Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

Juszczakówka trzymam kciuki za szafeczkę :)

Ja swoje drzwi potraktowałam olejem bezbarwnym Altaxa . Zawsze wydawało mi się ,że olejem to tak prosta robota smarujesz wycierasz i już . A guzik prawda ... olej trzeba, oprócz nakładania paru warstw, polerować . Ręce bolą jak diabli ... wybieram lakier :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wracając do tematu drewno, znajomy stolarz nie określił gatunku po kolorze, tylko po układzie słojów i kształcie sęków. Widziałem jego prace, także jestem przekonany do jego fachowości. Aczkolwiek pewny jestem tylko tego że umrę, po za tym nic pewnego. A jeżeli chodzi o deski podłogowe proponuję poszukać niewielkiej stolarni która zajmuje się produkcją desek podłogowych, można znaleźć dużo taniej niż w dużych firmach, a jakość porównywalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wimech coś źle zrozumiałeś mego męża , my nie kupujemy już dech .... kupiliśmy wszędzie panele , a tam gdzie nie będzie paneli będą nieszczęsne kafle (ja nie lubię kafli ). Do tej pory zależało nam tylko na modrzewiowych dechach, ale nie dostaliśmy w przystępnej cenie, mogliśmy kupić, ale mokre i nie było gdzie wysuszyć , pechowo w naszym okolicznym tartaku

padła suszarnia. Z obrobieniem takich desek nie mamy problemu , posiadamy własną maszynkę . Sosna odpadała bo to badziew, wiem bo mieszkałam na niej kilka ładnych lat.

Wracając do naszych desek w domu , czyli drzwi podłogi, niektórych starych okien to jest modrzew:yes: Nie mogliśmy dłużej Was zamęczać i przywieźliśmy do domu fachowca , który obadał drewienko. Cała więźba to dębina.

Po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie cuś i tak jakoś wyglądało ciężkawo więc postanowiłam przemalować

DSC_0056.JPG

 

jeszcze nad nim pracuję i zastanawiam się czy kupić białe klosze czy jakieś ciemne czarne , brązowe?

DSC_0067.JPG

 

i tak sobie pomyślałam , że jak nie będzie mi pasował mi mój pająk to powieszę to cuś w salonie

a jak nie powieszę go w salonie to schowam na strych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chowaj na strych bo wyglada fantastycznie!

Juz pasuje, chociazby do framug (uwielbiam biale framugi).

Przy okazji mam pytanie bo tak czytalam Wasze watpliwosci sosna czy cos innego. Mam sosnowe meble teraz i tak, sa miekkie, nalozylam szyby na blaty (w sypialni). Ale chodzi mi o podloge moja ktora mam cyklinowac. Jesli ta podloga ma 40 albo wiecej lat i jest w fantastycznym stanie (podobno) to co, to znaczy ze mam szanse ze to modrzew lub inne mocniejsze bo nie zniszczona a nie sosna. Kubelek, jak myslisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ja się relaksowałam mąż mój jedyny walczył z sufitami - troszkę pomagałam:hug: czasem przeszkadzałam jak na żonę przystało

DSC_0084.JPG

 

DSC_0075.JPG

 

A jak już tak wszystko pięknie szło ... skończyły się wkręty:mad: . Standard u nas.

Więc trzeba było znaleźć sobie inne zajęcie ... i się znalazło tylko znów jak tak pięknie szło skończyła się zaprawa:mad: w połowie roboty.

 

DSC_0079.JPG

 

A jak moje cuś sobie schło to zabrałam się za czyszczenie starych okien , z których robię ramki do zdjęć na ścianę

 

DSC_0078.JPG

 

A żeby nie było, że tylko ja taka mróweczka to mój mąż paciał zieloną ścinę w kropki

DSC_0083.JPG

 

Troche tego dziś było i co z tego , że wszystkiego po trochę i wszystko się kończy kiedy nie trzeba... i tak się cieszymy:rotfl:

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania ja Ci nie doradzę widzisz co tu się dzieje na ten temat, ruch w interesie :lol2: sprowadź fachowca niech pomaca i obada. W Twoich stronach rośnie dużo modrzewia więc jest szansa. Ze zdjęć trudno coś odczytać , można się walnąć "o deskę lub dwie".

 

Mówisz ,że ładny :D no dobrze mnie też się podoba ,tylko teraz wybór kloszy. Podobają mi się czarne , a do nich kryształki malutkie . Ale ten czarny u mnie to do czego ?

Generalnie oświetlenie u nas będzie różne.

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania ja Ci nie doradzę widzisz co tu się dzieje na ten temat, ruch w interesie :lol2: sprowadź fachowca niech pomaca i obada. W Twoich stronach rośnie dużo modrzewia więc jest szansa. Ze zdjęć trudno coś odczytać , można się walnąć "o deskę lub dwie".

 

Mówisz ,że ładny :D no dobrze mnie też się podoba ,tylko teraz wybór kloszy. Podobają mi się czarne , a do nich kryształki malutkie . Ale ten czarny u mnie to do czego ?

Generalnie oświetlenie u nas będzie różne.

 

Nie bede Ci zasmiecac tutaj, pstrykne potem zajrzyj do mnie. W sypialni mam powieszona Marie Terese. Co prawda zyrandol nie jest bialy ale mam klosze na zmiane - biale i czarne. Zmieniam wg. humoru. teraz wisza biale i maja zaczepione malutkie krysztalki do abazurkow. Co prawda powinnam miec mniejsze klosze ale zle wymierzylam heheh.

A czarny moja droga jest kolorem neutralnym i pasuje do wszystkiego, no chyba ze robisz pokuj w czystej bieli zero dodatkow w co watpie :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj wrzało u Was odnośnie drewna :) dobrze, że już wiecie na czym stoicie :D

 

A z żyrandolem poczekałabym na efekt końcowy, wtedy powiesiła i zastanawiała się jakie klosze. A jak nic by nie pasiło to wycudować inny np. pająka :)

 

Ramki powiadasz... heheh ja o ramkach myślałam z moich metalowych zardzewiałych okienek, w których już szybek nie ma, też będą dobre :lol2:

 

Taaaa, ja już ramki wieszam a jeszcze stodoła nie moja :lol2: niepoprawna ojjj niepoprawna ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zosik ma racje.

Abazurki sa czasem potrzebne a czasami te lampy wygladaja lepiej bez. Ja najpierw lampe kupilam, potem powiesilam a potem zdecydowalam ze abazurki sa potrzebne pod wystroj. Ale jakbym ta lampe przewiesila do lazienki to juz byloby bez abazurkow. Najpierw w korytarzu wisiala i byla bez bo tak lepiej wygladala, w sypialni bez nie przeszlo. Z tymi lampami to na dwoje babka wrozyla...ale mozesz isc zobaczyc u mnie, wkleilam oba kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Wam więźby z dębiny - to mocne drzewo. Zresztą, nie porównujmy drewna przygotowywanego przed wielu wielu laty na kozły, podłogi czy okna do tego, które można kupić obecnie. Wg mnie, tutaj nie ma żadnego porównania.

Kubel'ko, czy ten żyrandol znalazłaś u siebie, bo chyba kupiony teraz to on nie jest !?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyrandol stary , ale nie wiem ile ma lat , zakupiony na giełdzie za 15 zeta - tyle utargował mój tato. Muszę go więcej tam wysyłać :D

Niestety na strychu było pusto , jedyną rzeczą jaką odziedziczyłam to kuchenka elekryczna biała do zabudowy Amica , nówka nigdy nie zamontowana i stoi tam dalej.

Mi do niczego nie pasuje więc schowamy ją ... na kiedyś tam :).

Uff uporaliśmy się z sufitami na dwóch korytarzach, jedna płyta spadła na nasze łepetynki , na szczęście nic nam się nie stało , ale cholerstwo ciężkie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz, mój tata z targów i giełd zawsze przyniesie jakąś wiertarkę albo podkaszarkę do trawy, o nas nie myśli ;) ale może i lepiej, bo z jego gustem i chęciami do remontów jest tak, że najchętniej zostawiłby meblościankę i tapety w kwiaty, dywany zresztą też w kwiaty :)

 

A mąż niepoprawny? Bardzo poprawny - załatwił Wam robotę do końca życia, zawsze będzie coś do zrobienia :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...