Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szlak mnie trafi bo nie mogę pokazac pięknych zdjęc z wypadu do Juszczakówki ,nie zrzuciłam ich na p.weba i teraz jak mój komp padł to ich nie mam :mad::mad:. Dodam tylko ,że było cudownie na nartach chociaż warunki narciarskie były ekstremalne , za to Juszczakówka nam wynagradzała brak śniegu :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradzam sekret : zaczynamy reanimowac ganek :lol2::lol2::lol2: , drewno na nowy dach przyjechało , jutro zamawiamy okna , styropian jest .

W tygodniu nie ma mojego głównego majstra -męża :p więc robota musi poczekac do soboty , ja za to muszę zabrac się za opalanie naszych starych drzwi wejściowych do domu , bo chcę je wykorzystac na ganku .

Jutro zrobię im zdjęcia :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na te nowości z niecierpliwością.

 

Moja córka troszkę jak Ty robi u siebie sama. Ostatnio kładła ceglaną podłogę w pomieszczeniu siodlarni. Nieźle wyszło, ale muszę jej podrzucić nazwę tego impregnatu, którego używasz. Ten, którego ona próbowała daje nieładny efekt.

 

Jeśli chodzi o kominek, faktycznie skoro rzadko używacie, to po problemie. Przyzwoici fachowi zduni posługują się do izolowania płytami krzemianowo-wapniowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u Twojej córci wirtualnie , też niezłą robotę robią , podziwiam :yes: . i ma takiego pisiaka jak ja tylko ciemniejszego :D ..

Wiesz gdybym miała więcej wolnych środków to pewnie też skorzystałabym z tych płyt , jednak u nas morze potrzeb :o

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh, dzieciarnia mnie oderwała od kompika;)

Moje pytanie odnośnie cegiełek dotyczy fugi: czy robisz taka prawie sypką i posługujesz się fugówką, a potem wygładzasz palcem? Czy może jakąś inną masz metodę? My do naszych cegieł jakoś jak do jeża podchodzimy;)

 

Ella ja robię taką bardziej wodnisto - plastelinową trudno ją opisac , nakładam fugówką i wycieram nadmiar po chwili szmatką . Cegła wchłania ten nadmiar wody , pije jak szalona , po chwili już jej nie ma . Ja też nie przepadam za kładzeniem fug i zawsze odkładam tą robotę do ostatniej chwili , doskonale Was rozumiem. A nie chcecie kupic gotowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej cieszę się , że nie tylko nam *padło* na głowę , bez urazy oczywiście bo ja takich ludzi bardzo szanuję i również podziwiam . Mało kto ma takie zaparcie , ale wiem jedno warto trochę o swoje powalczyc , na początku jest ciężko ale później aż miło powspominac .

Jakbyś mogła to załóż wątek , chętnie w miarę możliwości ( czytaj chroniczny brak czasu ) będę kibicowac .

Wracając do tematu my domku nigdy nie chcieliśmy ocieplic z zewnątrz , nam podobają się domy ceglane . Kiedyś marzyło nam się docieplenie od wewnątrz , coż nie udało się tego zrobic :( , jak wiadomo remontując bez kredytu masz ograniczony budżet , musisz trzymac się sztywno planu by wprowadzic się do domu a nie na budowę . Ja w tej chwili mogę stwierdzic ze dom po trzech sezonach grzewczych jest nagrzany , nie jest mi zimno ... a jak jest to albo odkręcam na full grzejniki co mi się raczej nie zdarza lub dogrzewam się kominkiem .

Tak więc nie pomogę w tym temacie .

 

Witam, bardzo dziękuję za odpowiedz.

Wątku nie mogę założyć, ponieważ przynajmniej na razie, cierpię na to co większość remontujących-pracujących, BRAK CZASU, ale chętnie śledzę Wasz, czerpie z niego dużo wiedzy:) Nazwę impregnatu do cegieł zapisałam sobie również.:)

Podziwiam Twoje zaparcie w temacie schodów, za to jak wyglądają należy się medal!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat , a mianowicie chcę odnowic nasze stare, piękne , drewniane ,podwójne drzwi , wstawic je po środku ganku , a po bokach dac dwa doświetla w kształcie dlugich (ale wąskich) okien . I teraz czy dac w pełnej ramie , czy jako witrynę bez tych grubych ram , dodam tylko że one będą na stałe .

 

To te drzwi wstawiam , bez tego elementu górnego .

100_7288.JPG

 

Tak wiem teraz przedstawiają się jak koszmar , ale jak je wyczyszczę z tej farby i wybielę to będą całkiem całkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...