Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

zosik dziękuję,bardzo chętnie zobaczę fotki.A czy teście rozcieńczali ten olej z wodą,czy tak smarowali?

 

Nie rozcieńczali. Smarowali tyle razy olejem aż kolor cegły ich satysfakcjonował, kilka razy i później sidoluxem też aż ich efekt zadowolił. M. mówi, że kupa roboty, ale duuuużo taniej.

 

Fotki pozwolę sobie wrzucić tutaj, bo Kubelka też mówiła, że chętnie zobaczy Twoje :D A że w temacie i masa osób tu zagląda - to może komuś się przyda :)

 

http://img571.imageshack.us/img571/3823/img1904s.jpg

http://img546.imageshack.us/img546/6189/img1905w.jpg

http://img545.imageshack.us/img545/4742/img1909j.jpg

 

Nie błyszczą się aż tak bardzo, zdjęcie robione przy sztucznym świetle i akurat tak się odbijało. Nie stojąc pod takim kątem do światła sztucznego - nie widać świecenia.

 

Na dwóch pierwszych zdjęciach jest obudowany cegłami komin, dlatego fugi takie równe :D na ostatnim jest ściana odkryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kubel łazienkę masz prześliczną!!! :)))

tylko tak zię zastanawiam gdzie trzymasz całą chemię? proszek, płyny i ubranka do prania?

 

aaa już dojrzałam - chcesz półeczki zrobić w tej wnęce nad pralką... jakie drzwi planujesz żeby to zamknąć?

 

dzięki za ogrodowe komplementy :) ech pracy fakt sporo i trudno logistycznie bo z synkiem za rączkę... ale coś tam powoli juz widać... teraz zamawiam truskawki, jeszcze pikuję powojniki i mimozy, dosadziłam trochę ziółek wieloletnich... z domowych rzeczy to zrobiliśmy 2 lampy (recykling przez przemalowanie :)) i przemalowałam stary stół na biało w ciągu tygodnia mam nadzieję krzesła i stołeczki domalować. Może jutro uda się coś tam zamontować...

Edytowane przez AnnieA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zosikrzeczywiście bardzo fajnie to wyszło...A ta fuga była w oryginale taka ciemna,czy ściemniała od oleju?Zastanawiam się,czy smarując samym sidoluxem-bez oleju-cegła byłaby jaśniejsza...?Mam dosyć małe okienka i nie chciałabym jeszcze bardziej przyciemniać salonu przez tę ścianę.Chociaż taki efekt jak u Twoich teściów bardzo mi się podoba :)Jeszcze raz dziękuję za fotki;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta luneta to prezentem dla młodej była, tak? Czy ja już wątki mylę? :D

 

Reasumując :D:D:D pięknie, jasno, czysto, ciepło i przyjemnie :D

 

To pamiętasz co teraz? WINKO i kanapa :D:D:D i relax :D Zasłużony w pełni :)

 

O tak winka nie było bo ze zmęczenia nie mam sił i pewnie jeden łyk i padnę na tej kanapie, a relaks jak najbardziej:) Dzięki za pochwały a luneta to prezent córci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeldzięki za info...Łazienki śliczne...:rolleyes:Fajny wieszak na ręczniki przy wannie.Bo ta gałąź to wieszak,tak?Super blat pod umywalkę.Sami robiliście z jakichś drzwi?A mogę wiedzieć gdzie takie okucia zdobyłaś?A syfon z umywalki jest widoczny?Acha ,a cegłę przy schodach jaką farbą malowałaś?

Ach,kiedy my będziemy na etapie Waszych prac.............:bash:

zosik dziękuję,bardzo chętnie zobaczę fotki:wave:.A czy teście rozcieńczali ten olej z wodą,czy tak smarowali?

 

Tak to stara gałąź przytachana przez mego męża , który oznajmił mi : pewnie coś z tego wymyślisz- a jak wyczyściłam i mam wieszak . Blat to stare drzwi z piętra i miały już takie okucia, a syfon wystaje pod umywalką . Jest prosty , kiedyś walnę fotkę to pokarzę teraz takiej nie mam. Ścianę malowałam zwykłą farbą białą , dość żmudne zadanie , ale efekt fajny bo cegła wygląda jak z aksamitu.

Będziecie zobaczysz czas szybko leci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc brakuje wyspy i brak czasu na jej dokończenie , ale co najważniejsze materiał na nią już jest gotowy . Dorabiamy z tego samego drewna półki na końcu blatu i takie same będą parapety. Obiecuję ,że jak tylko się z tym uporamy to się pochwalę.

I jeszcze jedno mam powieszone lustro na przedpokoju ... rama będzie malowana na biało .

 

DSC_0068.JPG

 

Odnośnie kuchni miało być w miarę lekko i jasno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

Jestem u Ciebie pierwszy raz :) I jestem OSZOŁOMIONA!!!! :)

To niesamowite, czego dokonaliście :) Uwielbiam TAKIE DMY, stare, z duszą :)

Cudownie!!! Łazienka, kuchnia, schody i cegła na ścianach będą mi się śnić po nocach :) Jest bosko!!!!

Życzę Wam, aby mieszkanie w takim niezwykłym domu było równie niezwykłe :) Dodaję do ulubionych i będę zagladać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana, ta kuchnia w ogóle nie wygląda jak kuchnia :) bardziej jak salon, w którym można coś upichcić :) Nie jest nachalna, nie bije po oczach co mi się podoba (moja zapewne będzie bić i to mocno :D i to też będzie mi się podobać)

 

I jak pięknie wygląda Twój mąż przechadzający się po domu :D

hehehhe jakkolwiek głupio to zabrzmiało mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zosikrzeczywiście bardzo fajnie to wyszło...A ta fuga była w oryginale taka ciemna,czy ściemniała od oleju?Zastanawiam się,czy smarując samym sidoluxem-bez oleju-cegła byłaby jaśniejsza...?Mam dosyć małe okienka i nie chciałabym jeszcze bardziej przyciemniać salonu przez tę ścianę.

No u nich jest dość ciemno, nie to co u naszej Kubelki :) Ale pewnie dlatego, że ściany nie białe a cappuccino, a na górze chilli i też mało okien dachowych, a na dole okien dużo, ale od wschodu i od zachodu, ale pod drzewami.

 

Co do fugi - M. nie pamięta czy ściemniała, pamięta tyle, że związała i nie sypała się jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to dommo są fantastyczne , jak ktoś chce mieć szarości to też takie mają ... ach może do drugiej łazienki... tylko kiedy?

heheheh....no popatrz...mam nawet jedną łazienkę w tych płytkach w moich inspiracjach :) A powiedz mi jak się je utrzymuje w czystości? Widać mocno zacieki z wody np?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...