Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

Właśnie, ja też chciałam dopytać może nie tyle co o ilość pomieszczeń, a o wielkość sufitów - zwłaszcza tych podwieszczanych. Głównie interesuje mnie, jak one się sprawdzają na mniejszych (jak moje) sufitach, i czy w ogóle one się sprawdzają na małych sufitach.

Powiem wprost - zaciekawiły mnie te Wasze sufity.

 

Poza tym, mieszkanie na kartonach nie jest wcale takie złe - ważne, że na głowę nie pada, w oczy nie wieje i w doopkę jest ciepło... reszta może być później :)

Edytowane przez kardamina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gopax moi teściowie zamieszkają z nami od razu , dostają dwa osobne pokoje. Fakt przejściowe ,ale w sam raz dla nich . Kiedyś to były trzy pokoje , my rozwaliliśmy ścianę za raz po zakupie.

Dół ma 150m2 w tym cztery pokoje , dwie łazienki , dwa przedpokoje przedzielone ścianą ceglaną i kuchnia .

Górę robimy jak odpoczniemy , tam będą pokoje dziecięce , łazienka , garderoba i saloooon czyli wolna przestrzeń ok. 80m2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prac bieżących :

po pierwsze mamy podłączony kominek w sypialni:lol2:

DSC_0011.JPG

 

DSC_0014.JPG

 

po drugie mam sufit w kuchni:lol2: (jeszcze nad nim pracuję)

DSC_0028.JPG

 

po trzecie mamy pstryczki - pieprznicznki -elektryczki na cały dół :yes:

 

po czwarte mam CIEPŁĄ WODĘ:rotfl:

DSC_0033.JPG

 

Ba nawet leci w kranie:lol2: . Pompa ciepła działa , a w piwnicy w której i tak było chłodno zrobiło się lodowato , brrrr na krótki rękawek nie postoisz. W półtorej godziny nagrzała 300l bojler , trochę hałasuje choć nie ma wentylatora na zewnątrz (bo są i takie wersje) ale idzie to przeżyć , lepsze to niż tramwaj który krążył pod oknami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda montaż sufitów, parę fotek dla zainteresowanych

DSC_0017.JPG

 

DSC_0019.JPG

 

DSC_0021.JPG

 

DSC_0022.JPG

 

DSC_0026.JPG

 

DSC_0027.JPG

 

A i jeszcze jedno , nie dojechały do nas łączniki pojedyncze zamówione przez neta, pan zwraca kasę bo miał wypadek i wylądował w szpitalu , tak więc wymyśliliśmy inny sposób łączenia profili , też bardzo stabilnie wszystko się trzyma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani bez obaw tą rurkę w pompie a właściwie kolanko z pcv będziemy wymieniać na metal (lub inną) , daliśmy to co było pod ręką . Taka pompa działa również jako klimatyzator jeżeli tylko rurkę wylotową zainstalować w pokoju - wieje jak cholera . Nam ma osuszać piwnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gopax moi teściowie zamieszkają z nami od razu , dostają dwa osobne pokoje. Fakt przejściowe ,ale w sam raz dla nich . Kiedyś to były trzy pokoje , my rozwaliliśmy ścianę za raz po zakupie.

Dół ma 150m2 w tym cztery pokoje , dwie łazienki , dwa przedpokoje przedzielone ścianą ceglaną i kuchnia .

Górę robimy jak odpoczniemy , tam będą pokoje dziecięce , łazienka , garderoba i saloooon czyli wolna przestrzeń ok. 80m2 .

 

No też mi sie tak wydawało że mój dom w porównaniu z waszym to maleństwo(cały ma 156 m2) ... na takiej przestrzeni to już można w miarę wygodnie mieszkać nawet z teściami :lol2: ważne jest ciepła woda w kranie i kominek działa a na resztę też przyjdzie czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tyle samo - chodziło mi tu raczej o wielkość chociażby jednego sufitu - ot, tak dla porównania. Ale, to nic...

"Instruktaż" z montażu sufitu z pewnością się mi przyda :) nawet stronę z wpisem sobie zapisałam :yes: coby później nie szukać... :p

Edytowane przez kardamina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gopax pompa chodzi na prąd, a piec nie jest jeszcze podpięty, chodzą zupełnie osobno . Pompa podobno jest ekonomiczna (ludzie chwalą) i je mniej prąda niż bojler elektryczny. Odpala się od 5-7C na zewnątrz. Zimą zaś wodę będzie podgrzewać już piec na ekogroszek i pellet , ma on również funkcję letnią. Jednak chcieliśmy mu dać trochę odpocząć . Ja się na tym nie znam dla mnie to chińszczyzna , milion rurek ,zaworów kulowych.... to wszystko podłączał mój mąż . Wiem tylko ,że ma być taniej:( , oby .

A i ten sam zbiornik na wodę będzie podłączony do pieca, ale jak nie wiem.

 

Kardaminko np. kuchnia ma coś ok 25m2 , salon też , łazienki po 10m2, pokoje ... pogubiłam się:no: Duże czy małe dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyczerpująca odpowiedź:) oczywiście tylko na razie, bo jeśli pozwolisz to będzie mnie jeszcze interesowała "ekonomiczność" tej pompy ale jak już troche pochodzi;)... nie spieszy mi się, bo na razie mam drzewo i bede miała go jeszcze więcej po remoncie budynku gospodarczego, wiec mam czy grzać wodę latem ale pytam tak przyszłościowo;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julinka sufity takie zaplanowaliśmy, od zawsze nam się takie podobały. A powiedz mi jak chcesz przyczepić tynk do drewnianego sufitu? I jeszcze jedno przed otynkowaniem pozostaje całkowite zrywanie starego tynku ze słoną, który pod ciężarem nowego w cholerę spadnie na łepetynkę:yes: i masz spore ryzyko popękanego sufitu. Nie rozmawiałam na ten temat z tynkarzami , bo mnie ten temat nie interesował.

A Tobie co powiedzieli, mieli jakieś konkretne argumenty na nie, jestem ciekawa, bo zawsze mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wykąpałam się w mojej wannie , było cuuuudownie. Pompa włączyła się przy spadku temperatury na 38C , a że ja ciepłolubna jestem to mamy ustawioną na 43C .Do wanny nalałam wody do 3/4 , automatycznie woda nalewała się do bojlera i włączyła się pompa, chodziła jakieś 50 min. Prunda ciągnie 0,9kw na godzinę. Nagrzało się i mieliśmy spokój do wieczorka , fakt jeszcze nic tam nie zmywam i nie gotuję , bo pewnie przy normalnym użytkowaniu będzie częściej się włączać .

 

Alladynko trzymam kciuki za Twój remoncik , pewnie gdyby nie nasze mieszkanko też byłoby inaczej. A co do cegły to mam nadzieję, że będzie jeszcze ładniej po impregnacji. Zakupiłam Sarsil ( kiedyś już pisałam) podobno nadaje cegle efekt mokrej i tak bym chciała.

Dziś późnym wieczorkiem może uda nam się podłączyć drugi kominek. Z nim mieliśmy trochę zachodu , bo rurę (czarną) musieliśmy ciąć pod kątem i spawać , a wszystko przez to ,że kolanka gięte za mało się naginają . Cyknę fotkę to może będzie jaśniej bo zamotałam trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary tynk juz zerwany wraz z mata trzcinowa.Wczesniej wlasnie taki byl system ,tynk trzymal sie na trzcinie.Ja drewniane sufity to lubie w wysokich pomieszczeniach(dla mnie to od 3m)chyba,ze pomalowane na bialo z widocznymi troche belkami(taki planuje w salonie)W pozostalych pomieszczeniach aby ich nie obnizac chce tynk.Problem w tym ,ze wiele zdań, jedni mowią kłasc tak jak bylo na trzcine(ja tez)drudzy ,ze na moja odpowiedzialnosc bo oni recza tylko za siatke rabitza(to zamiast trzciny)Pekania raczej sie nie boje(..choc czas pokaże;) )bo skuwalam poniemieckie i byly dwie rysy na suficie,tylko.No to Cie juz nie mecze skoro nie było rozmowy na ten temat z tynkarzami. Nie nie ...jeszcze pytanko,czy wy swoje skuwaliscie? Dzieki ,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...