Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kubelku tak tak zastanawiam sie nad nogami singera;-) a moja mama ma i nie chce mi dac buuuuuu;-(((

 

a poduszka mistrzostwo!!! sama wymysliłas jak ja uszyc???

 

Szkoda buu...może kiedyś Ci odda.

Ja wzrokowiec jestem i jak coś zobaczę to zaczynam kombinować , czasem potrzeba dwóch podejść. Sama:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku pamięci wklejam stół , o takim marzę bo ten mój chociaż stary i niezniszczony chciałbym wysłać w kosmos ... tzn na górę ;) . Są tu babki które mają tego typu stoły i zastanawiam się jak sprawuje się blat , bo z tego co wiem są one przeważnie sosnowe . My zrobilibyśmy go sami , na górę dałabym moje stare dechy , nogi trzeba by kupić bo grubych belek to już nie mam . Na pewno potrzebne są super mocowania , jakieś kątowniki do stołu , bo to już musi być stabilne . A i od razu należałoby zrobić większy bo rozkładany to wyższa szkoła jazdy .

Czemu zastanawiam się nad blatem i pytam o te z sosny , bo moje dechy choć nie sosna to też miękkie , tu potrzeba twardego lakieru , olej nie nadaje się :(

 

drewniany%252520bia%2525C5%252582y%252520st%2525C3%2525B3%2525C5%252582.jpg

 

nie zgadzam się ;)

my produkujemy takie stoły, czesto sprzedajemy je z blatami sosnowymi i ostatnia rzecza jaka bym zrobila to lakierowanie sosny

fakt sosna czy świerk to miękkie drewno i wgnioty pewnie powstana ale jezeli zastosujesz lakier to tylko te wgnioty uwidocznisz.....lakier nie zadziala jak utwardzacz....stanowczo odradzam Ci takiego posuniecia......jezeli dasz olej lub wosk to po pierwsze wgnioty nie bede az tak widoczne a jezeli powstana i będą Cię denerwowac to zeszlifujesz blat i dasz nowa warstwe oleju....to duzo lepsze rozwiazanie .....ja lakierowanego blatu nie sprzedaje a jak ktos się upiera to jest poinformowany co go czeka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam się ;)

my produkujemy takie stoły, czesto sprzedajemy je z blatami sosnowymi i ostatnia rzecza jaka bym zrobila to lakierowanie sosny

fakt sosna czy świerk to miękkie drewno i wgnioty pewnie powstana ale jezeli zastosujesz lakier to tylko te wgnioty uwidocznisz.....lakier nie zadziala jak utwardzacz....stanowczo odradzam Ci takiego posuniecia......jezeli dasz olej lub wosk to po pierwsze wgnioty nie bede az tak widoczne a jezeli powstana i będą Cię denerwowac to zeszlifujesz blat i dasz nowa warstwe oleju....to duzo lepsze rozwiazanie .....ja lakierowanego blatu nie sprzedaje a jak ktos się upiera to jest poinformowany co go czeka ;)

 

Fachowca trza posłuchać , można wyjść na ludzi ... dzięki Betib . A wiesz masz nicka bliskiemu memu sercu , tak zwracam się do siostry:D.

Na idealnie gładkiej powierzchni dech najmniejszą rysę widać, mnie ratuje to ,że lubię takie stare dechy . Ok to niech no tylko wyjdzie słonko i zabierze ten śnieg w cholerę , bałwanka już mamy to możemy pożegnać zimę . Roboty mam dużo a tu zimno .

I tak teraz mam dobrze bo mam wybór jak jest zimno to z drutami mogę w fotelu posiedzieć ...rok temu biegałam z młotkiem w mrozy :rolleyes: . A wiecie ,że ten trudny jak dla mnie okres fizyczny wspominam najfajniej z mężem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubelku ale faworki!!!! mniam mniam :) i te ciacho!!!!! buuuu a ja na diecie :(

 

poduchy śliczne! masz talent koleżanko :)

 

No szkoda ,że na diecie :( ale mi w bioderka ciut może iść ... tfu tfu nie może :) . Ale mam luz na tym urlopie ,tu na wsi jest tak jakby świat nie istniał i tylko potrzeba posiadania chleba wyrywa mnie z domu:D .Mogę się lenić do woli ... piknie jest .

Wpadłam na super łatwe serducha z włóczki , potrzebny będzie cienki drucik i włóczka , jak zrobię to cyknę fotkę , może komuś się spodoba pomysł;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hellou Kobitki:)

Kubełko, no może zacznę od poduszek - fantastyczne, ja kilka lat temu robiłam podobne, tyle że zielone z zasłon na wyprzedaży z ikei, sprawowały się cudnie, do czasu aż mi ich psinka nie pogryzła ;p

fotele wiklinowe (czy rattanowe?) bombowe, sama mam taki wiklinowy, już wiekowy dziadek, ale czeka cierpliwie aż go odnowię, może się doczeka ;)

stół - achy i ochy, słów zaczyna mi brakować, bo sama o takim marzyłam, ale kurna nijak mi się żaden nie zmieści, mam palety, nawet niektóre są fajne i nawet zrobiliśmy prowizoryczny stół na czas budowy, ale ostatecznie doszłam do wniosku, że chyba zrobię na tych paletach iście ogromniaste łóżko w sypialni (zawsze marzyłam o takim wielkim i niskim)..

nogi od singera mam aż dwie, ale ciągle nie mam na nie pomysłu, myślałam, żeby zrobić na nich blat pod umywalkę do łazienki, ale nadal nie mam wizji żadnej z łazienek i nie wiem, czy to będzie wszystko pasowało...

ech, a najgorsze, że się nic nie dzieje, i na dodatek gdzieś mi wcięło kredens po prababci (doprawdy nie rozumiem, jak taki moloch mógł zaginąć, chyba ktoś mi go podwędził :( ) a teraz z serii sto pytań do..

czy któraś z Was ma wodne ogrzewanie podłogowe? jeśli tak, to powiedzcie mi Kochane, jak Wam się sprawuje podłoga? macie płytki czy drewno? bo ciągle nie wiem, czy do przedpokoju położyć panele tak jak do salonu (w przedpokoju jest podłogówka a w salonie nie, ale to jest jedna przestrzeń przedzielona tylko kominkiem) czy położyć płytki tak jak w wiatrołapie i kuchni...

a i jeszcze jedno pytanie, czy któraś ma może zrobiony odpływ liniowy zamiast brodzika w łazience? jaka tak to proszę, prześlijcie mi zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hellou Kobitki:)

a teraz z serii sto pytań do..

czy któraś z Was ma wodne ogrzewanie podłogowe? jeśli tak, to powiedzcie mi Kochane, jak Wam się sprawuje podłoga? macie płytki czy drewno? bo ciągle nie wiem, czy do przedpokoju położyć panele tak jak do salonu (w przedpokoju jest podłogówka a w salonie nie, ale to jest jedna przestrzeń przedzielona tylko kominkiem) czy położyć płytki tak jak w wiatrołapie i kuchni...

a i jeszcze jedno pytanie, czy któraś ma może zrobiony odpływ liniowy zamiast brodzika w łazience? jaka tak to proszę, prześlijcie mi zdjęcia :)

 

Kochana dzięki za pochwały, a jeżeli chodzi o podłogówkę to ja taką mam :) . Wszystko mąż ze sobą pospinał, nie wiem jak ale chodzi jak ta lala ... czyli podłogówka i piec na eko ( może być pellet) ,plus zbiornik na wodę.

Oj gdyby tylko portfel był grubszy to wierz mi miałabym ją wszędzie . Tam gdzie ją mamy są kafle , ciepełko błogo rozchodzi się na całej powierzchni:rolleyes::rolleyes: . W łazience mamy tylko ją i jest cieplutko , a może i najcieplej .

Moje panele nadają się również pod podłogówkę , ale nie powiem jak to się do tego ma. Odpowiem Ci jak zrobimy małej pokoik ,tam też jest takie ogrzewanie i tam właśnie będą białe panele . Muszę tylko dokupić specjalny podkład.

 

Odpływu liniowego nie mamy , mam zamontowany okrągły ale też pod kafelki i wiem ,że są ok. , mieliśmy w starym mieszkaniu brodzik z mozaiki . Mogę wkleić go , ale nie o taki pytałaś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też je widzę:lol2:

 

:yes::yes: , na moje ma chrapkę Nela . Wczoraj patrzę poduszka okrągła znikła z pokoju :jawdrop: więc ja w te pędy do dzieci i co ja widzę ...leży już na jej łóżeczku :bash: . Muszę dorwać jakiś milutki, najlepiej aksamitny, fioletowy lub biały materiał , kupić wypełnienie i uszyć małej podusie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę : fiolet to wizja mego dziecia starszego , młodsze to chciałoby czarny pokój:o:o:o .

Andżeliko muszę w końcu kupić farbę do napisów i do mebli przy okazji.

 

Ku pamięci: bo taki blat mi najlepiej podchodzi , chodzi o te szczeliny . Moje drewno na wyspie doschło i teraz mam tak pod szybką :D

020.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=kapsl a teraz z serii sto pytań do..

czy któraś z Was ma wodne ogrzewanie podłogowe? jeśli tak, to powiedzcie mi Kochane, jak Wam się sprawuje podłoga? macie płytki czy drewno? bo ciągle nie wiem, czy do przedpokoju położyć panele tak jak do salonu (w przedpokoju jest podłogówka a w salonie nie, ale to jest jedna przestrzeń przedzielona tylko kominkiem) czy położyć płytki tak jak w wiatrołapie i kuchni...

a i jeszcze jedno pytanie, czy któraś ma może zrobiony odpływ liniowy zamiast brodzika w łazience? jaka tak to proszę, prześlijcie mi zdjęcia :)[/quote]

Witam, co prawda nie jestem kobitką, ale może posłuchasz innej płci. Panele mogą być też na podłogówce, ale jeżeli masz już jakieś płytki, to pod panelami powinien być osobny obieg, bo temperatura odczuwalna, to tak mniej więcej jest 5 stopni różnicy. Jak płytki są przyjemnie ciepłe to panele chłodne. Jak panele ciepłe to płytki parzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...