.Jak znajdziesz chwilkę to uśmiecham się o zdjęcia,mój e-mail [email protected]

PS. To w sumie na parterze macie 4 pokoje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia odszukam i podeślę :) Mimo podniesionego kąta dom wciąż wygląda na parterowy ( 11x17m powierzchni domu niweluje jego wysokość ). Wszyscy się dziwią, że jest tu poddasze a do tego takie przestronne :) W tej chwili mam tam jeszcze stan budowy ale postaram się wdrapać i zrobić kilka fot :) Powstał już wariant JZ z poddaszem - i tu faktycznie widać wysoki kąt dachu. Ilość pokoi w parterze się zgadza - 4 + salon. A miał być miały domek dla 4 osób.... :)

Jak wykończę poddasze będzie 200m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim budowniczym Jesiennej Zadumy życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w 2014 roku - zdrowia, pieniędzy......... niech się mury pną do góry.... a wykańczającym - by się nie wykończyli. Szczególne pozdrowienia dla Moniczki33 i jej rodzinki - ukłony dla Dziadków. Jeszcze raz dzięki za inspiracje do budowy. My szykujemy papiery i też startujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...