Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

Tylko mam nadzieję, że mi nic nie uwije , niech się wiją one same mnie do tego nie mieszać;)

A jak to ja byłam zdziwiona jak nad naszym domem przeleciało stado bocianów parę dni temu ( zapomniałam napisać wcześniej) , a co powiecie na 16 szt naraz ? Moja pierwsza myśl : nadchodzi zimna:confused: to nawet nie będzie jesieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiesz co, Kubel'ko :) tak sobie siedzę i siedzę, przyglądam się tym Twoim drzwiom i przyglądam, i... coraz to bardziej zaczyna mi się podobać Twój pomysł na oprawę lustra. Będę pilnie śledzić wszystkie kolejne poczynania, aż do samego końca. No! chyba, że w pewnym momencie zrezygnujesz z tego pomysłu - w co raczej wątpię - wahadłowe lustro, to piękna rzecz :yes: :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, miałam siedzieć cicho i nic nie mówić, ale...

 

Mam takie same drzwi, jak Ty - a już przynajmniej są one z tego samego "gatunku". Z tym, że... moje drzwi mają szybę i są jednoskrzydłowe - czyli na moją korzyść, bo szersze (80tki). U mnie, to jedyne takie drzwi, które mi jeszcze służą i co najważniejsze - mają one drewnianą osłonę na ościeżnicę i mur. Myślę, że już teraz wiesz, skąd to moje stwierdzenie - wahadłowe lustro, to piękna rzecz. :)

 

Kubelko :) wcale nie ukrywam - otworzyłaś mi dzisiaj oczy. Właściwie, to one same mi się chyba otworzyły, kiedy przecierałam podłogę obok tych moich drzwi. Będę je w przyszłości wymieniać na nowe, ale z pewnością nie dopuszczę, by mi ktokolwiek zniszczył, czy to skrzydło, czy ościeżnicę. Z ościeżnicy spokojnie można będzie zrobić stojak, a ze skrzydła... wiadomo, co.

Podsunęłaś mi pomysł (bo to Twój pomysł) na takie lustro. Wiem jak się oczyszcza takie drzwi. Nie wiem tylko, w jakim stanie jest drewno pod tymi warstwami białej emalii. ech...

A, patrzyłaś ile kosztują takie duże stojące lustra? hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam takich pomysłów w necie jest pełno , nie jestem pierwsza:). Kiedyś widziałam na allegro jakieś małe lustra a i tak kosztowały kosmos. Ja mogę się pochwalić tym , że moje drzwi wyszlifowałam z jednej strony ( zabrakło grubego papieru ) do końca razem z dłutkowaniem i szlifowaniem rowków. Powalczyliśmy również z naszym progiem, przycięliśmy go i zrobiliśmy identyczny frez z tej obciętej strony. Zaś z tego obciętego kawałka wyszlifowałam podstawę pod lampkę , której do tej pory nie udało nam się zrobić. Może za jakiś czas coś drgnie w tym kierunku ,w sumie mogłoby bo ta lampka powstaje od tamtego roku.

A tak poza tym jakiś dziwny był ten dzień , nawet kawusia nie pomagała i praca jakoś ciężko szła.

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, u Ciebie pierwszej doczytałam, że można cosik takie sobie pozyskać. :) Szczerze mówiąc, nawet mi to do głowy by nie przyszło i powiem więcej - u mnie te drzwi zostałyby porąbane na ogień.

Jeśli chodzi o renowację drzwi - u mnie, to będzie troszkę później, kiedy zabiorę się za remont w wewnątrz domu. Także... mam jeszcze czas na pewne przemyślenia. Wiem tylko, że te moje drzwi są raczej proste do oczyszczenia. Nie wiem z jakiego drzewa są zrobione, ale wiem, że nie mają żadnych dodatkowych ferów. Zatem, będzie mi łatwiej.

 

Nie dziwi mnie, że lampka "robi się" aż tak długo. Macie inne, ważniejsze prace do wykonania i nie w głowie Wam meblowanie i urządzanie pomieszczeń :) Na Lamkę przyjdzie czas... jak aura pogodowa się z lekka poprawi ;) A tak poważniej, małam na dziś duże plany ogródkowe i nic z nich mi nie wyszło... deszczyk zrobił swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas prawie cały dzień lało , końca nie było widać ,ciężkie czarne chmury złowrogo patrzały na nas z góry. Jedynie nasza suczka miała radochę , bo poleżeć na czubku mokrego piachu to frajda, a potem wpaść jak perszing do domu.

Do tego musiałam zmieścić się pod schodami i pomóc mężowi wylać kawałek podłogi , bo gdzie facet nie może tam babę pośle - to posłał:jawdrop:

Mieliśmy dokończyć ścianę w kuchni , nie udało się:eek: To jedyna ,jak na razie ściana , która będzie z karton-gipsu w domu . Jest ona dość dziwnie zbudowana i najłatwiej będzie nam zabudować ją w całości niż łatać pół na pół.

Podobno jutro powtórka z pogodą:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zamierzam skorzystać z dobrej rady :) Wyczyszczę stare deski, a mam ich dużo , zrobię ładne szablony z literkami i lutownicą zrobię napisy. Nie wiem jeszcze kiedy to będzie , ale ten pomysł mi się podoba. A takie tabliczki na patyczkach powtykam w warzywniaku:yes:

Ciekawe jak będzie z tą pogodą dziś, jak na razie jest słoneczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja tez napalilam sie na to szlifowanie... moje drzwi tez mialy isc na ogien... panowie fachowcy chcieli od razu spalic ale je uchowalam i tez bede odnawiac, jesli sie oczywiscie da i drewno w srodku dobre, musze to sprawdzic... ale te Twoje drzi wyszly cudo! Oj napalolam sie i na to lustro... super pomysly masz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko tak z nudów wymyślam ;)

Dziś ukończyliśmy stelaż na ścianie kuchennej i zabraliśmy się za sufity. A z tymi to będzie zabawa , w każdym pomieszczeniu inna wysokość.

Po co robić jakieś projekty jak można nabazgrać coś na ścianie:jawdrop:

 

DSC_0100.JPG

 

DSC_0097.JPG

 

DSC_0088.JPG

 

Ładnie prawda?

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...