Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ty się kobieto oszczędzaj! Moja mama też z tych co wszystko potrafią same i trzeba pokazać chłopu, że da radę bez niego... Życie i praca na wsi, lata pracy na kuchni i w pralni, dwie działki i jedno pole. A teraz problemy z kręgosłupem, z biodrami, nadgarstkami, że wózek inwalidzki jej grozi :bash: Także dbaj o siebie :)

 

Zosik dzięki za troskę , oszczędzam się ile się tylko da w moim przypadku . Chyba nie myślisz ,że ja ten piasek cały przewiozłam ... ho ho to ja musiałbym do tej pory leżeć na łóżku i mieć pod ręką jakiegoś rehabilitanta ;) . Piasku do przewiezienia zostało ok. 10ton , więc luzik kilka dni i po kłopocie , tylko sęk w tym ,że ja mam takiego męża który położyłby mnie na kanapie i kazał ciągle odpoczywać . Więc kategorycznie dostałam zakaz ... ale nie dam się:p

I wiesz ja nie z tych co próbują coś pokazać nawet mężowi, On wie do czego jest zdolna jego żona a bez niego nie chcę żyć :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przepisik:wiggle: Zrobię na pewno, bo takich jeszcze nie tworzyłam;)

 

A proszę bardzo , co będziemy się oszczędzać kulinarnie . Dzis na tapecie murzynek , bo moje dzieci go uwielbiają , a że mam gorszy nastrój to sobie podjadam .

Agawi tu masz namiar na mistrzynię słodyczy , już parę razy z tych przepisów korzystałam ... zobacz paluchy wiedźmy wyglądają okrutnie ale jak smakują .

http://mojewypieki.blox.pl/html/1310721,262146,169,170.html?16,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andżeliko coś Ty uczyniła rudzielcowi??? ...faktycznie niektóre są odludkami ale co poradzić.

Wnęki to ja nigdy do samej góry nie poukładam , bo z drabinki musiałabym korzystać , no chyba ,że dorobię się fajnego schodka drewnianego :)

Najlepsza jest moja mama: córeczko ale ty tam półeczki sobie zrobisz ?:o:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubel niesamowicie klimatycznie u Ciebie....Ach jak mi się podoba.Mój domek planuję w troche bardziej nowoczesnym stylu ale ocieplę go dodatkami, cegłą, wikliną , drewnem.... Dlatego tez zachorowałam na krzesła podobne do tych które masz w jadalni. one nie są przypadkiem z jysk? Byłam w tym sklepie w sobote i sprawdzałam jak sie na nich siedzi. Jak dla mnie bez zarzutu tylko martwi mnie siedzisko a w zasadzie jego trwałość...a jak u Was się te krzesełka użytkują.? Chyba, ze macie z jakiejś innej firmy....

 

Agi pisz tak jeszcze to mnie podnosi na duchu i witam u nas serdecznie.

Tak krzesełka są z Jyska , jestem z nich zadowolona, jednak jak to pisałam już komuś na priv nie są to krzesełka na wieki. Pewnie za jakiś czas mąż będzie musiał je wzmocnić od spodu. Są wygodne a siedzisko dość wytrzymałe , tylko trochę się bujają na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysiaczku tylko na prosto płytą, cegła już wymurowana jak widziałaś . W moim zamyśle ma być prosty i nawiązywać lekko do elementów ceglanych w domu , w tym pokoju mam takie progi przy tych długich oknach.

A tak w ogóle to miałam problem z tym kominkiem , nie miałam koncepcji jak go wykończyć . Wiedziałam tylko ,że ma być taka długa wnęka .

W tym naszym drugim planuję też wnękę na drewno ale już tak jak ma Juszczakówka , przód prosty z dodatkiem czarnych kafli . Strasznie podobają mi się stare ugryzione zębem czasu belki drewniane , może w tym drugim tak zrobimy. I przez ten dodatkowy komin wszystko będzie większe ... niech to szlak :o

 

Fajnie ,że Ci się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu słodko a paluchy łał .Ja włąśnie piekę babkę .Taką szybką 4 jaja całe ubijam z pół szklanki cukru ,4 budynie śmietankowe,2 łyżki mąki i 2 łyżeczki proszku przesiać przez sito dodać do utartych jaj wymieszać dodać pół szklanki oleku ,ja daję pół roztopionej ,wystudzonej palmy dodaje do masy wylewam na blaszkę taką do babki i dopiekarnika. Smacznego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie dobre są :popcorn: , szczególnie pazurki:lol2: Muszę spróbować takiej babki , jeszcze nie robiłam, dzięki Renatamama3:D

 

Chyba każdy zna tablice korkowe , takie przeważnie są w pokojach dziecięcych i u nas zawsze takowe były... były bo nadal leżą na strychu. I będą tam leżeć bo mi się już nie podobają:p a jeszcze gorzej nie podoba mi się to sobie powiesiła między półkami moja córa:o jakiś koszmarny worek a na nim plan lekcji . No cóż dziecko twórcze , ale obiecałam jej coś w zamian i teraz tworzę właśnie taką ramkę . Kto chętny to niech poczeka do wieczorka , może komuś się spodoba ... jak wyjdzie:jawdrop:

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja cię od razu oszukujesz , ja to nawet miałam specjalną pomocnicę : Jaga intensywnie zabierała mi sznureczki. Tak pracowałyśmy

DSC_0015.JPG

 

DSC_0017.JPG

 

Maniu jak znajdę czas to wpadam ;D , powiadasz super to wspaniale , mi też się spodobała chyba zrobię sobie podobną. Jak zdjęłam ją z tej komody to jakoś pusto tam się zrobiło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,super ta ramka...:yes: "Owinęłaś"ją gumką?Powiedz mi Kubelko,te Twoje kule z mchu jakoś zraszasz,czy podlewasz żeby nie uschły?I czy one są tylko z mchu,czy cuś jest w środku?;)

Czejenko to nie jest gumka to tasiemka taka cieniutka , a dokładnie sznureczek od taśmy od firany, kiedyś mi trochę zostało ;) Mój mech jest przyklejony do papierowej kuli i niczym go nie podlewam . Jak padnie to pomaluję je , posypię np. brokatem i dekoracja świąteczna gotowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubelku to jeszcze jakiś drugi kominek u Ciebie ma być? Jednak coś musiałam przeoczyć nadrabiając ten wątek :cry: ;)

 

Świetną tą ramkę córci zrobiłaś :yes: A Jaga ma śliczne imię :D

 

Ale tu słodko a paluchy łał .Ja włąśnie piekę babkę .Taką szybką 4 jaja całe ubijam z pół szklanki cukru ,4 budynie śmietankowe,2 łyżki mąki i 2 łyżeczki proszku przesiać przez sito dodać do utartych jaj wymieszać dodać pół szklanki oleku ,ja daję pół roztopionej ,wystudzonej palmy dodaje do masy wylewam na blaszkę taką do babki i dopiekarnika. Smacznego

 

Renata na pewno tylko 2 łyżki mąki do tej babki mają być? To pewnie przez te budynie co? Fajny i faktycznie szybki przepis :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...