Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

Bardzo mi przykro ale wolnych pokoi brak:( ale podłóg mam dużo to i materac się jakiś zmieści ;) .

Zosik zrobić takie lustro to nic wielkiego myślę ,że da radę i szkoda ,że nie dał się namówić na wózek . Mój to wózek dla lalek mojej córy , wyrosła już z lalek więc mamusia przygarnęła :lol2:

 

W tak zwanych luzach czasowych zabraliśmy się za szafkę na buty , zanim minie urlop trzeba go wykorzystać na maxa . Mały podgląd ( na efekt końcowy trzeba będzie jeszcze trochę poczekać , bo to dość duże i pracochłonne szafiszcze )

DSC_0109.JPG

 

DSC_0104.JPG

 

i nasze rynny

DSC_0120.JPG

 

no to na tyle , pewnie zniknę na trochę , ale się odezwę:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A macie jeszcze jeden pokój wolny i dla mnie?

U Was jest cuuuudownie. Pewnie mieliscie już propozycję sesji do gazety, a jak nie, to pewnie niedługo propozycje się posypią.

Zegar przepiękny, i powiem Ci że odkąd budujemy nasz dom, mam wizję salonu a w nim właśnie taki sam zegar którego ciągle szukam i nie mogę znaleźć idealnego. No może kiedys tam znalazłam, ale cena powaliła mnie z nóg, i dalej szukam. Twój byłby idealny. A może ja się pokuszę kiedyś na zrobienie podobnego? Czy to były klejone deski kantami a potem z tego wycinane koło? Czy od lewej strony jest on jeszcze jakoś wzmocniony? Może masz zdjęcia z czasów jego realizacji? Kilka stron wcześniej wkleiłaś taki sam zegar- inspirację. Czy był on z jakiegoś bloga, czy ze sklepu internetowego?

A jak tam pokój córki na poddaszu?

Twój salon jest normalnie mega jasny i fajnie nasłoneczniony. Wogóle to ciągle nie mogę połapać się w układzie pomieszczeń Waszego domu. I te schody są niesamowite. I te cegły ..... i stare drzewa magiczne , i ten klimat jaki tworzycie w domu jest niesamowity.

 

Aleee pytań ;) tak więc zegar jest ze starych dech na pióro-wpust , połączonych bez kleju wzmocniony blachami . Kiedyś znalazłam podobny na jakimś blogu i tak powstała miłość od pierwszego spojrzenia .

Pokój córci czeka w kolejce , bo co jak co ale tynkować to mój małż nie lubi .Pokuście się i zróbcie sami taki zegar a nie obejrzysz się jak stworzysz ciepły klimat w domu ( oczywiście nie samym zegarem;)) . Dodasz inne duparele i gotowe , ja ciągle coś kupuję , robię i kombinuję jak tak duży dom ocieplić . Nie wszystko da rady zrobić od razu .

Układ domu jest dość prosty , ale że leń komputerowy jestem więc nie namaluje go w " paincie ".

Salon faktycznie jest mega jasny , myślę ,że dużo pomogły te długie okna .

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodasz inne duparele i gotowe , ja ciągle coś kupuję , robię i kombinuję jak tak duży dom ocieplić . Nie wszystko da rady zrobić od razu .

 

Układ domu jest dość prosty , ale że leń komputerowy jestem więc nie namaluje go w " paincie ".

Salon faktycznie jest mega jasny , myślę ,że dużo pomogły te długie okna .

 

No pewnie, ja nie od razu czcę wszystko zrobić, bo po pierwsze względy finansowe, a po drugie chcę powolutku oswajać się i cieszyć nowymi przedmiotami, i pomału je gromadzić obmyślać ustawienie itp.

 

 

Masz rację, marnować czas na painta, gdy tyle rzeczy siedzi w głowie do zrobienia.

A ja lubię ten czar, tą niepewność co jest u Ciebie w domu za "tymi drzwiami" , lub "tym zakrętem", Czy to pierwszy czy drugi przedpokój. Ciągle czymś nowym zaskakujesz.

 

Jeśli chodzi o zegar, to ciężka sprawa, bo nie wiem jak zrobić tą metalową obejmę, żeby się wszystko trzymało, bo ja jej chyba w Twoim zegarze nie widzę?

Edytowane przez KasiaC79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubełko :jawdrop:

No po prostu cudnie. Mi też mowę odjęło ;)

 

Przedpokój śliczny, taki zgrany, jasny i przestronny a jednocześnie ma dużą, pojemną szafę i mnóstwo innych przedpokojowych gadżetów :) Naprawdę świetny :yes:

Zegar w salonie to naprawdę sami zrobiliście? Sami, SAMI, S A M I????? Cudo!!! Do pozazdroszczenia :p

 

A pomysł na taras macie wprost bajeczny. Dążcie uparcie do celu bo będzie przewspaniały :yes: No a już ten widok z tarasu (jak tą kawkę będziecie popijać) to jest po prostu BEZCENNY :)

 

 

Ja to zaczynam mieć kompleksy jak te Wasze piękne wnętrza oglądam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaapierdziuuuu :lol2::lol2::lol2::lol2: jaki wspaniały zegar WAM wyszedłlllll !!!!!!!!!! Nic dodać nic ująć :p

Ale po kolei z pochwałami :D...... :

Zaczniemy od końca .... ;) rynny i ich gwiazdkowe wykończenie - nareszcie nic nie będzie się lało, wylewało ( u nas są zamałe w obwodzie ;) i jak mamy wielgachny opad..... rynny nie nadążają..... i wylewa się poza nie :p:o:sick: - wymiana chyba nas czeka :mad: ;) ), teraz macie kompletny domek z rynnami i się cieszymy ;).....

no tak następna rzecz, która powala na kolana ( a mnie w szczególności ponieważ mam takie same piękne okiennice ( zastosowanie ich co jakiś czas zmienia się..... kiedyś miały być bieliźniarką dla męża...a teraz no tak..... ;) ) :D dzięki WAM moje kochane KUBELKI :hug: ......i nie tak dalej jak wczoraj o trzeciej nad ranem [ tak, tak o trzeciej - takie z nas guptoki ;) ] wyciągneliśmy z mężem nasze 100-letnie okiennice iiiii robiliśmy przymiarkę na ścianie domu iii stwierdziliśmy..... tak !!!!!!!! tam jest ich miejsce !!!! pożegnałam się z bieliźniarką i muszę napisać już czyścimy okiennice !!!!! ale, ale ja tu się rozpisałam , a miałam podziwiać Waszą przyszłą szafkę na buty :D....będzie piękna i praktyczna :yes: :lol2:

Zegar, zegar :D kiedyś odgapię pomysł , a większe wskazówki z czego zrobić oto jest pytanie ????? Całość i tak piękna !!!!!

Taras........ już widzę skończoną wersję i ( dziwnym trafem nie wiedząc czemu :lol2: ) też widzę siebie w towarzystkie KUBELKÓw pijących kawę i zajadających smaczne ciachooooo :lol2:

Edytowane przez Juszczakówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki dzięki raz jeszcze ... aż mi głupio słuchac tylu miłych słów :hug: . Pozwólcie , że odpiszę wszystkim w jednym poście .

Szafiszcze będzie duże - trzy Kubełki tam się zmieszczą :lol2: może nawet z Kubełkiem :lol2::lol2: . Będą dwie szafki , jedna jednoskrzydłowa , a druga dwuskrzydłowa . Cała ma byc biała , jedynie blat w kolorze naturalnym . Sama jestem ciekawa co z niej będzie . Dziś stała samotna w stodole , czasu zabrakło dla niej , trudno musi poczekac ... farby brak :( a do miasta nie chce mi się jechac :( .

Cały dzień kopaliśmy starą ławę pod ścianą tarasową , trzeba tam pociągnąc odpływ deszczówki , zaizolowac ścianę . Niestety nie mamy izolacji pionowej i mówiąc krótko jest trochę roboty z tą ścianą .No kurcze a wydawało mi się to takie proste i łatwe , ba nawet bardzo szybkie do realizacji :sick:.

Miało byc prosto a wyszła budowa :mad::mad: .

A zegar ... :p cóż nie będę skromna ale jest boski :yes: i nie ma żadnej metalowej obejmy , tylko płaskie blachy z tyłu . Zdjęc brak niestety :no:

Cały ogród i dom dośc ciężko ogarnąc na raz , staram się , czasem mi jednak nie wychodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra jeszcze parę fotek :lol2::lol2: , parę zbliżeń w sumie niektórzy z Was długo czekali na to lustro .

 

DSC_0165.JPG

 

( ... )

 

Mam nadzieję , że następnym razem pochwalę się tarasem , właśnie zabraliśmy się za niego :D

 

To prawda Kubel'ko :yes: bardzo długo czekałam za tym lustrem... i się doczekalam :)

fantastyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, dzisiaj przeglądnełam cały twój dziennik i szacun, wielki szacun.

Mnie się marzy mały domek, ale młodzi jesteśmy, nikt z rodziny nam nie pomoże więc wszystkiego dojść musimy sami.

Z niecierpliwością czekam na kolejne wasze wyczyny :wiggle:

 

Witam u nas :D i dzięki za szacun :rolleyes:

My w sumie też młodzi :lol2: i jakoś nie przypominam sobie , by pędziły tłumy do pomocy . Życzę powodzenia , warto trochę się natrudzić - lepiej smakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to to akurat wiem chodzi mi o to jakim narzedziem?

 

Juchen już Ci odpowiadam , ja ich nie grawerowałam , zrobiłam szablon i odmalowałam je ołówkiem , a później ręcznie malowałam malutkim pędzelkiem te cyfry , dlatego są takie nierówne ... pasują jak ulał do tego drapańca :)

 

Andżeliko podpowiem Ci z czego zrobić wskazówki : idealnie nadaje się do tego sztywna teczka( taka grubsza ) na dokumenty :rolleyes: przykleić ją trzeba do oryginalnych wskazówek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...