Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

?ciana wewn?trzna z ceg?y (bez tynku)


Gość ciekawska

Recommended Posts

Gość jabandushi

jestem zdeklarowanym fanem surowej cegły i mam jej w domu sporo.

Jeśli mogę Ci coś doradzić to wybierz cegłe , która wygląda na ręcznie formowaną /ja miałam holenderską/, która daje efekt starego muru.

Fajnie wygląda jeżeli zestawić ją z jasną ścianą lub tunkiem strukturalnym.

Szczególnie dobrze wygląda, jeśli jest oświetlona światłem bocznym np. kinkietami gipsowymi, które w dodatku możesz pomalować jak chcesz!

Ale pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością /najlepiej wygląda jedna ściana w pomieszczeniu/ bo inaczej zafundujesz sobie zamczysko.

Nie radzę malować pustaków-wygląda to fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ciekawska

Dzieki za informację.

Chciałabym właśnie sobie zrobić taką jedną ścianę w pokoju i chciałabym jeszcze przy tej ścianie postawić kominek i chyba wtedy powinien być obłożony jakimś jasnym tynkiem, bo gdyby go obłożyć jakimś kamieniem - to już chyba byłoby za dużo. Jak myślisz ? Może w swoim domu też masz kominek na takiej ścianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jabandushi

Ja mam tą szczęśliwą sytuację, że kominek mam po przeciwnej stronie tej ściany. Kominek jest też z cegły /ciemnej/ pilastry mam z jasnego piaskowca a blat pod kominkiem jest z kremowo/żółtego marmuru. Nie radzę robić żadnego jasnego tynku przy samym kominku, bo nie nadążysz ze sprzątaniem, natomiast fajnie będzie wyglądać jasny przecierany tynk strukturalny na czopuchu.

Łączenie kamienia z cegłą to już wyższa szkoła jazdy, może Cię zgubić chociażby kolor spoin, które trzeba dobrać.

Nie wiem skąd jesteś, ja jestem z bliskich okolic Poznania i cegłę, którą mam w domu/ kilka odcieni/ kupowałam w Baranowie pod Poznaniem w firmie Budmar /tel 61 814-26-10/ jeżeli dobrze pamiętam oni są przedstawicielem na Polskę producenta tych cegieł.

Jeżeli zostawisz gdzieś swoje namiary a mi uda się skombinować cyfrówkę, to prześlę Ci zdjęcia kominka i ścian z cegły.

-pozdrawiam-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może znacie jakieś adresy stron internetowych gdzie można przejrzeć jakieś zdjęcia na których taka ceglana ściana jest widoczna w pomieszczeniach?

Ja również chciałem taką mieć, ale oboje z małżonką zastanawiamy się nad dodatkami wykończeniowymi, które dobrze współgrałyby z całością.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprost przeciwnie! cegła w kuchni daje wrażenie przytulności, oczywiście jeżeli to nie będzie cegła sprzedawana w marketach , która trzyma parametry do dziesiątej części milimetra. Jeżeli stwiardzisz, że Ci się nie podoba to zawsze możesz ją przemalować i przetrzeć wymieszanymi barwnikami z wodą, które wydobędą wszelkie nierówności. Ja zrobiłam tak w pokoju, do którego mąż/samowolnie/ wybrał cegłę znacznie ciemniejszą, niż miała być pierwotnie.

p.s oczywiście bezkonkurencyjna jest stara cegła pochodząca z rozbiórki ale taką malować to grzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Jabandushi, jesli mozesz to bardzo prosze przeslij mi swoje zdjecia tej sciany ceglanej i kominka.

Ja kupilam plytki z piaskowca z drobinkami piasku, cieniowame czerwono czarne w castoramie. I planuje je polozyc na sciane z kominkiem i wlasnie nie wiem z czego ten kominek powinien byc. Myslalam o Dovre tynkowanym bielonym ale bedzie sie brudzic. Piaskowiec bylby super ale tez tak jak Ciekawska boje sie "zamkowego" przeladowania. No i problem ktory sie pojawil ostatnio to z czego parkiet. jaki kolor w ogole. Zachwycilam sie debem lekko wpadajacym w żółć, miod, ale chyba z czerwienia cegiel nie bardzo bedzie. Dodam ze mam okna plastkowe w kolorze mahon (ciemne bordo).

 

Anula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze powiecie mi czy taka cegle recznie formowana (ktora sie troche przeciez kruszy) da sie czyms zaimpregnowac?

 

Ale tak zeby nie stracila tego naturalnego uroku.

 

Jestesmy w trakcie robienia murkow miedzy szafkami w kuchni. Chcielibysmy zeby sie nie kruszyly za bardzo i zeby nie przyjmowaly tluszczu - bo w kuchni to roznie bywa. Cegielki sa mocno chropowate nierowne - i dlatego sie nam tak podobaly :lol:

 

Ma ktos pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - wątek cegiełkowy - to piszę :)

Mamy ściankę z cegły w pokoju - nam się podoba ale nie musi - pasuje do domu na wsi :)

http://www.naszdom.erb.pl/dziennik.htm?page=121&beg=25

Kawałek widać - a tutaj jest jeszcze nie "zagospodarowana" http://www.naszdom.erb.pl/dziennik.htm?page=107&beg=21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mak
Witam - wątek cegiełkowy - to piszę :)

Mamy ściankę z cegły w pokoju - nam się podoba ale nie musi - pasuje do domu na wsi :)

http://www.naszdom.erb.pl/dziennik.htm?page=121&beg=25

Kawałek widać - a tutaj jest jeszcze nie "zagospodarowana" http://www.naszdom.erb.pl/dziennik.htm?page=107&beg=21

 

 

Sorry, ale Ty chyba nie widziałas ściany z cegieł. Ja mam w mieszkaniu ścianę z cegieł z rozbiórki (przedwojenne) i o to chodzi w tym wątku. Nierówne powierzchnie i nierówna fuga cementowa.

Twoje są zbyt grzeczne i marketowe i wogóle bez sensu nazywać to cegłą, raczej klinkierem ozdobnym. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ma takie cegły jakie lubi a o gutach się nie duskutuje.

krytyka natomiast ma sens gdy jest konstruktywna a ta powyżej zdecydowanie taka nie była, najwyżej sprawiła komuś przykrość.

 

oorbusiowa żono :D , z takiej nierównej i chropowarej cegły chcemy zrobić kominek, pan polecał nam jakieś impregnaty, ale dokładnie nie wiem jakie. Wiem tylko, że istnieją :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...