Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

Jeżeli chodzi o płytę giętą pod schody, proponuje kupić zwykłą płytę K-G, zwilżyć ją wodą, na przykład spryskiwaczem albo pędzlem. Następnie oprzeć pod kątem aby się wstępnie wygięła, a za dzień, najdalej dwa zamontować tam gdzie trzeba. Jeżeli łuk będzie zbyt mały to zwilżyć jeszcze raz. Powodzenia.

 

Nam sie niestety nie udało... płyta poprostu pękła mimo tego, że była wilgotna i próbowaliśmy wyginać bardzo powoli.

Żeby uzyskać pożądany łuk nacinaliśmy (nie do końca) płytę w równych odstępach i delikatnie przełamywaliśmy. Na to gładź, szlifowanko i już :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do ideału daleko , na szczęście mąż mnie pociesza ,że idzie mi lepiej niż Jemu .

:jawdrop:Jeju moje dziecię ostatnio przyjechało do nas razem z dziadkami , z którymi było po farby i przynosi mi katalog z szafkami łazienkowymi . Otworzył na przekroju tych szafek , wyglądało to coś na rysunek techniczny i bardzo poważnie powiedział : mamo masz może Ci się przyda. Szczęka mi opadła , już nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać.

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o płytę giętą pod schody, proponuje kupić zwykłą płytę K-G, zwilżyć ją wodą, na przykład spryskiwaczem albo pędzlem. Następnie oprzeć pod kątem aby się wstępnie wygięła, a za dzień, najdalej dwa zamontować tam gdzie trzeba. Jeżeli łuk będzie zbyt mały to zwilżyć jeszcze raz. Powodzenia.
nie do konca ,bo jezeli chcesz wygiac wiekszy luk to powinno sie ja ponacinac od strony ktora pojdzie od sciany,zreszta sa takie plty nacienane w marketach.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście chcieli budować, to w życiu byście nie osiągnęli tego efektu który już teraz macie :) Nie jest to jeszcze jeden podobny do innych dom, ale Wasz, jeden jedyny i niepowtarzalny :).... i strasznie tego Wam zazdraszczam :oops:

 

Gosiek muszę Ci uściskać :hug: . Prawdę powiedziawszy na budowę domu nas nie stać było a nawet gdyby było to i tak wybrałabym stary. A gdyby tak mieć więcej kaski , bo zawsze jest jakieś dno i u nas już je widać, to zrobilibyśmy jeszcze lepiej, więcej. Co tam dużo mówić musimy cieszyć się z tego co mamy i z tego że umiemy pracować rączkami.

My również cieszymy się , że tak to wszystko wygląda i mam nadzieję ,że jak wstawię wszystkie meble to zrobię tak ::jawdrop:

Gosiek przecież u Was też jest pięknie , a teraz jak masz odbiór to będzie jeszcze lepiej , trzymam kciuki. My resztę też będziemy dziobać kiedyś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrych nowin to takie ,że przyjechały grzejniczki... fiu fiu będziemy je niedługo wieszać a to oznacza prawdziwy dom:)

A po nich podłogi:wave::wave: już nie mogę się doczekać. I jak to jest w życiu zmieniła mi się koncepcja kuchni , bo kobieta zmienna jest. Muszę usiąść do plenera w Ikeii i zobaczyć te małe zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła wprowadzamy się na koniec sierpnia. Mamy małe przesunięcie o jakieś dwa miesiące :o widocznie tak miało być.

W kuchni chcę zmienić blat i fronty, bo ten dębowy będzie mi się gryźć z wyspą drewnianą i parapetami. Fronty takie jak na wizualce , pewnie wyjdzie wiejsko no ale to przecież wieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ci dobrze , ale sie ciesze dla Ciebie :wave:

Obsowa obsowa ale Ty juz sie wprowadzasz ale ja jeszcze nie zaczelam robic nic i moge tylko sobie "pomalowac", to nie marudz :):)

Jest takie tutaj powiedzenie " Good things come to those who wait" (dobre rzeczy przychodza do tych co czekaja) a Ty sie naczekalas i narobilas . Na miejscu latwiej bedzie Ci dlubac i konczyc.

Doczekac sie nie moge update i fotek po wprowadzeniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Właśnie dołączyłem do forum, i jestem pod wielkim wrażeniem Waszego domku. Mam nadzieje ze wszystko pójdzie po Waszej myśli. Ja teraz jestem na etapie zakupu mieszkania w starym budownictwie i planuje odsłonić troszkę cegieł. Mam pytanko, czym usuwaliście tynk??Podejrzewam ze młotem udazrowym ale interesuje mnie tez czy doczyszczaliscie cegły ze takie gladie są.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubel Bardzo się cieszę, że wkróce przeprowadzka!!!! Świetnie Wam idzie!!!

 

my już mieszkamy tydzień :) a rok temu montowano nam wiązary na dachu

 

jakby ktoś chciał obejrzeć kilka zdjęć to zapraszam na bloga

co do koncepcji kuchni - mój m wykazał się nowym talentem i sam coś sklecił - deska podłogowa+płyta OSB

na razie kompletna tymczasówka, ale dorobimy do tego szuflady i fronty drewniane

 

jeszcze bardzo dużo pracy zostało....

Edytowane przez AnnieA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...