Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 509
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rutrad - Ja jestem z Turku :) ale sso dopiero w grudniu

 

pabletto79 - Wiem co czujesz , też buduje sam. Życze checi i samozaparcia !

 

Kaziuta2 - Dach bez kombinacji jak u Sławka prezentuje sie o niebo lepiej ! kamień spadł mi z serca dzieki tym zdjęciom

 

Pozdrawiam wszystkim budujacych Jesienna zadume

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Czy ktoś ma może chwilkę wolnego i mógłby podesłać mi skan rysunku z wymiarami poszczególnych ścian i pomieszczeń? Byłabym wdzięczna :yes:

 

[email protected]

 

ps. Wasze domki prezentują się na zdjęciach jeszcze lepiej niż rysunki projektowe!:D Zdecydowanie jest to mój faworyt :)

Edytowane przez jasiulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie macie koszty budowy.

Czy zostawiacie stop drewniany czy dajecie np terrive.

Jak szerokość garażu, nie za wąski ?

 

Oglądałem słoneczną polanę, fajny ale mniejsze pokoje tu wygląda to lepiej, poz tym bardzo podobnie.

Buduje ktoś w okolicy Częstochowy-Zawiercia?

Z chęcią bym zobaczył tę perełkę w realu.

Jeszcze jedno jaka wysokość pomieszczeń bo w polanie aż 287 cm i wydaje mi się ż to trochę za dużo.

 

Pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zadać pytanie wszystkim budującym J.Z. dlaczego beton komórkowy a nie ceramika??

 

Witam!

 

Ja buduje z betonu komórkowego H+H TLMB. Jest to bardzo dobry budulec, który ma też bardzo dobre parametry techniczne. Cały dom buduję sam, a ten bloczek kładzie się na klej, są w tym systemie gotowe nadproża systemowe, więc tak jak dla mnie jest rewelacyjnym budulcem do stawiania domu jak dla laika. Polecam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również od wiosny w przyszłym roku zamierzam budować M93 lustrzane odbicie. W projekcie nie przeprowadziłem większych zmian poza stropem który będzie sały lany. Ściany zewnętrzne, nośne oraz działowe zamierzam wykonać z suporex H+H na zaprawę tradycyjną a na zewnątrz dam styropian 15cm. Po zdjęciach widzę, że stosujesz podobną metodę. Czy możesz mi podać ilości materiałów, które do tej pory zastosowano podczas budowy Twojego domku?

[ATTACH=CONFIG]54899[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]54900[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]54901[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]54902[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]54903[/ATTACH]

 

Mamy ściany konstrukcyjne, zalany wieniec, beton na podłodze. Przymierzamy się do więźby dachowej i dachu. Potem ścianki działowe i kominy. Chwilowo pauzujemy.

Wyszło na to, że z wyjątkiem drzwi balkonowych w miejsce okna w salonie, niczego nie zmieniamy w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam Wszystkich

Jestem juz zdecydowanyna JZ, chciałbym załatwić formalności przez zimę, ale mam mały problem bo wzdłuż mojej działki biegnie linia energetyczna i na poprzedni projekt (już kupiony) nie dostałem pozwolenia, dlatego prosiłbym któregoś z forumowiczów o przesłanie na e-maila niezbędnych danych dot. projektu, chodzi mi o dane dokładne wymiary, wdzięczny będę również za rzeczywiste koszty budowy poszczególnych etapów budowy.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam Was serdecznie,

Właśnie dołączam do forum, bo 3 dni temu odnalazłem ten projekt i bardzo mi się spodobał. Wcześniej myślałem o Z24 ale nie było tak dobrego przejścia z garażu do domu. Dodatkowo w Z24, betonowe belki wystawały poniżej płyt GK i psuły widok salonu. mam prośbę szczególnie do Kaziuta2 o przesłanie np na maila [email protected] zdjęć ze środka jak w tym domu wyglądają belki stropowe i ewentalnie podciągi betonowe. Z góry dziekuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...