Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszystko zależy od mocy pieca , nasz ma 30kw , wymagany przekrój komina 20/20 a nasz komin ma 20/14:o Jadę oglądać komin i zamówić kafelki , to może będzie pozytywna część dzisiejszego dnia, bo cały poranek to była porażka . Miałam dziś swój prywatny koszmar pt. szlifierka ( i to ta nowa) oraz niekompetentne panie z banku:evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nowe wejście do sypialki te z łukiem, stan pierwotny

100_9957.JPG

Oczywiście nie dojechaliśmy na czas do komina przez kork:bash:i a do tego mąż pomylił adresy, jak widać tak się dzieje jak się wszystko robi na wariata.

Za to udało mi się wybrać i kupić kafelki , sukces po roku wybierania. Do drugiej też mam upatrzone , ale z zakupem muszę poczekać i zobaczyć jaki budżet zostanie po większych zakupach. Na stanie nie mieli terakoty, musimy czekać do poniedziałku , podobno płynął z Hiszpanii ;)

Przyjechał kibelek i umywalka , czekam na baterie.

854be26803b64efe9017637a217d5833.jpg

1500617760.jpg

Łazienka prawie kompletna ,muszę zamówić blat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumali , dumali i taką podstawę wymurowali wczoraj pod kozę :)

100_9965.JPG

 

Dziś, oprócz kolejnej porcji kartonów i mebli , które musimy wywieść, chcemy zaimpregnować ten kawałek podstawy Atlasem Silstop - może ktoś zna ten produkt?

Muszę wybrać jakiś impregnat do cegły, zależy mi na efekcie mokrej cegły ale nie świecącej. Poproszę o poradę:)

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumali , dumali i taką podstawę wymurowali wczoraj pod kozę :)

100_9965.JPG

 

Dziś, oprócz kolejnej porcji kartonów i mebli , które musimy wywieść, chcemy zaimpregnować ten kawałek podstawy Atlasem Silstop - może ktoś zna ten produkt?

Muszę wybrać jakiś impregnat do cegły, zależy mi na efekcie mokrej cegły ale nie świecącej. Poproszę o poradę:)

 

Też zastanawiam się nad odpowiednim środkiem zabezpieczającym cegłę tak aby nie było efektu połysku, wcześniej zainteresowały mnie te środki:

srodek na kominy.jpegsrodek H.jpgsrodek W.jpgsrodek na kamien.jpg

 

najbardziej do mnie przemawiają środki W i H-14

 

niestety za bardzo się na tym nie znam, wolałbym by wypowiedział się ktoś kto już coś przetestował ;p

 

znalazłem jeszcze coś takiego: http://www.remmers.pl/76+M5e54dfc4b07.0.html

Edytowane przez Waldek78
coś jeszcze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo ciekawy produkt muszę się nim zainteresować, dzięki:)

 

Dziś nie ma mnie na Wichurce, bo niestety musiałam wysprzątać wynajmowaną chatę , ale z tego co się orientuję to mam sufit w łazience:) .

Jednak najlepsza wiadomością dnia jest to :

Jestem wolna od kredytu:rotfl: właśnie dostałam wiadomość z banku o zamknięciu kredytu. O jaka cudowna ta wiadomość, bo oczywiście trzy panie nie potrafiły przeczytać naszej umowy kredytowej i wmawiały nam ,że zamknięcie kredytu musi nastąpić pierwszego. A w umowie nie było takiego zapisu i wyraźnie jeden punkt mówił inaczej. A wiecie co zawsze dzieje się z walutami pierwszego?

Muszę kupić sobie jednego franka i włożyć go do portfela tak by przypominał mi o tych wszystkich perypetiach , a w szczególności o ostatnich wahaniach kursu jakich doznaliśmy w ostatnim miesiącu. Sam kredyt nie jest balastrem do czasu jak nie planujesz sprzedaży mieszkania, później zaczyna przeszkadzać.

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perypetie bankowe ciąg dalszy...

Chyba do końca życia mam już dość kredytów, okazało się, że bezprawnie bank wziął od nas prowizję od wcześniejszej spłaty całkowitej kredytu. Oj jaki mnie wkq... ogarnął jak spojrzałam na nasze konto wczoraj wieczorem. Tak więc dziś od rana bank miał nas na głowie. Jakaś niedouczona pani poinformowała nas ,że tak ma być i koniec ,bo opłaty w taryfie bankowej uległy zmianie i już :evil:. A co mnie obchodzą ich taryfy, zapisy w umowie kredytowej nie uległy zmianie i nic nas nie obchodzą ich zmiany. Nie ona dalej w zaparte , więc zapytałam się jej czy wogóle umie czytać umowy . Po jakimś czasie i dość mozolnym tłumaczeniu łaskawie zadzwoniła do centrali i dowiedziała się ,że zaszła pomyłka . Z wielką łachą przeprosiła i nie rozumie czemu tak się zdenerwowałam , bo bagatela 3500 tyś. leży pewnie za każdym rogiem tylko nikomu nie chce się po nie schylić.

Niech mnie bronią wszyscy Święci - z daleka od kredytów. Pewnie niejednego emeryta tak przekręcili , bo co tam i tak nie zrozumieją.

 

Dziś nasza ostatnia noc w mieszkanku , nie wiemy w co łapki włożyć i końca nie widać tej przeprowadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dużemu wolno więcej :evil:

Gdybym mogła i ja omijałabym banki wielkim łukiem. Niestety przy wysokości polskich zarobków jest to prawie niemożliwe, a banki wykorzystują to jak mogą i naciągają ludzi na każdym kroku. I tak maluczcy mogą tylko walić :bash:

 

A tak z innej beczki to podziwiam postępy w pracy. Człowiek nie zdąży się oglądnąć a będziecie malować ściany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim nareszcie mam neta i mogę się odezwać:)

Po kolei mieszkanko zdaliśmy w piątek i tym samym połowa naszej rodziny zamieszkała na wynajętym mieszkaniu a druga na Wichurce czyli my.

Nie jest tak źle kupiliśmy sobie śpiwory w Jysku odpaliliśmy kozunię i można wytrzymać. Kocimordka jeździ z nami na noc i zamiast łapać myszki to chowa się do mojego śpiwora i śpi do rana. Jednym słowem trzeba poszukać jeszcze jednego kota to może ten leniuch czegoś się nauczy.

Pochwalę się miałam parę dni temu urodziny (kolejne:eek:ale to nie tym się chwalę) i dostałam od męża nowy aparat, o którym cichaczem marzyłam i teraz mam nadzieję ,że lepsze będą zdjęcia. Tak wygląda nasza prowizoryczna sypialnia , nawet dywan jest.

 

DSC_0016.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...