Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kardamina może i kurczaki:) ale one takie są. Tu na zdjęciach tego faktycznie nie widać tak samo jak ja nie widziałam w necie, mają taką nutkę śliwki ale nie na całości tylko takie cienie. Jednak jak tak dłużej na nie patrzę to bardziej je lubię.... ale my kochamy drewno i nie tego nie zmieni. Może to i dobrze ,że nie kupiliśmy zwykłych klasycznych wzorów paneli , nie będą nam przypominać namiastki drewna. Strasznie nam przykro ,że tak się wszystko poukładało i musieliśmy zrezygnować z zakupu desek modrzewiowych , już mieliśmy wszystko dograne :cry:

A lustro może być ciekawe w ramie takich drzwi, a mam parę :razz:. Takie lustra kosztują kosmiczne pieniądze, a zresztą jak wszystkie takie rzeczy. To moje ma być wolnostojące .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadła mi do głowy myśl, a że moja pamięć ostatnimi czasy jest dość ulotna to muszę to zapisać.

A gdyby tak z tych moich drzwi zrobić szafę np. na przedpokój:???: I tak musimy jakąś kupić, pewnie sami takiej skrzyni nie zrobimy ,ale jakby ktoś mam to zrobił a my tylko dopasowalibyśmy takie drzwi . Yyyyy może warto pójść w tym kierunku?

A tak w ogóle to na stanie mam takie podwójne cuda - drzwi dwie pary. Tak więc z jednych szafa a z drugich lustro.

Kurcze teraz mam o czym główkować a wszystko przez ten deszcz ,który od lana się leje z nieba :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, ze to dobry pomysl z tymi drzwiami.... ja tez mam takie stare drzwi i nie wiedzialam co z nimi zrobic... teraz juz dalas mi pomysl!

Takie lustro z klimatem , to cos niepowtarzalnego!

A w ogole to Wasz domek prezentuje sie pieknie, poogladalam wszystkie zdjecia. Sluchaj a co dacie na zewnatrz, czy tak zostawicie te ceglane sciany?

Kiedy przeprowadzka, jesli mozna spytac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;) Pomysł na drzwi fajny a panele są świetne, nie martw się, że nie są to deski - panele jak wiesz łatwo sie demontuje i jak bedziesz miec wszystko gotowe i akurat bedziesz miec gotowke to sobie je wymienisz na najpiekniejsze deski świata. A co do komentarzy niejakiego WIMECH to faktycznie są "trafione" ( komenatarz u Ciebie dlaczego nie deski tylko panele...) Ostatnio podziwiałam podstopnice u Alladyn71 i przy okazji napisalam, ze ja nie mam takich fajnch pomysłow i niestety w wiekszosci prac korzystamy z pomocy fachowcow... to od WIMECH dostalam bardzo przydatny komentarz - "ołów do d... i olej do głowy". Nawet sama nie wiem jak to skomentowac :):):) Dobre rady zawsze w cenie ?;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubel, wymyśliłam. Jak tak patrze na te Twoje schody, odnowiony próg i inne elementy, to chyba sie do Ciebie wybiore w celu odnowienia mego oblicza. Może być mnie tak odnowiła na kolejne me urodziny? :D

 

Robi sie coraz fajniej. Nie tylko w domku, ale i koło domku.

Co do drzwi, to myśl, myśl, bo pomysły masz rewelacyjne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, ze to dobry pomysl z tymi drzwiami.... ja tez mam takie stare drzwi i nie wiedzialam co z nimi zrobic... teraz juz dalas mi pomysl!

Takie lustro z klimatem , to cos niepowtarzalnego!

A w ogole to Wasz domek prezentuje sie pieknie, poogladalam wszystkie zdjecia. Sluchaj a co dacie na zewnatrz, czy tak zostawicie te ceglane sciany?

Kiedy przeprowadzka, jesli mozna spytac?

Polecam się na przyszłość :)

Ściany chcemy zostawić takie jakie są teraz, pomieszkamy zobaczymy jak jest . Takie domy, jak dla nas , mają swój nieodparty urok i między innymi dlatego go kupiliśmy. Przeprowadzka .... nie chcę zapeszać ,ale mam nadzieję,że niedługo. Pewnie i tak na początku zamieszkamy na budowie , z tą różnicą ,że będzie już ciepła woda i białe sufity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartAss 77 witam u siebie:) , na pocieszenie powiem tak nie wszystko człowiek może umieć, a nawet nie musi chcieć robić. Ty odpoczniesz - fachowiec zarobi.

U nas jest tak my nie odpoczywamy a fachowcy ( bo znam takiego i nie piszę o Roberto ;)) się fochają .

 

Wimech i BartAss przywołuję do porządku, nie kłócić się u mnie , bo przez kolano na gołą doopu:yes:

No cóż każdy jest inny , proponuję zawrzeć rozejm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli drzwi są ciężkie to proponuję konstrukcje ze sklejki 15 - 18 milimetrów. Może trochę drogo ale przeciwpancerne i wieczne. BartAss cieszę się że mogę być pomocny. Nie wszystko trzeba komentować.

 

Dzięki za podpowiedz. Ale sprawa ma się tak , szafę zostawimy tzn. pomysł w spokoju (powiedzmy na jakiś czas) a lustro się zrobi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubel, wymyśliłam. Jak tak patrze na te Twoje schody, odnowiony próg i inne elementy, to chyba sie do Ciebie wybiore w celu odnowienia mego oblicza. Może być mnie tak odnowiła na kolejne me urodziny? :D

 

Robi sie coraz fajniej. Nie tylko w domku, ale i koło domku.

Co do drzwi, to myśl, myśl, bo pomysły masz rewelacyjne. :)

Amalfi Ty żyjesz??? Oj to dobrze bo się już zmartwiłam, że te delegacje Cię wykończą jak mnie ta moja wykończeniówka. A tak właściwie to miałam dziś podciągnąć Ci dziennik.

Wpadaj do nas jak damy radę to cosik tam wyklepiemy, naciągniemy ,szlifowanie darujemy bo podejrzewam skutki mogą być nieodwracalne i będziesz jak nowo narodzona . A u mnie/ nas w ogrodzie jest jak w raju i o całym świecie można zapomnieć. Wieczne wakacje:D Tylko jest jeden problem - na dworzu nie zaśniesz bo ptaki różnej maści ciągle trajkoczą swoje trele-morele i tak od rana do nocy.

Powiadam raj:cool: na nasze szczęście nieutracony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dycham. Za kilka dni odpalam na wakacje, bo jak nie odsapne, to odpale do krainy wiecznych łowów ;)

 

Szczerze mówiąc, to liczyłam właśnie na szlifierkę. :D

 

Widać, że macie raj. Co do ptaków, to zazdroszcze poranków ze śpiewem za oknem. To najlepszy i najbardziej optymistyczny budzik świata. Od razu człowiek odpowiednio nastawiony do czekającego go dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff to se popisałam, ale wszystkim dziękuję za wpisy i za odwiedziny.

Tak więc i dziś pastwiłam się nad tymi drzwiami , a szło wyjątkowo błyskawicznie. Odkryłam nowy przyrząd do szlifowania , tylko szkoda że tak późno i że nikt wcześniej mi o tym nie podpowiedział:bash:. Tak właściwie to stara zabawka tylko z nową nasadką , byłam zachwycona .

Po opaleniu drugiej strony i biorąc pod uwagę ,że mąż na przed sobą dużo mieszania wylewki ( ręcznie ) i wylania podłogi, zabrałam się za szlifowanie drzwi. Czas szybko płynął , słoneczka było coraz mniej i nie starczyło mi sił na dwie strony. Cóż lepszy rydz niż nic jedna strona wstępnie zrobiona , pozostaje mi teraz szlif ręczny i wszystko inne.

Moje drzwio-lustro :D

DSC_0035.JPG

 

Mężowska pomoc bezcenna

DSC_0043.JPG

 

DSC_0047.JPG

 

I wyobraźcie sobie ,że te drzwi leżały trzy miesiące na stopniach na ganek , właściwie służyły za podjazd do jeżdżenia taczką, padał na nie deszcz a one nadal są zdrowe . To się nazywa drewno , tak dla ciekawości dodam,że podczas opalania wyłaziła z nich żywica.

A leżały tak jak te

DSC_0045.JPG

 

To są nasze drugie drzwi, kiedyś wejściowe do domu ,są jeszcze zdrowsze i grubsze i teraz one posłużą za podjazd dla taczki... hę zahartują się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amalfi to dobrze, że jesteś i dychasz :rolleyes:. Słuchaj Ty jedź , wypoczywaj ( za nas też ) i szybko tu wracaj bo Twoje wpisy uwielbiam poczytywać. Naładuj akumulatory przed remoncikiem.

A najpiękniejszy w tej ptasiej gromadzie jest bocian, który robi cowieczorny obchód po sadzie sąsiadów i po naszym a'la trawniku.

 

DSC_0053.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...