Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

Witam, co prawda nie jestem kobitką, ale może posłuchasz innej płci. Panele mogą być też na podłogówce, ale jeżeli masz już jakieś płytki, to pod panelami powinien być osobny obieg, bo temperatura odczuwalna, to tak mniej więcej jest 5 stopni różnicy. Jak płytki są przyjemnie ciepłe to panele chłodne. Jak panele ciepłe to płytki parzą.

 

Ło matko tzn ,że jak położę panele nawet do podłogówki to będą zimne :confused: U mnie kafle są cieplutkie , mamy osobny obieg , pompę bo przy piecu na eko nie może być wszystko razem podłączone , mam na myśli grzejniki i podłogówka pod jedno . Ale o czymś takim nie słyszałam , już rwę włosy :eek: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ok później ... a po faworkach to nawet zapachu nie ma :popcorn: , dziś chcę zrobić pączki serowe , których jeszcze nigdy nie robiłam :( . Jak macie dobry przepis to ja chętna jestem na niego :).

Kubełko tutaj masz kilka przepisów na pączki ze sprawdzonego bloga;)

http://mojewypieki.blox.pl/2010/01/Paczki-luksusowe.html

http://mojewypieki.blox.pl/2009/02/Pieczone-paczki.html

http://mojewypieki.blox.pl/2007/03/Paczki-hiszpanskie.html

 

Ło matko tzn ,że jak położę panele nawet do podłogówki to będą zimne :confused: U mnie kafle są cieplutkie , mamy osobny obieg , pompę bo przy piecu na eko nie może być wszystko razem podłączone , mam na myśli grzejniki i podłogówka pod jedno . Ale o czymś takim nie słyszałam , już rwę włosy :eek: .

 

Jak to panele na podłogówce będą zimne?:confused: my tak mamy i wszystko jest ciepłe, tzn nasza podłogówka ma 20C, a nie tak jak z grzejników 70C. Jak masz temperaturę grzejnikową, to trzeba kupić rozdzielać. Panele muszą być cienkie ok 8-9mm i przeznaczone na podłogówkę:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u nas po to jest rozdzielacz , każde pomieszczenie może mieć inną temperaturę , pewnie to miał na myśli Wimech;) , a nasze panele z tego co pamiętam mają właśnie 8 lub 9 mm.

 

Dzięki za przepisy . Że też zachciało mi się tych pączków , oczywiście zrobiłam ale po pierwszej partii stwierdziłam ,że resztę ciasta przerabiam na fawory . Z pączusiami trzeba uważać bo mogą w środku się nie usmażyć ,a faworki zawsze rosną i mniam :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nadrabiam.

 

Okrągła podusia cudna, te fałdki no boska!! Te z troczkami też prześliczne! Najważniejsze to nie bać się maszyny i chęć do pracy, a efekty murowane!

Stół no marzenie! U nas belek na nogi dostatek, więc będzie cały "drewniany", choć białe nogi też przecudne - zawsze można przemalować :) i mnie też bardziej urządza taki koślawy, ze szparami niż równiutki.

Zimy u nas jak nie było tak nie ma. Zero śniegu, nic!! Przez 2 dni coś tam ledwo ledwo, że dzieci śnieg ze sobą w reklamówkach nosiły :/ i od tamtego czasu nic! Cholera z taką zimą... U Was za dużo, tu ani milimetra :(

A ten basen, ho ho :D cudeńko i sauna obok :D:D:D i mogłabym nie wychodzić zimą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u nas po to jest rozdzielacz , każde pomieszczenie może mieć inną temperaturę , pewnie to miał na myśli Wimech;) , a nasze panele z tego co pamiętam mają właśnie 8 lub 9 mm.

 

No to w czym problem kubełko?:confused:

 

Dzięki za przepisy . Że też zachciało mi się tych pączków , oczywiście zrobiłam ale po pierwszej partii stwierdziłam ,że resztę ciasta przerabiam na fawory . Z pączusiami trzeba uważać bo mogą w środku się nie usmażyć ,a faworki zawsze rosną i mniam :popcorn:

Nie ma za co:) Jak to ciasto pączkowe przerobiłaś na fawory?:jawdrop: to tak można drożdżowe na zwykłe?:eek::eek:

Ale i jedno i drugie tuczy tak samo:lol2::lol2:

 

Basenik marzenie, a gości macie nadzwyczajnych:wiggle: u nas też czasami się tacy zdarzają:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o te moje babciowe chodzi to trudno mi dokładnie napisać co i jak bo ja wszystko na oko robię :D

Rozrabiam drożdże : pół opakowania z 2-3 łyżkami cukru i ciepłym mlekiem ok.pół szklanki (rozcieram) i dodaję 2-3 łyżki mąki (tortowa) , tak rozrobione w misce stawiam na podłogówce i czekam aż urośnie .

Po wyrośnięciu dosypuję do miski: mąki ( tu na oko i stopniwo ), pół szklanki cukru , 3 łyżki oleju, trzy całe jajca ,cukier waniliowy i mieszam stopniowo dosypując mąki . Dość zwarte ciasto odstawiam na godzinkę znów na podłogówkę , a później już smażenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o te moje babciowe chodzi to trudno mi dokładnie napisać co i jak bo ja wszystko na oko robię :D

Rozrabiam drożdże : pół opakowania z 2-3 łyżkami cukru i ciepłym mlekiem ok.pół szklanki (rozcieram) i dodaję 2-3 łyżki mąki (tortowa) , tak rozrobione w misce stawiam na podłogówce i czekam aż urośnie .

Po wyrośnięciu dosypuję do miski: mąki ( tu na oko i stopniwo ), pół szklanki cukru , 3 łyżki oleju, trzy całe jajca ,cukier waniliowy i mieszam stopniowo dosypując mąki . Dość zwarte ciasto odstawiam na godzinkę znów na podłogówkę , a później już smażenie .

 

 

ale wałkujesz, nacinasz i przeciągasz ? Chyba wszelkie tortury obowiązują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz kubelko.... Ja znam różne urządzenia niezbędne do robienia wypieków typu mikser, piekarnik, stolnica a nawet wałek ale o podłogówce pierwsze słyszę ! buhahaha

Twoja babcia musiała być jakimś wizjonerem ! w tamtych czasach podłogówka no no ;)

 

Nie czytasz ze zrozumieniem:confused: mojej babci w to nie mieszaj , bo Ona na te nowinki robi tak:jawdrop: . Ciasto wyrobione wyłącznie ręcznie kładę na ciepłą podłogę do wyrośnięcia , oprócz kominka to najlepsze miejsce .... polecam:):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...