Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

że się wtrącę...

 

nie wiem czy słusznie, właściwie i zgodnie z zasadami, ale teście swoje cegły potraktowali zwykłym olejem spożywczym i jest świetnie! i o ile taniej :D kolor pięknie wyciągnęło a i kurzu o wiele mniej

 

Też mi to przeszło przez myśl,a zastanawiało mnie to,czy kurz do tłustej powierzchni nie przywiera mocniej?A może ta powierzchnia nie jest tłusta?(Cegła się napiła tego oleju?)A poza tym chodzi również o wzmocnienie całej, trochę sypkiej powierzchni cegły.

Ale dzięki zosik za podpowiedź-dla mnie wszelkie uwagi są cenne ;)

Ps.do Twojej Stodoły też zaglądam i zaczynam żałować,że zaczęliśmy grzebać na poddaszu,a nie adaptujemy naszej stodoły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czejena no właśnie też moja pierwsza myśl była taka, że będzie tłuste, ale cegła pięknie to wypiła, z kurzem nie ma problemu, i nie sypie się nic.

 

Adaptacja poddasza powiadasz? Też mieliśmy robić poddasze u teściów(tym bardziej, że tam tylko przemalować i meble wstawić), ale... wolę stodołę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się stało, że dopiero teraz Was odkryłam? Chylę czoła przed niesamowicie ciężką pracą, jaką wykonaliście i jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłowości i wytrwałości. I będę śledzić postępy :)

 

A jaki masz pomysł na wykończenie wnęki na drewno przy kominku? Mam takową, pomalowaną na biało jak reszta konstrukcji i... po pierwszym załadowaniu drewna przestała być biała ;)

 

Witam serdecznie nowych podglądaczy i zapraszam częściej. No cóż ja też nie wszędzie jeszcze dotarłam , choć chciałoby się być wszędzie to nie da rady, więc się nie przejmuj. Co do wnęki to też planujemy wykończyć ją na biało i pewnie będzie tak samo jak u Ciebie - czyli biel tylko na początku.

Pewnie skończy się na załadowaniu wnęki raz drewnem , a potem będzie bardziej ozdobą;) i jeszcze jedną opinię słyszałam : robaki:eek:. Odradzano mi takie wnęki ale co mam poradzić , że one mi się tak podobają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czejena ja swoją cegłę też malowałam mokre na mokre i jak dobrze pamiętam to trzy a może cztery razy malowałam. Cholerka tyle rzeczy już robiłam ,że nie pamiętam ,już wszystko mi się kiełbasi . Musiałabyś popatrzeć na wcześniejsze wpisy tam napisałam dokładnie , a że pisałam na bieżąco to pewnie dokładniej. Po moim "sarsilu" cegła jest ciemniejsza , nie świeci się , nie zbiera kurzu (jak na razie) i nie lepi się . O oleju też słyszałam ale o oleju lnianym, jednak też bałam się ,że będzie tłusto i lepko. Jak zrobisz swoją ściankę to klej zdjęcie chętnie zobaczę.

I jeszcze jedno zapach ulotnił się po dwóch dniach i nie był straszny... a najgorsze jak masz znawców , którzy i tak guzik się znają , mam na myśli rzeczy których sami nie robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajajaj................ wiedziałam, wiedziałam.... przepięknie Wam wyszło i na dodatek przestrzeni macie dużo, aż patrząc na zdjęcia biorę głęboki oddech :yes:

 

Wasza pracowitość została nagrodzona fantastycznym efektem :)

 

 

a pod lunetę połóż się... w śpiworze na ten przykład, w bezchmurną noc.

 

 

Wczoraj u nas pięknie rozgwieżdżone niebo nad nami wisiało i leżąc w łóżku tak sobie gwiazdki oglądałam :lol2: i tylko szkoda, że lunety się nie dorobiłam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czejena - jeszcze coś, po tym oleju teście pomalowali cegły sidoluxem do kamienia - trochę się błyszczą dzięki temu. No ale zależy kto czego oczekuje, błyszczenia czy nie. Zrobię dziś fotkę i wrzucę.

 

Kubel kobieto! Aleś nas zarzuciła :D Łazienka śliczna, lekka i jasna :) I musowa gazetka przy kibelku :D Jakiś gazetnik by się przydał, ja u siebie mam :D

A w starej łazience podoba mi się kran - pewnie dlatego, że mam identyczny ;P A co do wystawki - popieram - dom to nie muzeum, tam się mieszka, a jakoś nie widzę siebie przelewającej każdy szampon i żel do osobnego pojemniczka ;)

Raz jeszcze wielki szacun za te kafle w korytarzu! Fachowiec by się nie powstydził :) Świetnie Ci to wyszło :)

I białe cegły... u młodego zrobię białe :D

A ta luneta to prezentem dla młodej była, tak? Czy ja już wątki mylę? :D

 

Reasumując :D:D:D pięknie, jasno, czysto, ciepło i przyjemnie :D

 

To pamiętasz co teraz? WINKO i kanapa :D:D:D i relax :D Zasłużony w pełni :)

Edytowane przez zosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubelko,piekna ta twoja łazienka(bedzie sie dobrze wypoczywać w wannie).Widze pomalowane cegły przy schodach- też super.Może wystroj salonu nie moje klimaty ale cała wasza praca -szacunek i ukłony :) Jeżeli chodzi o internet to polecam wziać na probe (orange daje na miesiac-latałam z nim w miejsca gdzie kom.nie miala zasiegu ale int.ok ,choc ja zdecydowałam sie na play-tylko roczna umowa,ale tez ok.Teraz tylko parapetowka i lista rzeczy potrzebnych dla gosci ;) pozdrawiam ciepło w ten upalny piekny dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeldzięki za info...Łazienki śliczne...:rolleyes:Fajny wieszak na ręczniki przy wannie.Bo ta gałąź to wieszak,tak?Super blat pod umywalkę.Sami robiliście z jakichś drzwi?A mogę wiedzieć gdzie takie okucia zdobyłaś?A syfon z umywalki jest widoczny?Acha ,a cegłę przy schodach jaką farbą malowałaś?

Ach,kiedy my będziemy na etapie Waszych prac.............:bash:

zosik dziękuję,bardzo chętnie zobaczę fotki:wave:.A czy teście rozcieńczali ten olej z wodą,czy tak smarowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...