Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

no pieknie Mosci Dobrodziejko :)

No jak nie lubie parapetow co wiesz...tak te Twoje sa przepiekne, przez to ze grube mury i te zaokroglenia na gorze.

 

Wicherko mam pytanie, bo albo znow mi comp pokazuje na opak albo...czy ta podloga w salonie jest siwa, szara itp, a jak tak co to jest, bo wyglada na kolor ktory chcem tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kubel hmmm chodzi mi o to czy zostawiasz w kolorze naturalnym czy bejcujesz np. ten próg na jasno? czy i czym konserwujesz schody? bo to surowe drewno?

salon super!!!! :)

a własnie jakie masz inspiracje okienne?

zostawiasz tak?

 

Schody i wszystkie elementy drewniane zostawiamy w naturalnym kolorze , zabezpieczone były impregnatem Vidaron, który mogę polecić. Nic z nich mi do tej pory nie wylazło , nic się nie sypie w odróżnieniu od tego Protektora , którego użyłam do szafki w łazience. Nie będziemy bejcować a jak już wszystko zniosę i wyniosę na górę to dopiero je polakieruję lakierem wodnym bezbarwnym - matowym. Progi, elementy w ceglanych ścianach , ramki, wyspa , drzwio-lustro zostały zaolejowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pieknie Mosci Dobrodziejko :)

No jak nie lubie parapetow co wiesz...tak te Twoje sa przepiekne, przez to ze grube mury i te zaokroglenia na gorze.

 

Wicherko mam pytanie, bo albo znow mi comp pokazuje na opak albo...czy ta podloga w salonie jest siwa, szara itp, a jak tak co to jest, bo wyglada na kolor ktory chcem tez.

Maniu podłoga na całym dole jest jednakowa : biała przecierana Weranda Kronotexu , jest świetna bo przez te przecierki np. plam nie widać .

Oj mam nadzieję ,że moje parapety będą piękne jak zabiorę się i położę na nie drewno - takie samo jak w całym domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mnie zastanawia... Jak powiesisz karnisze, to zakryjesz okna a te luki są taaaką ozdobą. Chyba bym nie zasłoniła ich jakąś szmatą..

 

EZS ja o te łuki walczyłam jak lwica z moim mężem więc nie zamierzam ich zasłaniać . Jestem zwolenniczką prostych firan upiętych tylko na bokach coś na kształt zasłon. Rozsunę je maksymalnie na boki by nie zasłaniały mi ani łuków ani widoku , który mam za oknem . Szczególnie miło jest po przebudzeniu jak otwierasz oczy i masz przed sobą piękne drzewa. Eee z tego nie zrezygnuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancko :D i latarenka na parapecie obowiązkowo stoi :D cuda cuda :)

 

A kominek w sypialni będziecie obudowywać? Czy jakieś wnęki w nim zostawicie?

 

Kominek będzie miał wnękę na drewno , jeden mniejszą a drugi na całą wysokość - tylko nie wiem kiedy je dokończymy :(

Zosik było warto o wszystko powalczyć i nawet jeżeli zabraknie nam sił i czasu na szybkie wykończenie góry to te zrobione 150m2 na razie nam wystarczy.

Latarenki ma takie dwie , jeszcze marzę o większej .... może kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubel dzięki za info o konserwacji drewna; widoczne boczki szafek pomaluję farbą na biało, do tego w przyszłości chcę drewniane fronty zabejcowane na biało lub pomalowane biała farbą transparentną z ciemnymi/czarnymi uchwytami muszelkami... coś stylistycznie jak tu na blogu:

http://barnhouse-nad-wisla.blogspot.com/p/kuchnia.html

materiał powiesiłam tymczasowo i nie w całości bo padła mi maszyna do szycia

na szczęscie wczoraj zamówiłam częsci i mąż może da radę naprawić...

kupiłam też wieszaki bezinwazyjne do rolet i uszyję w końcu coś do kuchni, bo mam skrojone...

u nas wszystko jest na razie niskobudżetowe, żeby nie napisać bezbudżetowe :(

Edytowane przez AnnieA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annie nie przejmuj się u nas też nie wszystko jest wysokich lotów , ba nawet niektóre są bezbudżetowe:lol2: . Fakt są rzeczy które irytują człowieka do bólu , ale głową muru nie przebijesz.

Wracając do mojego "barowego stołu" to mnie się podoba i kiedyś tam planujemy zmienić mu nogi na drewniane , a jak będziemy mieć dużo wolnego czasu to zrobimy sami nowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się stało, że dopiero teraz Was odkryłam? Chylę czoła przed niesamowicie ciężką pracą, jaką wykonaliście i jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłowości i wytrwałości. I będę śledzić postępy :)

 

A jaki masz pomysł na wykończenie wnęki na drewno przy kominku? Mam takową, pomalowaną na biało jak reszta konstrukcji i... po pierwszym załadowaniu drewna przestała być biała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impregnacja cegły sarsilem- szału nie ma , producenci trochę przesadzają . Owszem cegła ściemniała minimalnie , liczyłam jednak na więcej. Poczekam i zobaczę jak wyschnie.

DSC_0037.JPG

 

DSC_0035.JPG

 

Halo! To znowu ja pytam o cegłę...:wiggle:.Jaki w końcu efekt po tej impregnacji Sarsilem?Próbuję porównywać zdjęcia przed i po impregnacji...A ile razy smarowałaś tym Sarsilem?Aż cegła przestała chłonąć środek?Czy jak?Ja właśnie próbuję wybrać jakiś impregnat-mam wielu doradców w rodzinie,a każdy radzi coś innego.Zrobiłam małą próbę Remmersem KSE 300,ale już teraz widzę,że ta stara cegła chłonie jak szalona(?!).A ten środek jest ch......e drogi,do tego nanosi się warstwy mokre na mokre(nie dopuszczając do wyschnięcia,aż cegła przestaje chłonąć)Czy powierzchnia po impregnacji Sersilem jest łatwiejsza do odkurzenia?Z góry dzięki i kolejny raz muszę napisać,że jestem pełna podziwu.Wszystko jest wspaniałe...:) :jawdrop::cool: Niebawem wrzucę też jakieś zdjęcia z moich-naszych wypocin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...