Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tynk silikonowy jakiej firmy?


Recommended Posts

Panowie, pomocy, czym NAJLEPIEJ ogarnąć komin systemowy (izolowany Schiedel Stabil) nad połacią dachową? Chce żeby był jak elewacja (zwykły biały z barankiem 1,5 albo 2mm), ale nad doktoryzowaniem się nad elewacją mam czas do wiosny a nad kominem nie mam bo dekarze chcą mieć go na gotowo przed obróbkami, a u mnie już więźba leci.

Zależy mi przede wszystkim na trwałości żeby się tam nie wdrapywać za 2-3 lata i nie poprawiać jak coś odpadnie. Drugi warunek to łatwość aplikacji bo będzie to robić lokalna ekipa z wioski (nikt inny się raczej nie podejmie takiego małego zakresu) Z racji śmiesznie małej powierzchni cena nie gra roli. Co będzie najtrwalsze i naprostsze na komin- silikonowy, silikatowy, akrylowy a może mineralny + farba?

Edytowane przez Szumal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Budynek 25-letni, elewacja otynkowana z zewnątrz tradycyjnym tynkiem cementowo-wapiennym i pomalowana farbą silikatową Kabe ponad 20 lat temu.

Mimo to, że jesteśmy bardzo zadowolenie z trwałości i ogólnie jakości farby to jednak chcieliśmy odnowić elewację i pomalować ją ale fachowcy namawiają mocno na położenie tynku silikonowego, przy tym robociznę liczą tak samo (malowanie vs nakładanie tynku). Policzyłem że różnica w materiale, biorąc pod uwagę koszt farby silikonowej Kabe vs tynku Armasil T to ok. 3500, przy inwestycji rzędu 17-21 tys. więc prawie jesteśmy namówieni.

Pytanie czy Armasil T jest przyzwoitym tynkiem który można brać bez obaw o jakość?

Sąsiad namawia na Caparol ale w sumie nie wiem skąd można wywnioskować przewagi jednego na drugim. Po położeniu (zakładając dobrego fachowca) różnice pewnie będą niezauważalne a co będzie się z nimi działo za 10, 15 lat, tego pewnie nikt nie wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...