Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

WOW! WOW! WOW! Witaj Kubel30, że też dopiero teraz dotarłam do Twojego wątku! Czapki z głów dla Was za to, czego dokonaliście! Jesteś moim NUMEREM JEDEN tego forum :) Wnętrza absolutnie p-o-w-a-l-a-j-ą-c-e...a ta cegła jest piękna... Możesz być chlubą płci pieknej! Pozdrawiam serdecznie, monia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW! WOW! WOW! Witaj Kubel30, że też dopiero teraz dotarłam do Twojego wątku! Czapki z głów dla Was za to, czego dokonaliście! Jesteś moim NUMEREM JEDEN tego forum :) Wnętrza absolutnie p-o-w-a-l-a-j-ą-c-e...a ta cegła jest piękna... Możesz być chlubą płci pieknej! Pozdrawiam serdecznie, monia

 

To ja dziękuję za takie pochwały , bardzo mi miło :D ... zachęcam do czytania i oglądania , pisania ... hym tylko ,że teraz nic się nie dzieje ,pocieszam się ,że nie tylko ja tak mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubełko, powiedz KOchana, poradziliście sobie z tym kominkiem? jak macie rozwiązane dopowietrzenie do kominków? my mordujemy się z hydrauliką i musimy jeszcze doprowadzić rurę dopowietrzającą do kominka, tylko włąśnie nie wiemy czy w podłodze ją puścić czy jest jakieś inne rozwiązanie..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież byś czuwałą nad grzecznymi dziewczynami :lol2:

 

A teraz obiecany przepis na piernik....

kubelko koniecznie zrób jest pyszny ;) :yes:

 

PIERNIK ŚWIĄTECZNY

Jest to ciasto leżakujące, więc jeśli chcecie je jeść w święta, to już najwyższy czas je zrobić!

SKŁADNIKI:

1/2 kg miodu

2 szklanki cukru

25 dkg masła ------- całość podgrzewamy stopniowo prawie do wrzenia, a następnie studzimy

Do ostudzowne masy dodajemy:

1 kg mąki

3 jajka

3 płaskie łyżeczki sody oczyszczonej - rozpuszczonej w 1/2 szklanki mleka

1/2 łyżeczki soli

2-3 torebki przyprawy do pierników

CIASTO wyrabiamy, przekładamy do kamionki, miski, przykrywamy lnianą ściereczką i odstawiamy na 5-6 tygodni w chłodne miejsce.

Pieczemy na 3-4 dni przed świętami. Ciasto dzielimy na 3 części, rozwałkujemy i pieczemy na posmarowanej tłuszczem blasze w temp 160-180 st. przez ok 15-20 min. Ostudzone placki przekładamy np: podgrzanymi powidłami śliwkowymi, masą z bakaliami ( do wyboru i smaku ). Całość nakrywamy arkuszem papieru, obciążamy równomiernie i odsawiamy do świąt czyli na 3-4 dni aby skruszał.

SMACZNEGO

 

Witam,

czy to zimne miejsce na piernik to może być po prostu lodówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubełko, powiedz KOchana, poradziliście sobie z tym kominkiem? jak macie rozwiązane dopowietrzenie do kominków? my mordujemy się z hydrauliką i musimy jeszcze doprowadzić rurę dopowietrzającą do kominka, tylko włąśnie nie wiemy czy w podłodze ją puścić czy jest jakieś inne rozwiązanie..?

 

Jak wiesz nasze kominki są jeszcze nieobudowane więc i rury na wierzchu są i mogę swobodnie je poobserwować . Po zaklejeniu tych naszych wyczystek w piwnicy problem zniknął , nie ma dymu i mam taki cug w tym kominku ( u dzieci) ,że zastanawiam się co jest z nim nie tak. Może dlatego ,że jeszcze nie ma obudowy? a może taki wkład jest do doopy, sama nie wiem . Grzeją rewelacyjnie , tym bardziej ,że pełnią obecnie funkcję kozy ( cały oddaje ciepło) . Ten drugi jest inny i chociaż też nieobudowany takiego spalania nie ma :eek: .

Jak na razie nie mamy nic w podłodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie może, czy wszystkie kominki mają taką samą średnicę otworów? Nie mam pojęcia, jaką mam kupić rurę. Nie dostają się wam przez ten kanał owady i inne małe stworzonka?

 

Ja nie wiem ... nasze dwa kominki mają takie same rury , za to koza większą .

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kapsl

- może tutaj znajdziesz odpowiedź na nurtujący Cię problem

 

http://muratordom.pl/instalacje/kominki-i-piece-wolno-stojace/doprowadzenie-powietrza-do-kominka-krok-po-kroku,35_905.html

Kubelkę Dzielną przy okazji serdecznie pozdrawiam:yes:

 

Ja też poczytam i również pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tak może być to i ja się pokuszę:D

 

skuś się skuś...zobaczysz jaki ma niesamowity smak....mniam, mniam, mniam

 

kubelko dotarły, dotarły i czekały przed domkiem:wave:...brak mi słów...jak ja mam Wam podziękować....:lol2::lol2:...zrobiliście mi niesamowity prezent :hug: i nie byle jaki prezent :no: toż to przecież ANTYK 100 letni !!!!!

nadal jestem pod wielkim wrażeniem...co chwilę biegam do garażu sprawdzić czy to nie sen....dziękuję, dziękuję, dziękuję

Szkoda, że na polu jest tak zimno :cry:..i do wiosny tak daleko.....

Dziękuję, dziękuję z całego serca !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...