Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie przejmuj się, wiele mebli i dodatków przenosić trzeba z poprzedniego lokum i też nie wywalę, tylko dlatego, że nie pasuje... nie pasuje w tym pomieszczeniu, może lepiej wyglądać będzie w innym, może zmienić klosz czy jakąś rustykalną ,,ozdobę" doczepić i zagra? Ale to dopiero będziesz wiedzieć jak go zawiesisz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwoliłem sobie na kradzież praw autorskich tzn. wydrukowałem zdjęcia schodów i drzwi i poszedłem do znajomego stolarza meblowego. Z dłuuuuuuuuugoletnia praktyką, ale wzrok dobry. Stwierdził z pewnością że i schody i drzwi to sosna. Przy okazji strzelił wykład na temat różnicy w usęczeniu itp. Jeżeli chodzi o kąpiele drewna w celu ściągnięcia farby to robi się coś takiego w ługu sodowym, ale to niszczy drewno. Najlepiej opalarką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy sosna jest twardym drewnem ? Dla mnie może być sosna:hug: i tak jej nie oddam.

Wimech dzięki serdeczne za zaangażowanie , dla mnie to wiele znaczy. Czasem jest tak ,że ludzie których znasz okazuje się raptem ,że ich nie znasz a tu na FM pomoc masz całkowicie bezinteresownie.

 

p.s Dziś wyszlifowałam deskę , która ma posłużyć za podporę do lustra, była wzdłuż słoi różowa.

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiek ja idę w częściowo nowoczesne oświetlenie , bo takie już mam oraz w naturalne lampy z drewna. Dół chatki raczej będzie nowy - mebelki- , na górę pójdą te które mieliśmy w mieszkanku. Jakoś musimy sobie poradzić z tym naszym misz-maszem, pewnie nie my jedni i nie ostatni:no: .

Kiedyś marzyłam o kabelkach, później o tynkach , a teraz o malowaniu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff na szczęście mam tego trochę , ale czasem w kobiecie odzywają się pewne chciejstwa i z tym jest trudno walczyć.

Kiedyś upatrzyliśmy sobie z mężem ten nasz żyrandol do salonu ,kosztował jak dla nas kosmiczne pieniądze ,ale zaparliśmy się i przez pół roku wisiała tylko żarówka na kablu , bo prowizorki ( czyli tani żyrandol) są wieczne. Do tej pory bardzo go lubimy .

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to tak jak wimech napisał schody i drzwi to sosna, co nie co pracowłaem przy drewnie i na to mi ze zdjęć wygląda. Fakt faktem, że zrobione wysmienicie a jeszcze lepiej się prezentują.

Kubel30 cały czas zaglądam i będę zaglądał tyle, że mało piszę bo codziennie u siebie na wichurce do wieczora siedzimy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że ciężko!! Kurcze teraz to najgorszą robotę robimy. Murowanko, więźba itp!! Już trochę zmęczony jestem bo pracowalismy okrągły tydzień od rana do wieczora!! Jest nas dwóch, w doskokach trzech jednak swiadomość tego, że to robię dla siebie i będe tam mieszkał jest silniejsza od zmęczenia. Kurcze mam takiego powera, że szok i oby tak dalej to zamieszkamy po wakacjach!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kubeł widzę, że klamki podobają Ci się z Barczu/a http://www.starydwor.barcz.pl/ ja ma z serii Baszta w kolorze czarnym, są rewelacyjne i nie drogie w porównaniu z innymi klamkami.

 

Dzisiaj nadal walczyłam z nakastlikami ( masakra jakaś, drewno bardzo nie równo chłonie farbę, nanoszę ją gąbką i jakoś to idzie ....mam nadzieję, że już jutro skończę :yes: ). Zdjęcia już wstawiłam ;).....

 

Co do oświetlenia to u nas nadal ( 2 lata ) wisi łysa śpiewaczka :lol2: i tak jeszcze sobie powisi :yes: ( jak to się mówi co nagle to po diable.....kiedyś znajdę tanią a taką co mi psuje lampę i będzie o.k ).

Bardzo jestem ciekawa jaki żyrandol macie :D

Edytowane przez Juszczakówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wykładów na temat drewna...

 

kolega jest stolarzem, nie nie pokazywałam mu zdjęć, ale kiedyś się dziwiłam u siebie co do któregoś parapetu, usłyszałam wtedy że drewno kiedyś było inne, rosło w naturalnym lesie, było mocniejsze i miało inną strukturę. i coś tam dalej, ale wiele nie pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym drewienkiem specem nie jestem ale raczej stawiamy na :

 

http://www.wilpex.com.pl/podloga.html

http://www.tilly.at/tilly/pl/produkte/landhausdiele.php?navid=12

http://www.marketeo.pl/Oferta/Deski-pod%C5%82ogowe-modrzew-syberyjski-172569.html

 

Nie twierdzę że tak jest na pewno i pewnie już sie nie dowiemy na 100% jakie to drewienko

 

mąż żony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak klamki to StaryDwór , są czarne i wizualnie niezbyt ciężkie. Fajnie wiedzieć ,że nie jest to jakiś badziew.

Nasz żyrandol jest prosty ,formą przypomina pająka ,tak go nazywamy, ale jak go włączysz to nasuwa się jedna myśl : latarnia. Zapalony nawet w dzień potrafi rozświetlić pomieszczenie. W tej chwili na naszym rynku takich jest wiele ,ale jak go kupowaliśmy 9 lat temu to była nowość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...