Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

Witam się w tym pięknym wątku, do którego przywiódł mnie wpis z zegarem na wątku DIY :) A tu, oprócz tego genialnego zegara i witrynki, tyle piękności!! Jak ja mogłam tu wcześniej nie trafić?? :) I do tego wpis Pestki z orzechówką ;) Ja to mam nosa :lol2:

Pozdrawiam serdecznie, podziwiam zapał i zdolności :) Koniecznie muszę nadrobić lekturę całego wątku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tomkowa, strażniczko :wiggle:

 

Orzechy zrywa się gdy są jeszcze niejadalne. Muszą mieć zielone skorópy, a w środku są białe i gorzkie jak licho. Termin zbiorów to połowa lipca do połowy sierpnia, no do końca sierpnia, bo zależy jaki jest rok.

 

Ja w tym roku nastawiłam orzechówkę 2 sierpnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarnina na pewno rośnie gdzieś w pobliżu. Takie małe koloru dojrzałej węgierki kuleczki na bardzo kolczastych krzakach. Nazbieraj około kilograma i przemroź na początek w zamrażalniku.

 

A może szybka cytrynówka :)

 

Tomkowa, gdzie myśmy z Pusią te przepisy wkejały, pamiętasz? Chyba u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się :)

Tak jak Tomkową przywiało mnie tu z wątku DYI.

 

Przepięknie u was. Cóż więcej powiedzieć, po prostu :jawdrop:

Podziwiam że tak wszystko własnymi rękoma potraficie zrobić i to jeszcze jak pięknie.

 

Niestety tylko przejrzałam i odrobinę podczytałam te 200 stron wątku, wieczny deficyt czasu nie pozwala na przeczytanie wszystkiego. Na szczęście nie szczędziłaś zdjęć :) Pozwolę sobie śledzić wasze poczynania i cichutko liczę na jeszcze więcej fotorelacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja!! pewna zyczliwa dusza tego forum podsunela mi Twoj watek kubelku. Tak, przebrnelam przez 204 stron, to najlepsza lektura jaka ostatnio czytalam!!! Historyczno-kryminalno-przygodowo-fantazyjna ksiazka. Dziekuje za te podroz!

 

co tu duzo mowic, az nie wiem co powiedziec.... Dom, jego budzenie sie ze snu,tchnienie w niego zycia, wasza praca, pomysly i wklad-no czegos takiego jeszcze nie widzialam!!! Jestem pod wielkim wrazeniem waszych pomyslow i zmian jakich dokonaliscie. Chyle czola!!

Wszystko jest piekne, spojne, pelne zycia i milosci!!

 

Pare pomyslow ukradlam, przepraszam:)) A wasz stol....tez taki chce miec!! Dobrze zaplace:) Wlasnie szukam stolu, a wasz mi sie najbardziej podoba i co teraz?:)

 

Wszystkiego dobrego zycze i ciesze sie na nastepne zdjecia i relacje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja!! pewna zyczliwa dusza tego forum podsunela mi Twoj watek kubelku. Tak, przebrnelam przez 204 stron, to najlepsza lektura jaka ostatnio czytalam!!! Historyczno-kryminalno-przygodowo-fantazyjna ksiazka. Dziekuje za te podroz!

 

co tu duzo mowic, az nie wiem co powiedziec.... Dom, jego budzenie sie ze snu,tchnienie w niego zycia, wasza praca, pomysly i wklad-no czegos takiego jeszcze nie widzialam!!! Jestem pod wielkim wrazeniem waszych pomyslow i zmian jakich dokonaliscie. Chyle czola!!

Wszystko jest piekne, spojne, pelne zycia i milosci!!

 

Pare pomyslow ukradlam, przepraszam:)) A wasz stol....tez taki chce miec!! Dobrze zaplace:) Wlasnie szukam stolu, a wasz mi sie najbardziej podoba i co teraz?:)

 

Wszystkiego dobrego zycze i ciesze sie na nastepne zdjecia i relacje!!

 

Carbonicum cóż ja mogę odpisać na tak miłe słowa od Ciebie :) ... To balsam na moją duszyczkę , dziękuję pięknie . Kradnij ile chcesz pomysłów to mi schlebia ogromnie . Jeżeli chodzi o stół to jest bezcenny i nie oddam go :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabraliśmy się za wykańczanie ganku w środku , niestety pogoda nas nie rozpieszcza kiedy mamy wolne :p i nie można nic robić na zewnątrz.

Na pierwszy ogień poszedł dach , a konkretnie ocieplanie . Wyszło tak

 

DSC_0053.JPG

 

Kolejnym etapem jest podłoga :sick: a właściwie to skucie starej wylewki , całej popękanej . Pierwsza warstwa poszła gładko , druga to koszmar , której nie udało się dziś skończyć . Nie wiadomo czy kolejnej nie będzie trzeba kuć, a to już jakiś koszmar będzie .Mam nadzieję uniknąć tej przyjemności.

Czeka nas jeszcze schowanie w tej podłodze rury , która odprowadzać będzie wodę z dachu ... Wiem brzmi to dość tajemniczo , ale to jedyny sposób by odprowadzić sensownie i w miarę ekonomicznie deszczówkę z ganku . Jak dojdziemy do tego etapu to oczywiście pokażę nasz pomysł .

 

DSC_0049.JPG

 

DSC_0052.JPG

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...