Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

Po rozmowie z fachowcem od robali miałam schrzaniony cały dzionek. Biorąc pod uwagę cenę usługi zabicia gazem każdy straciłby nawet apetyt. Muszę powalczyć strzykawką i jakimś środkiem, lekko nie będzie. I robimy eksperyment : pył, który zebrałam ze szlifowania odstawiamy na dwa tygodnie, bo jeżeli są tam jeszcze jakieś robaki to okres wylęgu wynosi dwa tygodnie. I wtedy zobaczymy co się stanie, może nic a może jakieś larwy się pokarzą?

Pewnie czekacie na obiecane zdjęcia :rolleyes: sorrki ale zapomniałam aparatu , postaram to nadrobić chociaż nie ma co pokazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To teraz z innej beczki nadszedł czas komarów , brrr. Mnie dziś upitoliły pięć razy i nie byłoby to nic strasznego gdyby nie to ,że jestem na nie uczulona. Mogę się nie drapać i tego nie robię a i tak mam po ukąszeniu ślad , który zmienia się w siniaka ( tak to wygląda) a do tego boli ok. tygodnia. Tak więc jak macie jakieś sposoby na to cholerstwo to chętnie wysłucham. A może coś można jeść by je odstraszać???

I na pewno kupię sobie moskitierę nad łóżko i nie tylko sobie. W tamtym roku latem jak spaliśmy z dzieciakami to przez pół nocy mąż latał po ścianach z gazetą i zabijał cholery. Trochę pomógł" rajdzik prądowy", ale za to muchy nad ranem spać nie dawały. To właśnie są uroki wsi;) Jednak nic tak pięknie nie pachnie w mieście jak zapach kwitnących pół dookoła domu.

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz alergiczne reakcje po ukąszeniu (ale nie tylko) weź sobie Ledum palustre 9CH - homeopatia Boirona np zapobiega i zmniejsza bąble po ukąszeniu

 

 

a najlepsza jest MUGGA tu można poczytać

 

http://www.catania.pl/produkt,4,srodek-na-komary.html

 

 

http://www.nokaut.pl/szukaj/mugga.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubel, dzieki za uznanie.... chetnie zaloze nowy watek tylko .... niestety nie wiem jak... bo ja strasznie tepa w tych sprawach, wiec bede wdzieczna za podpowiedz.

 

Pomogłabym , ale już nie pamiętam ,a tak właściwie to nie ja zakładałam tylko mój mąż. Teraz to On tylko czyta i podpowiada i właśnie mi podpowiada (bo ja czasem leniwa jestem) ,że na górze strony jest czerwony napis załóż nowy temat. Spróbuj i działaj , chętnie pokibicujemy.

Remont od razu tępa, ja czasem leniwa po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My możemy poszaleć, gdyż układ pokoju na to pozwala. Jak widać na zdjęciu dzieci będą miały pokoje z trzema oknami, jedno duże i dwa małe. Ściana działowa będzie przebiegać pomiędzy dwoma dużymi oknami , a powierzchnia ich będzie wynosić ok. 20m2. Biorąc pod uwagę wielkość pokoju oraz ilość okien to wizja mojej córki może się spełnić , w sumie nic nie stoi na przeszkodzie. Takie łóżko łatwo zbudować , materac duży mamy , parę poduszek , zasłonki i już gotowe. Największym plusem takiej alkowy to to,że można szybko zasłonić bałagan nastolatki;)

 

DSC_0016.JPG

 

Pokój syna to jeszcze zagadka, ale bardzo podoba mi się pokój synka Alladyn z tą fototapetą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna strona ( zła data powinno być 10.2009)

100_7357.JPG

 

Druga strona , tu jak widać był gołębnik :sick:

100_7358.JPG

 

Posprzątane

100_8035.JPG

 

Wyczyszczona ściana szczotą drucianą

100_9337.JPG

 

Strych ma już nowe okno i będzie pomniejszony o prawie połowę , całość ma coś ok.80 m2 jak dobrze pamiętam, ale mogę się mylić. Przy przekładaniu dachu i takich tam będzie zrobiony wyłaz na dach, bo w tej chwili nic takiego nie ma.

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pieczone... :eek: Ty masz na tym swoim stryszku podłogę, a je nie - zwykła wylewka, która się strasznie kruszy i kurzy :( Ale, sprzątania po tych paskudnych gołębiach Wam nie zazdroszczę. :sick: Sprzątanie miałam w sobotę - większą połowę dnia na to poszło :( ech...

Natomiast, prespektywa pokoi dla smyków jest bardzo ciekawa... aranżacja dla córci również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...