Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 509
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My również przymierzamy się do tego projektu. Jednak mamy kilka zmian które chcielibyśmy wprowadzić. Kosztem części kotłowni można powiększyć WC wstwić tam natrysk.Jesteśmy zwolenikami otwartej przestrzeni ( pomiędzy kuchnią a salonem otwarta powierzchnia , oddzielona półwyspem z płytą indukcyjną, blatem i hoker-ami od strony salonu. Zastanawiamy się czy taka kuchniia pasowała by do powierzchni salonu i nie mamy pomysłu co do funkcjonalności kominka .Jakie są wasze pomysły na modyfikacje.?:bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

My też chcemy to i owo zmienić. Po pierwsze z garażu zrobić jeszcze jeden pokój, a właściwie pracownię, ale trochę go zmniejszyć na korzyść pomieszczenia gospodarczego, z którego też chcemy kawałek oddać na wc (które miałoby być raczej drugą łazienką). Poza tym też myślę o otwarciu kuchni - nie wiem, jak to wyjdzie od strony technicznej, bo tam jest ściana nośna. Spiżarnię wolałabym przenieść na drugą stronę kuchni, tak aby sąsiadowała przez ścianę z wiatrołapem. Przyjmując, że wejście główne mielibyśmy od wschodu, to okna z salonu na południe chcemy mieć do samej podłogi i kominek na przeciwległej ścianie - tej między salonem a korytarzem.

 

Garaż chyba będziemy mieć wolno stojący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:welcome:

Pomysł z powiększeniem okien, jak najbardziej trafny, jeżeli chodzi o kominek my również chcieliśmy go umieścić w tym miejscu. Odradził nam tego architekt twierdząc, że zmniejszy się powierzchnia salonu i należy wybudować trzeci komin. Jeżeli chodzi o otwartą kuchnię, z adaptacją nie ma problemu. Myślimy o zmianie blacho dachówki na dachówkę, wiąże się to z zastosowaniem krokwi o większych średnicach.

Pozdrawiamy:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My stawiamy na wentylację mechaniczną i kocioł gazowy z zetką, więc wyjdzie nam tylko jeden komin od kominka. Gotowa jestem poświęcić ten kawałek salonu, aby ułatwić DGP z kominka do reszty pomieszczeń.

Super, że da się otworzyć kuchnię :)

Też wolimy dachówkę niż blachodachówkę.

A na jakim etapie jesteście? Bo my dopiero kupujemy działkę :)

 

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołączam się do forum. Z radościa, ze odnalazłam wątek o budowie "Jesiennej zadumy". To w końcu nowość, więc to ze nie bedziemy osamotnionymi pionierami jest bardzo pocieszajacą wieścią. :rolleyes:

Mamy działkę i pozwolenie na budowe ...której niestety nie zaczniemy na jesień, tak jak bylo planowane, z oczywistego względu. Pogoda. Dom bedziemy budowac sposobem gospodarczym i raczej skromnym budzetem. Nie wprowadziliśmy duzych zmian w projekcie. Mam nadzieję, że różne drobne wątpliwości zostana rozwiane na etapie budowy, jak juz "wejdziemy do domu". Na pewno nie bedzie kominka przy spizarce (planuje mieć tam "chłodnię", a nie "piekarnik", a kominek z DGP może na ścianie przy holu?). Zrezygnowaliśmy z drzwi balkonowych w sypialni (mam nadzieje, ze to okno w salonie nie bedzie zbyt małe). Musieliśmy podnieść kąt nachylenia dachu do 30' :confused: ...takie wymagania planu zagospodarowania. Reszta na swoim miejscu. Jak cos zacznie wyrastać z ziemi na wiosnę 2011 nie omieszkam zamieścic na forum. BARDZO SERDECZNIE PROSZE o wszelkie informacje na temat budowy i przede wszystkim ZDJĘCIA Z REALIZACJI. To zawsze ogromna pomoc ...nie mówiąc o zaspokojeniu ciekawości o tym "jak maja inni". (Moze ktoś ma pomysł na elewacje?... biel z grafitem?, .....bo ta w projekcie niebardzo mi sie podoba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas klamka zapadła, bo marudzeniom i wybrzydzaniom nie byłoby końca. Szkoda, że będziemy jedni z pierwszych i nie da się podejrzeć innych :( Poligon doświadczalny, ale może chociaż my będziemy pomocą dla innych. Jeśli można wiedzieć ,jaki projekt wygrał z Zadumą? Pozdrawiam i dziękuję za doping :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Właśnie rozpoczeliśmy budowę według tego projektu, jednakże z małymi przeróbkami. Dodaliśmy piwnicę 70m2 i powiększyliśmy wymiary domu o 0,5 metra długość i szerokość. Ponadto dodaliśmy jeden komin w salonie oczywiście do kominka, Dach z dachówki ceramicznej i strop nie lekki tylko terriva. Na dzień dzisiejszy stoją już piwnice a jutro ma być zrobiony na nich strop. Jeżeli pogoda pozwoli to może uda się pociągnąć budowę dalej, Potrzeba nam 2 tygodni ładnej pogody ale to chyba marzenia. Myślę, że prace zakończą się na przykryciu piwnic. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich budujących ten domek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Ja też kupiłem ten zacny projekt :) i a propo spiżarni, po dokładnej analizie planów, stwierdzam (po konsultacji z fachowcami) , że spiżarka jest do likwidacji. Jest mała, a na dodatek jeszcze okno, które ogranicza jej miejsce na półki. Likwidując spiżarkę i to okno, robię tą ścianę w zabudowie meblami kuchennymi, gdzie zmieszczę sobie dużo więcej rzeczy niż w spiżarce. Robi mi się wtedy 13mk i mam fajną, wygodną kuchnię z dużym stołem, bez małych nie wygodnych zakamarków. Ja rezygnuję też z garażu robiąc od wejścia kotłownię, dalej pokój z garderobą i powiększam łazienkę i może w kibelku zrobię jeszcze prysznic.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie

Dawajcie co jakiś czas znać ze zmianami i jak postępy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Właśnie wczoraj sie zdecydowaliśmy z mężem na ten projekt. Będziemy wprowadzać bardzo mało zmian. Projekt jest świetny. (Chociaz mój wymarzony to projekt PRZEMYŚLANY w wersji z podwójnym garażem). A Jesienna Zadumę będziemy chcieli w wersji lustrzanej, wtedy spiżarkę przeniesiemy na drugą stronę żeby kuchcnia była od strony tego małego okna, które chyba zlikwiduję a powiększę to okno duże. Rezygnujemy z kominka. I trochę chcemy otworzyć kuchnię na salon. To na razie takie pierwsze przemyslenia. Juz nie mogę sie doczekać :)))):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

Udało się. Pogoda dopisała i w poniedziałek lub wtorek będzie kładziony i zalewany górny strop. Fachowcy obiecali również, że jeszcze w tym roku przykryją nasz wymarzony domek dachem. Tak więc będziemy chyba pierwszymi na tym forum, którzy wybudują "jesienną zadumę". Jeżeli chodzi o koszty budowy to zapewne będą wyższe niż u innych ze względu na powiększenie budynku, dodanie piwnicy, zmianę stropu z lekkiego na terriva i zastosowanie dachówki ceramicznej a nie blachodachówki. I tak : Piwnice przkryte stropem i ocieplone wraz z robotami ziemnymi 60.000, ściany nośne, strop, nadproża, stal, kominy ok. 65.000, przyłącze wod-kan. 6.000, energetyczne 9.000, gazowe 2.500. Koszty te dotyczą budowania systemem gospodarczym. Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania proszę napisać a ja napewno odpowiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po raz pierwszy na tym forum:)

My sie tez napalilismy na JZ. Musze tylko sprawdzic z majstrem czy mozliwe jest podwyzszenie sciany o tyle, zeby mozna bylo zrobic (w przyszlosci) poddasze.

Projekt bardzo nam sie podoba. Bedzie to system gospodarczy z kosmetycznymi zmianami. Powinnismy zaczac na wiosne. Kosztorys powinien byc do konca stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...