Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja WC w pionie odpowietrzenia kanalizacji


Recommended Posts

Jeśli nie będzie ci przeszkadza smród kanalizacji w łazience, to czemu nie?

 

Chociaż... napisz dokładniej, co to jest ten pion odpowietrzenia kanalizacji, bo brzmi to dziwnie. Chodzi o pion kanalizacyjny, normalną rurę od kanalizy, która kończy się na dachu odpowietrzeniem? Czy kanał wentylacyjny, w który jest wstawiony pion od kanalizy?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kanał wentylacyjny z rura kanalizacyjną wyprowadzoną ponad dach

 

Precyzyjniej:

1. Kanał wentylacyjny wykonany z rury kanalizacyjnej?

2. Kanał wentylacyjny wyprowadzony do tej samej rury co kanalizacja?

3. Dwa osobne kanały wentylacyjny i kanalizacyjny wyprowadzone ponad dach?

4. Inne: Jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam, miałem tak przez pewien czas (kilka m-cy) ze względu na etap budowy, i tak: nie cały czas, sporadycznie, zależnie chyba od pogody ale za to bardzo uciążliwie cofka smrodem, o do tego zima skraplanie odpowietrzania kanalizacji powoduje namakanie kanału wentylacyjnego i ściekanie tego (gdzie i jak zależy od materiału i usytuowania kanału)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę źle sformułowane bo nie wiadomo o co chodzi. Ale jeżeli pomoże to:

na etapie budowy komina systemowego z pustaków kominowych z dodatkowym kanałem wentylacyjnym, puściłem tym kanałem rurę PCV jako napowietrzenie kanalizacji. Rura wystaje ponad betonową czapę komina i jest zakończona wywieką. Jako że kanał jest o przekroju prostokątnym i dość duży (12x24cm) to jest on wykorzystywany jako wentylacyjny w kotłowni. Otwory wywiewne są po obu stronach komina powyżej połaci dachu. Smród nie ma szans być zaciągany do tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...