Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Żartujesz?:jawdrop::jawdrop: pierwsze słyszę:eek: Ja od mojej babci i mamy znam przepis na ciasto tylko z 8-10 żółtkami i spirytus i ocet. Są kruchutkie i cieniutkie:rolleyes:

 

A widzisz można zrobić je inaczej , spróbuj a będziesz robić tylko takie :) . Daję zbliżenie na nie , są grube i mięciutkie , moje dzieci je uwielbiają . Ja jak się zapowiadam z wizytą u mojej babci to z góry wiem ,że na stole będą one stać . Co babcia to inna kuchnia . Polecam :D

 

DSC_0025.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety urlop mi się skończył :cry: , dziś byłam w pracy .... za to czwartek mam wolny , może uszyję nowe zasłonki- roletki czy cuś . Kupiłam patyczki do zawieszenia , materiał mam , nie mam tylko ( i aż ) koronki . Strasznie podobają mi się zasłonki zawijane w ruloniki tak jak ma Yokasta lub Kasia ... i właśnie podobnych mi się zachciało . Będą na zmianę i przydadzą się w słoneczne mroźne dni ;) . Ale jak nie kupię koronki to nici z szycia :( Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stuk puk? a co tu się tak cicho zrobiło?? Wimech, dzięki, za info, ciągle się biujam z tą podłogą, uparłam się na amen na te panele pod podłogówkę, nawet znalazłam:

http://www.komfort.pl/html.run?_Instance=komfort&_PageID=161&_RowID=363247&_CatID=22&_rCatID=2&_rrCatID=&_subCatID=22

ale co dziwne, jak szukam płytek na podłogę to nigdzie nie mogę znaleźć info, czy się dana płytka nadaje pod ogrzewanie podłogowe, czy nie. Oświećcie mnie proszę, Kochani, czyżby wszystkie płytki nadawały się pod podłogówkę?

A tak w ogóle to ile macie stopni? u mnie teraz jest -18, ale wczoraj rano mieliśmy -27 ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapselku jestem :) tylko nie ma o czym pisać , no może jedynie o tych mrozach można by coś skrobnąć ;) . U nas zimno ,brr rano - 21C , teraz - 19C , nic się nie chce.

Całe szczęście dziś siedzę w domu , ale od rana miałam coś do roboty. Ach mrozy dopadły również mój samochód :bash::bash:padł mi komputer i coś jeszcze zamrzło :mad::mad::mad:, akumulator naładowany i lipa , nie chce jechać :cry: .... zimie mówię stanowczo nie , ba nawet udało mi się połamać wycieraczkę ... nie ma co zdolna jestem .

Dogrzewam się kominkiem , bo emerytom jak nas nie było poprzestawiał się piec i nie dogrzewał domu . Temp. spadła na piecu dość nisko , oni nie potrafili ustawić go na nowo więc musiałam przejść szybki kurs telefoniczny u męża (delegacja i dość długa :( ) i ustawić wszystko sama . Nie wspomnę ,że dla mnie to też chińszczyzna ale dałam radę :).

Melduję ,że kupiłam koronkę i mogę szyć roletkę :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, pokaże tę koronkę, proszęęęę:)

uwielbiam koronkowe wykończenia i szlag mnie trafia, bo mam całe mnóstwo różnych (jeszcze po prababci) koronek, materiałów, tasiemek a kurde blaszka kompletnie nie nadaję się do szycia. zepsułam już dwie maszyny (do tego stopnia,m że nie dało się ich naprawić) i strasznie nad tym ubolewam, bo pomysłów mam całą masę, tylko nie umiem tego wykonać :(

z piecem to rzeczywiście niefajnie, całe szczęście że Kubełka zawsze na posterunku, Ty to sobie Dziewczyno naprawdę ze wszystkim poradzisz:) Przypominasz mi trochę moją Mamę, która też, czego się nie dotknęła to potrafiła wyczarować cuda:)

no z tymi płytkami to sobie muszę na spokojnie wieczorem poszukać informacji na forum, jak już dzieciaki pójdą spać, bo w dzień cudem mogę się dorwać do komputera, bo jest wojna (w ciągu 2 tygodni spaliły mi się trzy laptopy w domu i obecnie korzystam z komputera dzieci).

Och, ale Ci fajnie z tym szyciem i w ogóle, my się musimy jeszcze męczyć w tych zapyziałych blokach przez dobrych kilka miesięcy.. a na dodatek przy tym mrozie nic się nie da zrobić, mimo, że koza jest rozgrzana do czerwoności, to w domu jest -10 stopni (wszystko ucieka przez dach, którego jeszcze nie ociepliliśmy). No nic, nie marudzę, tylko życzę owocnego szycia i duuużo ciepła :)

Edytowane przez kapsl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stuk puk? a co tu się tak cicho zrobiło?? Wimech, dzięki, za info, ciągle się biujam z tą podłogą, uparłam się na amen na te panele pod podłogówkę, nawet znalazłam:

http://www.komfort.pl/html.run?_Instance=komfort&_PageID=161&_RowID=363247&_CatID=22&_rCatID=2&_rrCatID=&_subCatID=22

ale co dziwne, jak szukam płytek na podłogę to nigdzie nie mogę znaleźć info, czy się dana płytka nadaje pod ogrzewanie podłogowe, czy nie. Oświećcie mnie proszę, Kochani, czyżby wszystkie płytki nadawały się pod podłogówkę?

A tak w ogóle to ile macie stopni? u mnie teraz jest -18, ale wczoraj rano mieliśmy -27 ;/

Witam. Z tego co się orientuje płytki na podłogówkę nadają się wszystkie. Panele jak z przeznaczeniem na podłogówkę to montować, ale z osobną regulacją bo jednak inną ma przewodność cieplną ceramika ogólnie pojęta, a drewno z którego odpadów są zrobione panele. Jest taki mądry człowiek na forum Adam_m. Trochę złośliwy i nerwowy, ale ma dużą wiedzę i chętnie się z nią dzieli. A jeżeli chodzi o temperatury, rano o 8 -22, w południe -19. JEST ŻEŹKO:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam i wcięło :mad::mad:

Więc tak po koronę musiałam udać się do pasmanterii i tu spotkałam mnie niespodzianka typu cena:o , nie wspomnę ,że o tych pięknych to mogłam pomarzyć bo przy 11m to cena już nie jest atrakcyjna . Tak więc szczerze zazdroszczę tych po babci:) .

Oczywiście walnęłam się w wyliczeniach i moje troczki są trochę za krótkie , no ale jakoś to przeżyję . Z założenia to bardziej ozdobne roletki niż praktyczne chociaż jak będzie potrzeba to można rozwinąć do końca ... tylko po co ???

Do kompletu planuję białe do ziemi zasłony wykończone taką samą koronką . Do wyboru maiłam dwa materiały

 

DSC_0004.JPG

 

i taki

 

DSC_0006.JPG

 

Padło na pierwszy bo ten drugi wpada w zieleń i do niczego nie pasuje ( no ale już kiedyś o tym pisałam) :(

 

A wyszło tak

DSC_0034.JPG

 

DSC_0032.JPG

 

DSC_0033.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROLETKI, ROLETKI, ROLETKI rewelacyjne :jawdrop: pełen szacun dla zdolnej kubelki. Pięknie wygląda len z koronką :yes:, ja jakoś nie mogę coś zabrać się za szycie ( maszyna od tgodnia stoi na stole i czeka :( ). Super pomysł z serduszkami, kurcze ale masz dużo ukrytych talentów !!!! Zazdroszczę tych zdolności :hug:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...