Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

3-szyby, a rolety zewnętrzne.


Recommended Posts

Eee tam, nie byłoby tak źle :)

Nie jest tak, że jest tu jakieś zamknięte grono poklepujące się po plecach. Każdy kiedyś zaczyna, np swego czasu wojnę ze wszystkimi toczył Test, a popatrz - zrozumieliśmy się w końcu i już nie ma takich tarć. Całkiem niedawno pojawił się tu Jarek Kos (szkoda że znikł - zapomniał hasła?;), na dobre uaktywnił się Kadargo i jakoś nikt ich nie tępi. Może po prostu mającoś ciekawego do powiedzenia?I nie ma w ich slowach przeklamań?

A jako dowód że nie jest tu poklepywanie siępo plecach powiem jedno: ramka którą tak promuje Oknosalon jest też w oknach które sprzedaje Jareko. I tak marketingowo było by mu dobrze popierać rewelacyjne wyniki - a nie robi tego - a wręcz odwrotnie - walczy o rzetelne podawanie informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dyskusja jest dobra i pewnie wychodzi na dobre osobą ktore czegos sie chca w tym temacie dowiedziec a ze jedni chca pokazac ze sa lepsi od innych lub gorzej nie chca pokazac ze sa dobrzy tylko chca pokazac ze to ci inni sa badziewni to juz słabe ....

tymbardziej ze nie ma ludzi wiedzacych wszystko o wszystkim (dąze do tego) i nie ma ludzi nie o mylnych :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A jako dowód że nie jest tu poklepywanie siępo plecach powiem jedno: ramka którą tak promuje Oknosalon jest też w oknach które sprzedaje Jareko. I tak marketingowo było by mu dobrze popierać rewelacyjne wyniki - a nie robi tego - a wręcz odwrotnie - walczy o rzetelne podawanie informacji.
Bo o to tu chodzi - czyż nie?

O podawanie rzetelnych i sprawdzonych i sprawdzalnych informacji a nie bezmyślne cytowanie głupot z marketingowo opracowanych stron.

I powiem więcej.

Ten kto rzetelnie swoją wiedzę sprzedaje coraz częściej jest doceniany i nawiazuje się z taką osobą współpracę.

Marketingowy bełkot wcześniej czy później ustawia autora w odpowiedniej pozycji i zamiast przynosić mu efekty przyczynia się do utraty wiarygodności.

A tego chyba nikt nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, zainspirowany zaciętą dyskusją na tym forum zacząłem sobie liczyć, jakie oszczędności ma klient z okien energooszczędnych. Porównując wypasione okienka o szerokości 86 mm i pakietem trzyszybowym z tanim Ideal 4000 na pakiecie 1,1 dochodzę do wniosku, że na domku inwestycja w okna zwraca się w 3 - 7 lat. I to przy założeniu, ze koszty energii nie będą rosły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po az kolejny wywołujesz dyskusje nic nie wnoszącą do sprawy

Okna najtańsze sprzedawały sie i dalej będą sie sprzedawać - jest to ten segment odbiorców dla których parametry okna nie maja znaczenia a liczy się tylko kasa. Inna kwestia jest jak długo te okna będą mu służyć - ale życie pokazuje ze czas gwarancji, przeważnie 5 letni, wytrzymają. Żal mi ich ale to ich problem - nie mój, nie twój, nikogo. Każdy ma jakiś swój tok rozumowania i jakże często niereformowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym starałem się napisać, zanim mnie dość cynicznie skomentowałeś.

 

Zakładam jednak, że mam prawo do wyrażania swoich opinii na forum i formułowania swoich spostrzeżeń.

 

Problem w tym, że klienci właśnie nie zdają sobie do końca sprawy z faktu, że TAŃSZYM rozwiązaniem jest okno energooszczędne.

 

Tanie okno != (nie równa się) tani zakup okna

Tanie okno = koszt okna + koszt utraty energii przez okno w czasie jego eksploatacji.

 

Czyli część kosztów przypada nam dzisiaj, część jest odroczona w czasie. Zachowania konsumenckie z reguły nie uwzględniają kosztów odroczonych w czasie.

 

Dlatego uważam, że warto o tym pisać i zastanowić się, dlaczego konsumenci tak uparcie ignorują koszty ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Hej,

Kilka przemyśleń laika nt ramki SuperSpacer i przeczytanej właśnie dyskusji:

 

1. w Eurocolorze na pakiety z ramką SuperSpacer dają ponoć 10 lat gwarancji (przy SwissSpacerze jest to max 7 lat).

Podobno, dzięki swej elastycznej budowie SS jest bardziej szczelne i gaz zawarty w szybie wolniej ucieka. Wątpię, żeby jakikolwiek producent ryzykował tak długą gwarancją gdyby to był tylko marketingowy chwyt.

 

2. skoro Ψ (Liniowy współczynnik przenikania ciepła mostka cieplnego na styku szyby z ramą) jest uwzględniony w równaniu na Uw to uważam, że jak najbardziej ma wpływ na Uw okna, wbrew temu co udowadnia Charlie we wcześniejszych postach.

 

3. z przytaczanych wyliczeń, wynika, że jednak SS ma wpływ na Uw, jednak Jareko i bwojtek tego jakby nie chcą zauważyć, uparcie czepiają się, że osiągnięty wynik to przecież nie pełne 0,2, tylko np 1.3 - bagatelizując ten przecież bardzo dobry wynik... Irytujące...

 

Czytając cały wątek mam wrażenie, że na Oknosalon została urządzona nagonka przez Jareko i bwojtka. Fakt, Oknosalon potknął się pisząc, że ramka obniża o 0,2 współczynnik okna, co mimo późniejszego sprostowania ("do" a nie "o") nie wpłynęło na jakość dyskusji (niemerytoryczny cynizm ze strony oponentów).

 

Wniosek jest dla mnie jak na razie jeden: Jareko jest lub do niedawna był przedstawicielem Jezierskiego, który robi na Swissspacerze, stąd wykorzystuje swoją pozycję guru na tym forum i bezlitośnie kosi konkurencję i jej przedstawicieli w zawaluowany sposób reklamując swój produkt.

 

Może to krzywdząca opinia, ale nie widzę innego uzasadnienia dla takich zachowań.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pedronx
błąd w nazwie Oknosalon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koszę konkurencji i stawianie mi takiego zarzutu jest co najmniej obraźliwe.

Konkurencja sama się podkłada podając idiotyczne dane - a takie tępimy tu wszyscy

W imię rzetelności i prawdziwości udzielanych tu porad i informacji, by FM nie stało się śmietnikiem jakim stał się po kilku latach istnienia Oknonet

I powiedz mi GDZIE napisałem że współczynnik liniowych strat ciepła na styku szyba-profil nie ma znaczenia dla Uw okna? Wskaż mi to miejsce, zacytuj - bo nigdy tego nie czyniłem i zawsze wspominałem o jednym , wiele firm przekłamuje dane o Uw całego okna pomijając z pełną premedytacja wartość tego współczynnika, wartość mająca ogromny wpływ na wynik końcowy

 

A co do Oknosalonu - jeśli faktycznie znasz się na rzeczy, przeczytaj dokładnie jego wypowiedzi i zastanów się nad nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Kilka przemyśleń laika nt ramki SuperSpacer i przeczytanej właśnie dyskusji:

 

...

2. skoro Ψ (Liniowy współczynnik przenikania ciepła mostka cieplnego na styku szyby z ramą) jest uwzględniony w równaniu na Uw to uważam, że jak najbardziej ma wpływ na Uw okna, wbrew temu co udowadnia Charlie we wcześniejszych postach.

 

...

Pozdrawiam

 

...musi być uwzględniany bo to właśnie tam występuje mostek termiczny.

Słuchaj Amigo:

1/ współczynnik przenikalności cieplnej U (dawny K) jest wyrażany w W/m2xK - tzn., że jest alokowany punktowo i de facto poniżej temperatury +5stopni na zewnątrz jest adekwatny jak w ateście na daną budowę szyby TYLKO w JEJ ŚRODKU ( na przecięciu przekątnych). Im bliżej krawędzi szyby w tym układzie temperatur zewnątrz/wewnątrz POGARSZA SIĘ czyli zwiększa swoją wartość na cyfrze. JEST TO SPOWODOWANE mostkiem termicznym jaki POWODUJE RAMKA ALUMINIOWA, która jest ŚWIETNYM radiatorem bo aluminium takie jest. EFEKTEM wizualnym mostak termicznego w oknie z szybą na ramce aluminiowej jest KONDENSACJA PARY wodnej w strefie listwy przyszybowej. Przykład: szyba o budowie 1,1 z ramką dystansową aluminiową - temperatura na zew. -20 stopni a wew. pomieszczenia +22 stopnie. Współczynnik 1,1 w środku szyby a przy jej krawędzi, w strefie listwy przyszybowej U= 3,0 W/m2xK !!! W skrajnych przypadkach potrafi dojść do przemiany skroplonej pary wodnej w lód.

2/ tęgie łby zwane jajogłowymi a oficjalnie naukowacami postanowili ZNIWELOWAĆ ten fakt poprzez wymyślenie ramek dystansowych dla szyb zespolonych z innych materiałów niż aluminium.Najpierw były stalowe z nierdzewki ( takie mocno błyszczące), potem z plastiku (TWG) ale gięły się na elewacjach nasłonecznionych i wreszcie wymyślono SwisSpacer-a czyli kompozyt ze śmieci mający najlepszy współczynnik przenikalności LINIOWEJ wyrażany w W/mxK.

Dzięki temu POPRAWIONO U szyby zespolonej poniżej +5 stopni na zewnątrz przy JEJ KRAWĘDZI doprowadzając do współczynnika deklarowanego w ateście dlaq danej budowy szyby zespolonej. Stosując ramkę SSP mostek cieplny pojawia się dopiero przy -5 stopniach na zewnątrz co świadczy o tym, że działa ona do jakiegoś momentu spadku temperatury na zewnątrz.

3/ w ostatnim czasie pokazała się na rynku w Polsce ukochana przez OKNOSALON ramka z USA. Rzeczywiście ma najlepszy liniowy współczynnik przenikalności cieplnej . Jedynym producentem takich szyb w RP jest konsorcjum 3 producentów okien do którego należy też Eurocolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem w dziedzinie okien tylko inwestorem, który próbuje świadomie wydać niemałe pieniądze na budowę swojego domu.

 

Wydaje mi się, że brak Panom dystansu i szerszego spojrzenia na wydźwięk zamieszczanych wypowiedzi w kontekście całego wątku.

Otóż po przeczytaniu go (dwukrotnie) doszedłem - i pewnie nie tylko ja - do takiego wniosku: ramka superspacer to ściema, nic więcej jak marketingowy bełkot, działa tylko w pewnym zakresie temperatur, wskaźniki są przekłamane itp itd.

Pomimo iż z wykonanych obliczeń wynikło, że tak nie jest - bwojek uw zmniejszone o 0,13; jareko o 0,08 - dalej z zapałem atakujecie Oknosalon, że przecież nie o 0,2, że jest idiotą, marketingowym trolem... i tak w kółko przez 6 stron.

 

Jareko, przeczytałem wypowiedzi Oknosalonu, zastanowiłem się nad nimi.

W mojej ocenie Oknosalon poinformował wszystkich zainteresowanych tematem ciepłych okien, o produkcie, który pozwala na poprawienie parametrów okna. Uważam, że jest to jak najbardziej przydatna informacja.

 

Jako inwestor wolałbym od fachowców dowiedzieć się czegoś więcej nt tego produktu, a nie przedzierać się przez próby udowadniania sobie kto jest mądrzejszy.

 

Ciekaw jestem czy gdybym zacytował poniższy tekst ze strony http://www.cieplaramka.pl/ to też dostałbym po uszach:

"

To m.in. zastosowanie SGG SWISSPACER w dwukomorowej szybie CLIMATOP 0,4 (o rewelacyjnym współczynniku Ug=0,4) firmy GLASPOL, pozwoliło na uzyskanie dla całego okna AMBERTERM fantastycznego współczynnika przenikania U=0,7 [W/m²K] i otrzymanie Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2009.

"

 

Czy skoro nawet Charlie zauważył, że ramka z USA (superspacer) ma najlepszy współczynnik, to czy możemy podsumować, że jest najlepszym produktem w tej kategorii na rynku.

Od siebie dodam, że o jego wyższości świadczy także większa elastyczność, a co za tym idzie lepsze i bardziej szczelne dopasowanie się do szyby, a co za tym idzie mniejszy, lub wręcz znikomy ubytek gazu (większa szczelność). Dla mnie jako inwestora, akurat to ostatnie ma największą wartość, bo po co mam wywalać kupę kasy na ciepłe szyby, skoro po kilku latach - czyli przed planowanym zwrotem inwestycji - będą już się nadawały do wymiany.

Pozdrawiam

Edytowane przez pedronx
"ciepłe okna" na "ciepłe szyby"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, zainspirowany zaciętą dyskusją na tym forum zacząłem sobie liczyć, jakie oszczędności ma klient z okien energooszczędnych. Porównując wypasione okienka o szerokości 86 mm i pakietem trzyszybowym z tanim Ideal 4000 na pakiecie 1,1 dochodzę do wniosku, że na domku inwestycja w okna zwraca się w 3 - 7 lat. I to przy założeniu, ze koszty energii nie będą rosły...

 

Jak długo będzie Ci się zwracała taka inwestycja zależy od tego jak duża będzie różnica w cenie, ile masz metrów kwadratowych powierzchni okiennej oraz w jaki sposób dom ogrzewasz . . Znaczenie ma również to jaki jest udział powierzchni ramy do powierzchni szyby w oknie oraz funkcjonalność okien . Najekonomiczniej wychodzą fixy w ramie . Na stronie MS jest kalkulator energetyczny i korzystając z niego można sobie w przybliżeniu wyliczyć średni okres zwrotu pieniążków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Stosując ramkę SSP mostek cieplny pojawia się dopiero przy -5 stopniach na zewnątrz co świadczy o tym, że działa ona do jakiegoś momentu spadku temperatury na zewnątrz...

 

O matko! Ludzie! Jak można takie bzdury pisać... Charlie na litość Boską...

Ramka, która raz działa a raz nie działa? Czyli co, ma zmienny wsp. przewodzenia ciepła? O rany...

 

Czyli raz mostek cieplny jest a raz go nie ma. Pojawiam się i znikam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raz mostek cieplny jest a raz go nie ma. Pojawiam się i znikam...

 

Nie jestem specem w tej dziedzinie, ale wygląda na to, że jest właśnie tak jak napisałeś. Ilość ciepła jaka ucieka przez przegrody (w tym przypadku przez ciepłą ramkę) jest zależna od różnicy temperatur po obu jej stronach. Im ta różnica jest większa tym więcej ciepła ucieka.

Jeśli po obu stronach przegrody (czyli okna w naszym przypadku) jest taka sama temperatura, to mostek termiczny nie występuje.

To działa tak jak cug w kominie: jest większy im różnica temperatur jest większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko! Ludzie! Jak można takie bzdury pisać... Charlie na litość Boską...

Ramka, która raz działa a raz nie działa? Czyli co, ma zmienny wsp. przewodzenia ciepła? O rany...

 

Czyli raz mostek cieplny jest a raz go nie ma. Pojawiam się i znikam...

...weź się chłopie ogarnij trochę z fizyką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...