Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

No, właśnie, Kubelko i Maniu, tak Was obie porównuję i podziwiam :). Pewnie trochę dla tego, że mam podobne podejście do urządzania domu i otoczenia. Poza tym zazdroszczę Wam, bo moje domowe marzenia, ciągle bardziej są marzeniami, niektóre nawet w powijakach. Nawet to co zrobiłam i uszyłam ciągle nie stoi i nie wisi na swoim miejscu. Ale mam nadzieję, że niedługo też będę się chwalić na stałe rozstawioną maszyną i warsztacikiem do renowacji mebli, a nie mizernymi próbami i sprawdzaniem, czy umiem, czy wiem jak co zrobić.

 

Na razie siedzę w ogrodzie. Wczoraj posadziłam 6 krzewów winorośli. Na wiosnę dostaną stosowną pergolę :) Dziś rozkładam kompozycję cebulkową – pierwszy etap sadzenia na trawiasto-bylinowej łące.

 

Kubelko, miejsce na ognisko wspaniałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję bardzo :)

Mój trawnik jeszcze nie do końca przypomina trawnik bo jeszcze jakieś zielsko wychodzi.

Oczywiście koszenie jak najczęściej , u mnie raz w tygodniu. Jak kupiliśmy dom to na początku poszedł w ruch roundap i starane .

Pokrzywy padały i wyrastały w innym miejscu , a nam nie pozostało nic jak tylko kosić .

Trawka ładnie się rozrasta i pewnie za jakiś czas pokryje całą działkę . Na wiosnę muszę posiać trawę w miejscach zacienionych pod leszczynami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach kupiliśmy lampy na zewnątrz ganku i tarasu . Po wielogodzinnym przeszukiwaniu neta , sklepów internetowych , stacjonarnych kupiliśmy je :p . Lampy które wiszą na tarasie będą wykorzystane na tarasiku z tyłu domu . Mamy w planach zacząć praca nad nim na wiosnę . Może się uda , bo jak wszyscy wiemy plany są po to by je zmieniać .

W sumie jesteśmy w tym miestrzami

;);););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ja kończyłam swój mały projekt (zegar) a mąż swój czyli podłączenie grzejnika na ganku . Teraz psina będzie miała ciepło , bywały już dni , że wpuszczałam ją do domu na noc bo na ganku było zimno . Noce może jeszcze bez przymrozków ale naszej księżniczce było zimno, a ja nie mogłam patrzeć w te je błagające czarne ślepia .

Teraz nadszedł czas na wykończeniówkę w środku , na zewnątrz zostanie mi malowanie elewacji ale to już wiosną , bo teraz deski są mokre od wiecznego deszczu , który jak mam wolne to pada :mad:.

Najważniejsze ,że schody są pomurowane , zostało tylko dokręcić /podkleić podstopnie i już ...

Te małe braki nie przeszkodziły mi w przystrojeniu ganku jesienną kompozycją . Zdjęcia zrobię w tygodniu jak tylko wyjdzie słonko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze małe sprostowanie ;) kiedyś wklejałam inne zdjęcie lampy która mi się strasznie podobała , jednak okazała się za małą i moje wcześniejsze wyobrażenia legły w gruzach . Ta (tak mi się wydaje ) wpasuje się idealnie w charakter domu.

Jedynie czego się obawiam to tego ,że wyjdą z produkcji zanim dojdziemy do etapu podjazdu. Trzeba przemyśleć sprawę zakupu kilku latarenek stojących na później:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ganek .... i jak zawsze miało być szybko wyszło inaczej :yes: .

Na początku był chaos , dla przypomnienia

 

DSC_0010.JPG

po zburzeniu wszystkiego co tylko możliwe

 

DSC_0025.JPG

 

... no pech skasowałam lub tak dobrze ukryłam zdjęcia kładzenia dachu i lania stopni ,że nie mogę tego etapu pokazać :( .... ok lecimy dalej

... prawie rok później nadszedł czas na montaż elewacji i układanie schodów

 

DSC_0259.JPG

 

DSC_0260.JPG

 

Aktualnie wygląda tak.....to już prawie efekt końcowy :D

 

DSC_0049.JPG

 

DSC_0034.JPG

 

DSC_0059.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...