Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

przychylam się do wypowiedzi j-j, solary nie są inwestycją opłacalną bezpośrednio. jest to rozwiązanie proekologiczne, zbliżone w kosztach do tradycyjnych.

Pewną zaletą jest fakt, że masz w domu niezależne źródło energii.

można ewentualnie próbować zastanawiać się jaki miałby wpływ na ceny energii od dystrybutorów na terenie Polski (elektrownie, lasy państwowe, kopalnie), gdyby 70% domów w Polsce wyposażonych było w solary...

 

acha. jeszcze dodam, że nie ma co płakać, że nie załapiecie się na dotacje, bo to moim zdaniem ściema. musisz wziąć na to kredyt (pomniejszasz swoją zdolność kredytową + stajesz się jeszcze większym dłużnikiem), rozłożony kredyt na lata + odsetki + opłaty manipulacyjne + cyrk związany z załatwianiem kwitów (kolejne niemałe koszta), nie możesz sobie wybrać modelu jak tylko ci się podoba (musi spełniać normy - czyli wiadomo co....), podpisujesz jakieś dziwne umowy z gminą czy czymś tam (nie czytałem ich osobiście - nie doszedłem do tego etapu), musisz co roku dokonywać przeglądu instalacji (czyli kłopot i koszt a pewnie skończy się na tym, ze zapłacisz kasę za pieczątkę na kwicie).

Okaże się, że ostatecznie za coś co normalnie bez dopłat kosztuje 9tyśPLN zapłacisz 13tyśPL, z czego dopłata będzie 3 tyś a pani w okienku w gminie będzie przekonana, że tylko dzięki niej i wójtowi masz w domu ciepłą wodę

 

namawiam na instalacje sloarów, tylko nie jestem przekonany czy oby z dofinansowania to taka super rzecz

Edytowane przez borekbp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do tej złotówki to pewnie ze względu na CCWU. W tygodniu mam ustawioną 2h dziennie a w weekend 6,5h. Pracuje cyklicznie co 10min na 1min. Muszę kiedyś w cieplejszy dzień wyłączyć CO i CCWU i sprawdzić ile mi faktycznie pobiera na CWU. Na pewno wrócę do tych ustawień ze względu na komfort ale tak z czystej ciekawości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że masz jakiś cudowny system bo mi pompa pobiera 1zł dziennie na CWU. Musisz to super tu opisać bo wychodzi na to że grzejąc nawet prądem solary są nieopłacalne.

 

Dlaczego cudowny. 50 gr. to 2 kWh czyli na dwie kąpiele pod natryskiem spokojnie wystarczy. A jak nie dogrzewam na cele grzewcze to na co więcej płacić.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego cudowny. 50 gr. to 2 kWh czyli na dwie kąpiele pod natryskiem spokojnie wystarczy. A jak nie dogrzewam na cele grzewcze to na co więcej płacić.

 

pzdr

 

Wiesz, logicznie patrząc to tyle samo wody pompą ogrzeję za 4x mniej pieniędzy niż ty ale już bez przesady. Tak myśląc to już niedługo będziemy kiełbaski piec w kominku bo trzeba w pełni go wykorzystać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, logicznie patrząc to tyle samo wody pompą ogrzeję za 4x mniej pieniędzy niż ty ale już bez przesady. Tak myśląc to już niedługo będziemy kiełbaski piec w kominku bo trzeba w pełni go wykorzystać;)

 

Jeśli już to ok 3x przy cwu, a co do kasy to "sporo" mniej bo całe 17 gr. ;)

Ale jak mi się źródło popsuje to wystarczy połowa najniższej krajowej abym miał znowu to samo. :)

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o solarach a kilku idiotów zrobiło sobie pyskówkę o wyższości jednego rozwiązania nad innym do ogrzewania domu. Co mnie interesuje koszt budowy komina palnego lub jego brak? Chciałem się czegoś dowiedzieć o solarach, przeglądach solarów a dowiedziałem się, że jestem głupi że mam komin palny i miałbym mniejszy kredyt. Tylko co z tego? Ja nie mam kredytu na dom:) I komin mam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dokładnie brzmi: Solary i opłacalność. Obliczenie. Więc jak to w dyskusji bywa jest kilku zwolenników i kilku przeciwników. Próbujemy tu liczyć kiedy taki solarny system się opłaca a kiedy nie. Podajemy również przykłady co zamiast i dlaczego. Jeżeli

"Chciałem się czegoś dowiedzieć o solarach, przeglądach solarów" to chyba pomyliłeś tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...