Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeju a ja nie lubię oglądać filmów , które najpierw przeczytam . Później zawsze mam wrażenie ,że film był beznadziejny.

 

Kubelko to nie wrażenie, tak po prostu jest :D:D:D jak czytałam sagę o Wiedźminie to po zobaczeniu serialu chciało mi się wyć - ze śmiechu oczywiście :D.

 

A piernika to ja zabieram i nikomu nie oddam http://emoty.blox.pl/resource/smiley_img.gif

Edytowane przez yokasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yokasia kapitalna emotka ta ostatnia http://emoty.blox.pl/resource/th_girl_haha.gif

 

Mam nadzieję, że choć kawałeczek ciasta dla mnie jednak został - człowiek chodzi na wcześnie rano (a w sumie jakby w nocy :D) do pracy i zawsze co najlepsze przegapi http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_impossible.gif

 

 

Też żałuję bardzo, że tak wszystkie rozsiane po Polsce (a nieraz i świecie) jesteśmy. Czy forum nie organizuje czasem jakichś zlotów? :D

 

A w sprawie kina to ja byłam wczoraj na Listach do M. i bardzo mi się podobało i uważam, że naprawdę dobry film zrobili i taki pozytywny i wcale nie taki oklepany. Super gra aktorska, a już zwłaszcza dzieciaczki się popisały :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zosik bardzo chętnie, a w Twoich stronach bywam bywam i nawet promem kilka razy przepłynęłam ( mowa o Milsku ;) uwielbiany takie wyprawy:yes: )....

Tak teraz myślę to gdzie się spotykamy co by było sprawiedliwie ????? :lol2:

Mamy jeszcze 2 dni do zastanowienia :D premiera 18.XI

 

Nasz promik troszkę w dół rzeki, ale taki sam więc i pływa się tak samo :) A co Cię nosi w te moje rejony? :) A sprawiedliwie to pewnie koło Poznania :D lub ciut na północ jeszcze to i Monah by się załapała na wojaże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też żałuję bardzo, że tak wszystkie rozsiane po Polsce (a nieraz i świecie) jesteśmy. Czy forum nie organizuje czasem jakichś zlotów? :D

 

A w sprawie kina to ja byłam wczoraj na Listach do M. i bardzo mi się podobało i uważam, że naprawdę dobry film zrobili i taki pozytywny i wcale nie taki oklepany. Super gra aktorska, a już zwłaszcza dzieciaczki się popisały :yes:

 

Jest duże prawdopodobieństwo ;) ,że na wakacjach się zobaczymy ( jak oczywiśie czasowo się zgramy ;) :lol2: ). U nas jeszcze nie grają Listów do M....powiadasz, że dobry film :D....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz promik troszkę w dół rzeki, ale taki sam więc i pływa się tak samo :) A co Cię nosi w te moje rejony? :) A sprawiedliwie to pewnie koło Poznania :D lub ciut na północ jeszcze to i Monah by się załapała na wojaże :D

 

Mam psiapsiółkę w Dąbrowej ( na około lasy i dużo grzybów...wioska urocza, mało tubylców 38 domów.....pięknie....."kulezanka" kupiła dom i tam się przeniosła ;)...a ja dzięki temu mam gdzie jeździć :D i podziwiać piękno POLSKI ;)

 

W Poznaniu....hmmm ja do Poznania pociągiem jadę całą noc :cry: !!! to chyba trochę niesprawiedliwe :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duże prawdopodobieństwo ;) ,że na wakacjach się zobaczymy ( jak oczywiśie czasowo się zgramy ;) :lol2: ). U nas jeszcze nie grają Listów do M....powiadasz, że dobry film :D....

 

Ano racja kompletnie zapomniałam :lol2:

 

Jak to u Was nie grają jak premiera była 10.11? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was dziewczyny, ale ja mogę zapomnieć o wypadzie w ten weekend na Sagę. No chyba, że mam ochotę siedzieć w 1 rzędzie :D Oblężenie takie, że szok! Nawet przedpremiera z czwartku na piątek minutę po północy... sala pełna :D Pozostaje czekać na spokojniejszy czas :) Nic to, idę na Listy do M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież byś czuwałą nad grzecznymi dziewczynami :lol2:

 

A teraz obiecany przepis na piernik....

kubelko koniecznie zrób jest pyszny ;) :yes:

 

PIERNIK ŚWIĄTECZNY

Jest to ciasto leżakujące, więc jeśli chcecie je jeść w święta, to już najwyższy czas je zrobić!

SKŁADNIKI:

1/2 kg miodu

2 szklanki cukru

25 dkg masła ------- całość podgrzewamy stopniowo prawie do wrzenia, a następnie studzimy

Do ostudzowne masy dodajemy:

1 kg mąki

3 jajka

3 płaskie łyżeczki sody oczyszczonej - rozpuszczonej w 1/2 szklanki mleka

1/2 łyżeczki soli

2-3 torebki przyprawy do pierników

CIASTO wyrabiamy, przekładamy do kamionki, miski, przykrywamy lnianą ściereczką i odstawiamy na 5-6 tygodni w chłodne miejsce.

Pieczemy na 3-4 dni przed świętami. Ciasto dzielimy na 3 części, rozwałkujemy i pieczemy na posmarowanej tłuszczem blasze w temp 160-180 st. przez ok 15-20 min. Ostudzone placki przekładamy np: podgrzanymi powidłami śliwkowymi, masą z bakaliami ( do wyboru i smaku ). Całość nakrywamy arkuszem papieru, obciążamy równomiernie i odsawiamy do świąt czyli na 3-4 dni aby skruszał.

SMACZNEGO

Edytowane przez Juszczakówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zosik i kto to mówi : hym Kobieta , która teraz nic nie może , ale to dobrze jak ktoś towarzystwie ma jasność umysłu ;)

 

Andżeliko przepis muszę wypróbować , zachęciłaś mnie i tak sobie pomyślałam , że może na surowo nie zjedzą co? :D

 

Kardaminko wiesz to taka luźna rozmowa babek spragnionych wrażeń i myślę , że kiedyś zrealizują swoje plany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...