Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam czy ktos z województwa lubelskiego buduje jesienna zadumę? a może ktoś już zbudował i może coś podpowiedzieć? dziekuję i pozdrawiam wszystkich

 

Witam,

My zaczynamy budować jesienną zadumę z drobnymi zmianami i częściowo podpiewniczony, tak w ogóle to rysowany mieliśmy indywidualny na podstawie jesiennej zadumy. Jesteśmy z okolic białej podlaskiej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 509
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej a może ktoś buduje jesienna zadumkę w wojewòdztwie lubelskim , tez chcę ja kupić ale byłabym wdzięczna jakbym ją zobaczyła w rzeczywistości, a może ktoś z forum rozwieje moje wątpliwości,np czy ten garaż jest faktycznie taki wąski, z ta łazienką to faktycznie widać że można powiększyć kosztem kotłowni czy ktos używa poddasza a jeżeli to jakie zmiany wprowadził wiadomo ze strop gęstożebrowy na pewno a poza tym to co jeszcze czy podnoszona była ścianka kolankowa i czy montowane były okna dachowe a schody to najlepiej gdzie i jakie, dodatkowo tez zamierzam zamknac salon przedłużając ściankę,z okna balkonowego w pokoju zrobic standardowej wysokości okno, zrezygnować z kominka,czy wszystkie te zmiany w środku może zatwierdzić kierownik budowy a jakbym chciała poszerzyć ten garaż czyli dom to kto ma zatwierdzic taką zmianę? a tak poza tym to domek fajny przemyślany bardzo mi się podoba. Pozdrawiam wszystkich :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej a może ktoś buduje jesienna zadumkę w wojewòdztwie lubelskim , tez chcę ja kupić ale byłabym wdzięczna jakbym ją zobaczyła w rzeczywistości, a może ktoś z forum rozwieje moje wątpliwości,np czy ten garaż jest faktycznie taki wąski, z ta łazienką to faktycznie widać że można powiększyć kosztem kotłowni czy ktos używa poddasza a jeżeli to jakie zmiany wprowadził wiadomo ze strop gęstożebrowy na pewno a poza tym to co jeszcze czy podnoszona była ścianka kolankowa i czy montowane były okna dachowe a schody to najlepiej gdzie i jakie, dodatkowo tez zamierzam zamknac salon przedłużając ściankę,z okna balkonowego w pokoju zrobic standardowej wysokości okno, zrezygnować z kominka,czy wszystkie te zmiany w środku może zatwierdzić kierownik budowy a jakbym chciała poszerzyć ten garaż czyli dom to kto ma zatwierdzic taką zmianę? a tak poza tym to domek fajny przemyślany bardzo mi się podoba. Pozdrawiam wszystkich :)

 

Witaj,

 

Tutaj masz link do info co można zmienić: http://projekty.muratordom.pl/projekt_jesienna-zaduma,1857,0,0.htm#mozliwosci,

tak więc powiększenie domu, otwory okienne, zmiana stropu, z pewnością musisz uwzględnić na projekcie przez projektanta, reszta - czyli środek kierownik budowy. Okna dachowe podobno można później dodawać ale nie jestem pewna. Na schody pomysłu nie mam - nam kierownik budowy proponował w salonie na najdłuższej ścianie ale to w przypadku niezabudowanej ściany. Jak masz zamiar ściankę zabudować, to może ją cofnąć i schody w korytarzu ???

Moje prywatne zdanie - czy warto zabudować salon? korytarz wyjdzie bardzo długi i niedoświetlony.

 

A może jednak inną wersję Jesiennej Zadumy z już użytkowym poddaszem i schodami w planie?

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Dziękuję za odpowiedz:) ja ciągle myślę jak tą zadumę zrobić mam kilka zmian ale tak naprawdę to do końca nie wiem, w tym projekcie co jest brakuje mi takiego schowka na rupiecie i nie wiem czy piwnica ale to drogo czy moze wykorzystać dach i podnieść ściankę kolankową no i zmiana stropu na gęstożebrowy, jak możesz to wyślij mi fotki na [email protected] jak to nie kłopotliwe oczywiście fotki waszego domu moze cos mi to podpowie. A jaki jest koszt indywidualnego projektu moze ktoś wie?, bo jak dużo zmian to faktycznie moze się okazać ze indywidualny będzie tańszy. Edytowane przez GanMon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witajcie po długiej przerwie,nareszcie ruszamy z budową.W związku z tym mam pytanie ,ile kosztowała Was robocizna za dach,chodzi mi o więźbę,blachodachówkę,obróbkę kominów oraz podbitkę.Pozdrawiam serdecznie.

 

Nie podam cen robocizny bo dach i kominy miałam liczone razem z murami a podbitkę zrobił mi tatko ;) Materiały: blacha trapezowa 19 tys, podbitka jakieś 1300 zł. Pozdr,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
Hejka.Ciekawa jestem ilu z Was jeszcze tutaj zagląda,ja często. Nareszcie ruszyliśmy dalej z budową, mury juz są, robimy strop i jeszcze w tym roku chcemy zadaszyc.Teraz juz rozumiem jak niektórzy pisali ze przy budowie domu wciaz podejmuje się mnóstwo decyzji.Mury stawiał mąż, wiec prawie codziennie coś zmieniliśmy ale uważam że warto było bo dom wyszedł bardzo duży i funkcjonalny20150905_175612.jpg20150909_180744.jpg20150917_182204.jpg20150929_180401.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
witam :) pochwalcie się ile wyniosła was budowa Jesiennej zadumy do stanu surowego zamkniętego i deweloperskiego. Ciekawy projekt, choć wprowadziłabym drobne zmiany - zrezygnowała z garażu, a w jego miejsce powiększyła kotłownię o jakieś 2 m, zrobiła pokój gościnny / biuro o powierzchni 10m i 6m garderobę :) wydłużyłabym też wc kosztem kotłowni, żeby zmieścić natrysk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam. Buduje JZ wariant III lustrzane odbicie. Jak na razie sa sciany, strop, i sciana kolankowa z wiencem. Zrezygnowalismy z garazu na rzecz małej "słoikowni" i pokoju. Na parterze sa 2 łazienki, jedna powiekszona została kosztem kotłowni o prysznic. Strop monolityczny, schody zelbetowe, w salonie zamiast 3xokna 3xdrzwi. Dach w pełnym deskowaniu, a w planach dachowka Roben albo Creaton Premion brąz glazurowana.IMG_20151228_095100.jpgIMG_20160224_131404.jpgIMG_20160305_163043.jpg Edytowane przez tombus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich :-) właśnie startujemy z budową projektu,, Jesienna Zaduma " wariant 2. Widzę, że jest tu ktoś z okolic Turku, Uniejowa i Konina kto budował też według tego projektu. Prosiłbym o kontakt te osoby. Ja będę starał się na bieżąco opisywać przebieg prac i wrzucać zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-) Po dlugich poszukiwaniach idealnego projektu wreszcie natrafilismy na JZ i to jest strzał w dziesiątkę. Mam pytanie czy ktos wybudował ten domek w okolicy Radomia lub Kozienic? Chętnie zobaczlibyśmy jak w rzeczywistosci prezentuje się układ pomieszczeń. Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.Fajnie,że znów coś się dzieje na forum.Nasza zadumka też już budzi się z zimowego snu.Właśnie stawiamy sciankę w salonie,jutro wstawiamy okna a w przyszłym tygodniu zaczyna elektryk.

Chris Antoua to my jesteśmy z Uniejowa.

Właśnie widziałem dlatego prosiłbym o jakiś kontakt. To jest mój e-mail: [email protected] Jeśli można to prosiłbym o nr telefonu do Pani na maila to się skontaktuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 months później...

Witam

My właśnie zaczęliśmy realizować nasze marzenia o własnym domku. Projekt (oczywista oczywistość) to Jesienna Zaduma odbicie lustrzane ze stropem gęstożebrowym. Zrobiliśmy trochę zmian (m.in. usunięta spiżarka, powiększona łazienka kosztem kotłowni, ściana kolankowa na dwa pustaki, otwory okienne-np.okno zamiast drzwi wyjściowych z pokoju na taras, wyłaz na strych z kotłowni) a stan obecny prezentuje się jak na zdjęciu.20160902_185904.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam my jesteśmy na etapie zalewania fundamentów mam pytanie czy zrobiliście kominek my chcemy zrobić rekuperacje drzwi tak jak w waszym domku ma taras z salonu, strop macie lany czy Teriwa i kuchnie chcemy zrobić otwartą. Jeśli możecie Państwo poprosił bym kilka zdjęcie z środka i zewnętrznych na ( [email protected] )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam my jesteśmy na etapie zalewania fundamentów mam pytanie czy zrobiliście kominek my chcemy zrobić rekuperacje drzwi tak jak w waszym domku ma taras z salonu, strop macie lany czy Teriwa i kuchnie chcemy zrobić otwartą. Jeśli możecie Państwo poprosił bym kilka zdjęcie z środka i zewnętrznych na ( [email protected] )

Tak, kominek mamy w planach (narazie jest dopiero komin pod kominek :) ), strop z pustaków ackermana, kuchnie mamy raczej tylko pół otwartą (bez drzwi i poszerzony otwór drzwiowy). Pare zdjęć poszło na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...